Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

“İzzet Baysal'ın hayrına hürmet etmiyorlar”

“İzzet Baysal'ın hayrına hürmet etmiyorlar”
  5 Haziran 2024

  “İzzet Baysal'ın hayrına hürmet etmiyorlar” Bolu Abant İzzet Baysal ...

      “İzzet Baysal'ın hayrına hürmet etmiyorlar”

         Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde başta yabancı öğrenciler olmak üzere döner sermayedeki adaletsiz dağılımlar, Tıp Fakültesi'nin eğitim kalitesinin düşmesi gibi birçok sorun yaşandığına dikkat çeken CHP Bolu Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Polat, Üniversite Yönetimini eleştirerek; "Bu rektörle bu iş yürümez" dedi.

         Bolu Belediyesi Meclisi’nin önceki gün gerçekleşen oturumunda İzzet Baysal Tıp Fakültesi Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nde yaşanan otopark sorununun gündeme gelmesi sonrası Polat, geçmişte de üniversitede görev yapmış bir doktor olarak bazı tespitlerde bulundu.

       Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın geçmiş seçimlerde bir siyasi partinin adayında dolaştığını hatırlatan Ömer Polat, “Siyaset yapmadan ülkenin hiçbir tarafını düzeltmek mümkün değil. Bolu Belediye Meclisi de siyasi bir yerdir ve bizler de siyasi olarak seçilerek buralara geldik. Siyaseti seçilmişler yapacak. Ama seçim zamanı bir siyasi partinin adayının peşinde dolaştı bu atanmış Rektör” dedi.

          Ardından da Üniversite ve özellikle Tıp Fakültesi'nde yaşanan sorunlar hakkında tespitlerde bulunan CHP Bolu Belediye Meclis Üyesi Ömer Polat; “Bizim hastane ile ilgili tasarrufumuz Bolu kentine dair olmalı. Orasını eğitim ve araştırma hastanesi dediler, ama hizmet hastanesine düştü. Böyle olunca eğitim kalitesi de son derece düştü. Orada park sorunu başta olmak üzere tüm sorunları Rektörlük isterse çözer.

         "Hangi yeterlilik diplomasıyla geldiği belli olmadan okuyan bir sürü yabancı öğrenci var"       

         Üniversitemizde; nasıl bir sınava tabi olduğu belli olmadan, kimlerin kabul ettiği belli olmadan, hangi yeterlilik diplomasıyla geldiği belli olmadan okuyan bir sürü yabancı öğrenci var. Sadece Tıp Fakültesinde bir sınıfta 50 öğrenciden bahsediliyor. Dönemde zaten toplam öğrenci sayısı 200 alınıyor. Üniversitenin Yönetimi, İzzet Baysal’ın hayrına nasıl hürmet etmediğini ben kendi adıma görüyorum. Dolayısıyla sadece hastaların mağduriyetini gidermek noktasında oraya hemen park yapmak, çürük binanın sağını solunu sıvamaya benzer. Üniversite Yönetimi; Bolu şehrinin seçilmişleriyle paralel hareket edip, Bolu’nun sorunlarını görüşmesi gerekiyor. Üniversite baştan aşağıya sorun. Tercihini o şekille yapmış bir Rektörle de bu işin yürümeyeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

  • Gerçek 10 Haziran 2024 . 22:10

   Kimse ağlamasın sızlamasın. Boluluların eseri ÜNİVERSİTESİDE ve Tıp Fakültesi. Öğrenci sayısı tüm Boluluların iştahı kabardı. Taşımacılık. Ev kiralama. Yurtlar. Kafeler. Ve daha bir çok alanda iş kapmaca yarışı. Bolular İzzet Baykal’ın arkasına saklamış hayır severlik oyunu oynayan şovmen. Bir tane varmı büyük hayır sever gibi zenginliğinin yüzde 90 ı ile hayır yapan. İşte böyle. Ne kadar züğürt varsa buradan yazar yazar durur. İzzet Baysal dan kat ve kat kaç tane bolulu zengin var acaba. Nokta. Eser yok. Nokta.
  • Vatandaş 7 Haziran 2024 . 22:43

   Çok haklı bir konuyu dile getirmişsiniz
  • Metin sen kimsin ya?7 Haziran 2024 . 15:15

   Metin yine birilerine güzelleme çekmiş. Sorsan muhaifim der. Sen nasıl muhalifsin. Ne şiş yansın ne kebap dersen ikisi de yanar
  • Gerçek7 Haziran 2024 . 07:24

   Mülteci sevicilerin hepsi Ömer hocayı taşlamak için yarışmış.Ömer hoca yanlış bir şey mi demiş? Üniversitede eğitim seviyesi ne olduğunu bilmediğimiz ve nasıl getirildiğini tahmin ettiğimiz öğrenci gurubu konusunda yanlış mı söylemiş? Bu öğrenci gurubu bizim kendi çocuklarımızın kontenjan hakkını gasp ettiğini düşünemeyen küçük beyinlilere soruyorum,bizim çocuklarımız dershane de eğitim alacak kafa yoracak sınava girecek ama mülteciler elini kolunu sallayarak üniversitenin en iyi bölümüne devlet kontejyanından sınavsız yerleşecek bu mu savunulan şey?Sonra ahlaksız işler peşinde koşacaklar.Zihniyetiniz bu ise diyecek söz yok.
  • Metin Çelik7 Haziran 2024 . 01:42

   Malesef Üniversite gereğinden çok daha fazla büyüdü. Özellikle Üniversite Hastanesinin Tüm bölge insanına hizmet vermek zorunda kalması başta Sağlık hizmetlerinin aksamasına , insana olan saygının yok olmasına neden oldu. Üniversite Hastanesinde boş görülen alanlara sürekli Yeni ilaveler yapılmak zorunluluğu bir çok sorunu beraberinde götürdü. gerçektende Alt yapı Yetersizliği hat safhada, ama daha çok Sağlık persenelinin Yürüyemeyecek kadar zor ve ağır koşullarda görev yapması bazı bölümlerin çok egemen olması, Park sorununun çok ciddi boyutlarda olması en önemlisi de Sağlık hizmetlerinin verilmesindeki aksaklıklar iş yoğunluğundan ve kadrolaşmadan aynı zamanda kazancı paylaşma hukukundan kaynaklanmaktadır. Bu mesele Yalnızca Sn Rektörün tek başına çözebileceği bir sorun değildir. Ömer hoca Alanında çok başarılı İsim yapmış ve aynı zamanda Atatürkçü kimliği ile bilinen değerli ve bir o kadar da aranan bir hekimdir Ama yine de Sn Rektör Başta olmak üzere bir dönemde olsa çalıştığı kurumu ve idarecileri itibarsızlaştırmak anlamına gelen açıklamaları hoş olmamıştır. Bolu ve Tüm kurumlar hepimizin Bir Sn okurun Yazdığı gibi Bolu belediyesinde de çok ciddi ve kronik sorunlar vardır oldu bittiye getirip halka zulm eden bir Toplu taşıma ücretlendirmesi ve Şimdi de Çöp vergisi başta olmak üzere belediye hizmetlerine yapılan Fahiş zamlar haksızlıktır hukuksuzluktur . Taraf olmak kutuplaşmak
  • cevher6 Haziran 2024 . 23:31

   Keşke siyasete hiç bulaşmasaydın Ömer Hoca keşke çünkü siyaset yalan söyleme sanatıdır Hiç kusura bakam al birini vur öbürünü misali partileri in hepsi ayni siyaset dürsüt insanların işi deyil E soruver sayın Başkana Bolunun en kıymetli arazisini kime sattılar pardon verdiler.Dürüstlük ve liykat hadi ya kimde var bunlar
  • Ömer hoca6 Haziran 2024 . 23:29

   Sen beyin cerrahisin buna çözümü sen bul teis yapsın lutfenn
  • Bolulu 6 Haziran 2024 . 12:50

   Mevcut rektörün akademik branşı veterinerlik. Kendisinden tıp, hukuk, eğitim, personel yönetimi, iletişim vs. alanlanlarda çalışma beklemiyoruz. Özellikle, kendisinden Bolunun hayvancılık, tarım, ziraat, orman konularında gelişmesi için projeler ve çalışmalar bekliyoruz. Bunda da hakkımız olduğunu düşünüyoruz.
  • ünili sağlık personeli6 Haziran 2024 . 12:06

   maalesef üniversiteyi bu hale rektör ve eski sağlık müdürü getirdi.Üniversite hastanesi bölge hastanesi yaptı.Ama bunu kaldıracak ne alt yapı ve ne eğitim kalitesi ne personel var.Araba çekecek yer yok.koridorlarda adım atacak yer yok millet üst üste .Bolulu vatandaşlar diğer illerden gelenlerden sıra bulamıyor.Acilen bu bölge hastanesi olayından vazgeçilmelidir.Ayrıca başka illere giderkende sevk zorunluluğu acilen getirilmelidir.Bulunduğun ilde dr var beğenmeyip atla buraya gel sonra eve gitmek için ambulans iste; sağlık sistemi maalesef tüm ülkede olduğu gibi burdada çökmek üzere hiç övünmeye gerek yok.
  • Yaya Yolu6 Haziran 2024 . 12:04

   Yaya yolu olmayan bir üniversite. Arabaların vızır vızır yukarı çıktığı yola bir tane yaya yolu yapın. Birine bir gün araba çarpacak. Yılların sorunu kimsenin umurunda değil.
  • Bolulu6 Haziran 2024 . 10:42

   Siz çaktırmadan emlak vergisi içinde belediye olarak gizlice katı atık bedeline yaptığınız zammı söyleyin. Madem delikanlı isen görevden ayrılmadan söyleseydin gördüğün eksikleri.simdi çıkmış kendince şov yapıyor.belediyeyi halletinizde Bolu neden Türkiye de verilen emlak vergisinin 3 katını ödüyor.kati atık bertaraf bedeli diye belediye olarak bindirdiginiz zamlar sebebi ile bide çıkmış utanmadan konuşuyorlar resmen hırsızlık bu bizim binanın emlak vergisi Ocak 2024 ayı başındakinin misli şu anda sebep belediyenin ekstra bindirdigi katı atık bertaraf bedeli zammı Bolu'da daire bası 1000 liraya yakın ekstra alıyor belediye. Hesaplayın boludaki daire başı ekstra 1000 dikkatinizi çekerim bina değil daire başı. ÇIKMIŞ CAMBAZA BAK DİYOR TANJU ABİN Mİ VERİYOR BU AKILLARI. Burdan tüm yetkili mercilere sesleniyorum. Bolu belediyesi bizden emlak vergisi diye fazla para alıyor. Bolu Türkiye de ayrı bir cumhuriyet mi
  • cemil6 Haziran 2024 . 10:16

   Ömer bey.! siz mesleğinizle ve saygınlığınız ile Bolu halkının gözünde zirvede idiniz.ne işiniz var sizin siyasetle, parti ile.. biliyorsunuz ki şu 3 şey bir arada olmuyor.. siyaset-doğruluk-dürüstlük..ikisi varsa üçüncüsü kesin olmuyor.
  • Ali 6 Haziran 2024 . 09:34

   Belediyeyi yönetenler insanları taşıma konusunda çözüm üretirler. Ülkenin en beceriksiz yöneticileri gelmiş burada ahkam kesiyor. Önceki belediye başkanının icraatları üzerine konmuş, hiçbir iş yapmadan sağa sola sataşarak gündemde kalıyorlar bir de bunları gözü kapalı destekleyen güruh var... Beter olun.
  • rektörümüze dokundurtmayı6 Haziran 2024 . 08:24

   Görevdeyken itiraz etmemişsin hiçbir şeye şimdi kalkmış zıv zıv ediyorsun. Çok biliyorsunuz herşeyi.
  • Bolu6 Haziran 2024 . 08:18

   Malesef maddiyatın olduğu yerde. ahdi vefa vok rahmetli olmasaydı bolu yeniçağa idi malesef anma günleri bile artık yok oluyor eserleri ve amacınada ahdi vefa yok neden böyle olduk
  • Cengiz Dura6 Haziran 2024 . 08:14

   Üniversitenin kent merkeziyle irtibatlı öğrenci sayısı ile hastanenin poliklinik ve yatan hasta yoğunluğu hepimizin gözlemlediği ve yaşadığı bir durum olup bireysel ulaşım hem yol güzergağında hemde otopark bölgelerinde çözüm üretilemeyecek kadar büyük bir sorundur..yerel ve genel yöneticilerin bu sorunu raylı sistem ulaşımı ile çözmeleri için adım atmaları gerekmektedir.Hafif raylı sistem araçları ile taşınan yolcu sayısı fazla olduğu için lastik tekerlekli araçlara olan talebin düşmesine sebebiyet vererek trafik sıkışıklığını,otopark sorununuda önemli ölçüde azaltacaktır düşüncesindeyim..
  • Aydın 6 Haziran 2024 . 05:38

   Orada uzak da büyük bir Arpalık var... Aynı Arpalık KYK yurtlarında mevcut,KYK da çalışan memur, Güvenlik ve temizlik ekibi de inceyin % 70 Seben kıbrıscıkdan neden ....
  • Salih Güven 6 Haziran 2024 . 02:13

   Düzelir mi,? düzelmez tabiki..!! Türkiye'deki siyaset zemini bu kadar kaygan oldukca, biz daha çoook sizlaniriz.. Haksızlık karşısında dik durur diye birilerine oy veriyoruz, sonra.! Baksanıza, biri daha saraya yanaşmış..??
  • Ali6 Haziran 2024 . 00:33

   Muhammed hoca rektör yapılsa daha iyi .yeni blok yapılmalı ayrıca otopark ve iyi bir kantin yok .eczanede yok gibi uzakta insanlar için planlama yapılmalı .bu işi Muhammed hoca çözer bunu.
  • Abantlu6 Haziran 2024 . 00:31

   İzzet Baysal vakfı üniversiteye yardım etmekten vazgeçsin.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak