Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Katı atık bertaraf

Katı atık bertaraf
  17 Mayıs 2024

  Katı atık bertaraf Yılda 2 kez ödenen Mayıs ve ...

  Katı atık bertaraf

        Katı atık bertaraf      

        Yılda 2 kez ödenen Mayıs ve kasım emlak ve katı atık bertaraf ücretleri 22/4/2024'te aldığım doküman ile 17/05/2024'te aldığım dokumanın farklı olduğunu gördüm.

        Daire başı 534 +534 olan katı atık bertaraf ücreti Kasım ayında bir taksit ücret daha artırmışlar.. Daha artırmışlar. Yani olmamasi gereken bir durum olarak görüyorum. Belediye'min icraatları.

  • Mehmet5 Haziran 2024 . 01:15

   Ohhhh ohhhhh Tanju ya devam ke daha durun aşık suda yaptığı indirimi emlak vergisine bindirdi şimdi birde suya zam yapsında sizi cenabet gezdirsin
  • İşletmeci28 Mayıs 2024 . 02:31

   Geçen sene işyerim 1.000TL ödediğim katı atık bedeli 40.000TL + KDV olmuş el insaf, bu basıl biz zam oranı.
  • Fatma ZAHİDE27 Mayıs 2024 . 12:18

   AH TANJU ÖZCAN. SENDEN NEFRET EDİYORUM
  • Bolulu20 Mayıs 2024 . 20:40

   Mülteçi kaka dedimmi bütün alkışları alır kafayı yormayın .Sonra tabela indirir ve arkasından madurum falan cumhurbaşkanı olamamış yada genel başkan yapmamışlar garibi 18 maddedende milletin arazilerine çakar geçer genç osman heyt der. Üç kuruşluk atık vergisini beceremeyen olmuş belediye başkanı hadi hayırlısı.
  • Emekli20 Mayıs 2024 . 19:31

   Bolu Belediyesi Türkiye'nin en pahalı şehridir su,temizlik, ulaşım, emlâk, çöp vergisinde Türkiye'nin en pahalı ilidir,adam öğrenci biletini 18 TL yaptı.Bizim vergilerimiz, Melek Mosso 'yo,Ceza'ya gidiyor, Çin'e kaymaklı gezilere gidiyor,bedava dağıtılan power banklara gidiyor,AK Parti'ye ceza verdiniz Tanju'yu seçtiniz peki onun bu hizmetleri daha da ucuzlatması gerekmez mi? Demek ki Türkiye 'de birşey farketmiyor , yönetim değişse de soygun düzeni değişmiyor.
  • kerem20 Mayıs 2024 . 10:29

   ver çoşkuyu odeyeceksin tabi tanju mersoyla geziyor akşamları mekanlarda para odemeyenler beledıye cafelerı kımler işletıyor paraları nerelere gıdıyor kayınçosuyla devam başkanyardımcılıgına iyiçe şişmiş kayınco yiyeyiye rasim devam çobanlık yapamayacak olanlar suan beledıyede at koşturuyor. cezaya odenen parq bel aşden mantar gum konserve gum katı atık gum su enpahalı iliz gum bahar geldı boluya illede sen.. tik.. bizi başkan
  • bolulu20 Mayıs 2024 . 09:49

   başka bir ilde dairem var yıllık emlak vergisi 320 TL ödedim Bolu da ki daire 1800 TL soyguna bak nereye gidiyor bu fark
  • DEVLET MEMURU20 Mayıs 2024 . 09:45

   melek mosso nun parası ödenecek caz yapmayın
  • Bolulu1419 Mayıs 2024 . 00:57

   Bu haberleri ve geçen seneki su paralarini hangi gazete haber yaptı. TR de elektrik parasından çok su parası gelen belediye boludur. Yakında su paraları da uçacak seçim de indirdi. 500 tl lik su al 3 te biri vergi
  • Bolulu18 Mayıs 2024 . 19:25

   İstanbulun bütün ilçe belediyeleri, emekli olup tek evi olanlardan katı atık vergisi ve emlak vergisi almıyor. Herkes araştırabilir.
  • Emekli18 Mayıs 2024 . 19:20

   Emekli olup bir evi olanlardan emlak vergisi ve katı atık vergisi alınmaması kanun hükmü olması nedeniyle, bütün illerin belediyelerinde emeklilerden katı atık vergisi ve emlak vergisi alınmıyor. Bolu Belediyesi söz konusu emeklilerden katı atık vergisi alıyor. Valiliği göreve davet ediyoruz.
  • Hasan18 Mayıs 2024 . 16:45

   Yazıyı tam okumadığınızı yada okuduğunuzu anlamadığınızı düşünüyorum. Yanlışın geçmiş dönemde hayata geçirildiğini ve bu dönemde de devam ettirildiğini ve de iptal edilmesi için idari yargıya başvurulması gerektiğini yazmışım.
  • Hasan a18 Mayıs 2024 . 13:58

   Ya arkadaşım geçmiş dönemde yanlış yapıldıysa düzeltsin. Düzeltti de engelliyen mi oldu.duzeltmedigi gibi fahiş zamlar yapıyor.parayı çöpten mi topluyoruz . Tutturmuşsunuz bı geçmiş dönem arkadaşım tanju kaç yıldır belediye başkanı milleti keriz yerine koymayın.gecmis donemdekini savunmuyorum.onada tanjuya da benden haksız yere aldıkları bir kuruş varsa hakkım haram olsun.sanki tanju sütten çıkmış ak kaşık biri ülkeyi batırdı.biri belediyeyi batırdı.tanju aladdinden beter.aladdin zamanında en azından bı şeyler yapıldı.aladdinde tanju da ölemezler.õlüncede hesap veremezler.
  • Cöle18 Mayıs 2024 . 13:22

   Valla geçen düzceli Bi arkadaş elimdeki su faturası da 7 m3 suya 440 TL yazdığını görünce"ben yılda ödemiyorum o kadar su parası"dedi. Ama başkan ne yapsın vampirler çok, yemeye alıştırmış onları. sosyal belediye ayaklarıyla VUR ABALIYA..
  • Hasan 18 Mayıs 2024 . 13:14

   Geçmiş dönemlerde alınan Belediye Meclis Kararları ile uygulamaya konulan halen yürürlükte olan bu Katı Atık Bertaraf Bedeli adında tahsil edilen haksız gelirlerin iptali için idare mahkemesine gidilmesi gerekir. Ticaret ve Sanayi Odası, Meslek Odaları, Esnaf Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları buna öncülük etmelidir.
  • Alpağut 18 Mayıs 2024 . 13:09

   Komşu iller düzce belediyesi ve Bartın belediyesi nin katı atık bedeli ve atık su bedeline bakabilen veya akrabası olan birisi buraya bedelleri yazarsa daire başı Tanju ne kadar ekstra para aldığı ortaya çıkar.biri akp li biri chp li belediye daha adil olur.tanjunun oyunu ortaya çıkar.hatta Karabük belediyesi de olabilir. yakın çevreden Yalova belediyesi de olabilir.bolu ile nüfus yoğunluğu bakımından büyüklük bakımından bartın hariç denk belediyeler. Bu ne ya hükümet bı tarafdan tanju bı tarafdan devamlı elleri cebimizde. Yakında don vergisi de alır bunlar giydiginiz elbisenin de vergisinide verin derlerse hiç şaşırmam.bu ne ya artık yeter bu katı atık bedeli iyice canımı sıkıyor.yeter tanju efendi birde utanmadan ben emlak vergisine zam yapmayacaktım hükümet sen ne karışıyon diye afiş aşmıştı.resmen bizi enayi yerine koydu. Dalga geçti. Emlak vergisinin içindeki katı atık bedeline ekstra emlak vergisinin iki katı zam yapmışsın. 5 lira olan emlak vergisine 15 ödüyoruz. Normalde 3 bin lira olan emlak vergisi 9 bin olmuş.katı atık bedeline ekstra zam yaptığın için.Bolu'da atık su bedelide diğer illere göre pahalı ben düzce belediyesinde seçimden önce çok komik sabit bir rakam duymuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum gözümle görmedim.biri bu tanjuyu durdursun.yaptıgı doğru dürüst bir iş yok.satmadık belediyenin arsa dükkan bırakmadı.ustune seçimden önce bı ton kredi çekti.belediyeyi borclandirdi. Nerede bu paralar
  • Vatandaş18 Mayıs 2024 . 13:04

   Belediye bir daire için Emlak Vergisi hariç yıllık 1.620 TL Katı Atık Bertaraf Bedeli alıyor. Nedir bu Allah aşkına yaa? Nasıl bir zam bu? Ayrıca her su faturasından da Atık Su Bedeli, Sayaç Okuma Bedeli adı altında toplamda milyonlarca lira para tahsil ediyor. Bu katı atıklar tesiste işlenip satılıyor ve para kazanıyor zaten belediye. Bir de vatandaştan niye tahsil ediyorsun bu bedeli diye sormazlar mı adama???
  • Bolulu18 Mayıs 2024 . 11:50

   Bu topladığı katı atıkları satıyor Belediye gelir elde ediyor bu geliri vatandaşın ödediği oranda geri mahsup etmesi lazım. Yani senden bu masraf parasını topluyor bu ekstra oluyor kanun bunu geri öde diyor hanginiz gördü şu ana kadar geri ödeme oldumu?. Bu geliri yol su vs harcadım diyemez bu yasal değil bu geliri geri ödemek zorunda.
  • Köroğlu18 Mayıs 2024 . 11:48

   Seçimlerde İlle de sen ille de sen derse Bolu halkı, birileri de ille de zam ille de zam der...
  • Ahmet 18 Mayıs 2024 . 11:45

   Herşey çok güzel olacak dediniz oy verdiniz, yeniden başkan seçtiniz, gördünüz mü herşey çok güzel olmaya başladı :))
  • Ali18 Mayıs 2024 . 11:40

   Katı Atık Bertaraf Bedeli adı altında Belediye Meclis kararı ile geçen hafta daire başı 552 TL zam yapılmış görünüyor. Su faturalarında da her faturaya ve kartlı alımlarda her su yüklemede bu bedel ayrıca alınıyor. Belediye vatandaşı iki defa öpüyor. Belediye tarafından Otobüs biletlerine yapılan fahiş zam için belediye önünde eylem yapan öğrenciler kadar olamazsa vatandaş daha çoookkkk zam yaparlar her şeye bizlerde gider öderiz..
  • Bolulu18 Mayıs 2024 . 11:32

   Katı atık için herkesin itiraz hakkı var BOLU halkı herkes belediyeye dilekçe vermeli bunu neden yaptın diye cevap vermek zorunda. Cevap vermiyorsa kesinlikle haksız yapmıştır ve bir cevabı yoktur bu konu yargıya taşına bilir. Yargı bu konuda 3 kurala bakıyor 1.Çevre raporu düzenlenmişmi 2.Bu atıkları satıyor buradan bir geliri var bu geliri bizlerden mahsup etmişmi etmesi gerekiyor bu geliri bizlerden düşmesi lazım. 3 Bu fiyat çalışmasını anket yapmışmı yani ben bu fiyat yapacağım ne diyorsunuz diye web sayfasından görüş toplaması lazım bu fiyat yayınamadan önce 1 ay tabiki şu an yaparsa yasal değil dolandırıcılığa girer.Bu üç kurala uymuyorsa bu fiyat iptal olur yargı yolu açık. Buradan şunu yazıyorum BOLU herkes dilekçe versin belediyeye bu işi böyle olmaz dememiz lazım. Encümen kararı ile olmaz bu iş herkes itiraz etsin binlerce kişi .Dilekçe şöyle olmalı ilk altı ay ödemeyi yazın sen ikinci altı ayda bu kadar artışı neden yaptın şeklinde .BOLU lu kendini bilen herkese sesleniyorum gidin dilkeçenizi verin koyun değiliz.
  • cengiz bey18 Mayıs 2024 . 10:28

   mağlesef bu duruma yasal olarak hiç bir şey yapamıyoruz. biz seçtik sonuçlarınada katlanacağız... dicem olmayacak... meslek odaları esnaf odaları sivil iştirakler halktan temsilciler bir araya gelip bu durum konuşulmalı dicem... o da bu ülekede olmaz... işin özeti seve seve ödeyeceğiz...
  • İsmail hakkı GÜRBÜZ18 Mayıs 2024 . 10:17

   Başkana mesaj çektim başka belediyeler almıyor siz de almayın dedim.Aksine 905 tl ye çıkardı.Bir ay geçmeden 2 katına çıkardılar.NASIL Olduğunu Belediye yetkilileri açıklasın lütfen
  • Alpağut 18 Mayıs 2024 . 10:06

   Valla bizimde aynı bıktık artık.boluda dedemden kalma arsadan işyeri ve daireler düştü.kiralari fazla artirmadik.bu hayat pahaliliginda. Kiracılar da insan.ama Ocak ayı başında emlak vergisine baktığımda çok makul bir fiyat gözüküyordu. hatta içimden dedim.ey seçim nelere kadirsin. Sonra Şubat ayı içerisinde baktığımda tam iki katı olmuş. Katı atık bedeline ekstra zam yapmış.bu emlak vergisi içinde gözüktüğü için millet çoğunluğu emlak vergisi zannediyor. Bu belediyenin bize yaptığı zam. Benim emlak vergim Ocak ayı başındaki rakamla şu anda 3 katı gibi benim elimde çıktı yok tekrar girip bakmak canımı sıktığı için bakmadım. geçenlerde bakmıştım.burada yorumları okuyunca. Tanju söylerken mangalda kül bırakmıyor.ama uygulamada tam tersini yapıyor. Bı akrabam İstanbul dan boluya ev alıp boluya yerleşecekti. Bolu'da emekliliğini geçirecekti. İnanki sırf bu katı atık bedeli yüzunden bu tanju yüzünden git sahil kenarında gurultusuz bı yere yerles bolu artık senin bildiğin gibi değil diyecem.
  • Bolu halkı18 Mayıs 2024 . 09:28

   Mayıs ayında emlak vergisi ödemelerinde ikinci taksiti de ödeyip tüm borcu kapattığını düşünenler katı atık bertarafa üçüncü taksit ilavesi yapılmış Emlak vergisinden gazla katı atık bertaraf bedeli ödüyoruz Bu ilave zam neden ve ne zaman yapılmıştır Mecliste mi karar verildi yoksa belediye istediği zaman kafasına göre ücret artışı yapabiliyor mu Taşıt vergisine hükümetin üçüncü taksit ilave etmesini mi örnek aldı belediye İktidarı muhalefeti vatandaşa yükleniyor Harcarken bol keseden harcayıp vatandaşa sorulmuyor Sonra baktılar kasa boşaldı yüklen vatandaşa Emlak vergisine zam, otobüse zam, suya zam olarak geri dönüyor Belediyede gereğinden gazla personel çalışıyor Kimi akşama kadar oturuyor kimi belediyeye gidip oturma zahmetine bile girmiyor Maaşların ödenmesi lazım tabi
  • Cöle18 Mayıs 2024 . 08:37

   Sizin gibi kim bakıp inceliyorki. "kaç para borcum" yatır geç. Elde birbuçuk metre bir kağıt. Valla ben çözemiyorum o kağıtta yazanları..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir dinin tabiî olması için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak