Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

"Japon diye depremi biliyor sanıyorlar"

"Japon diye depremi biliyor sanıyorlar"
  15 Mayıs 2024

  Deprem uyarısı yapan Moriwaki, Prof. Dr. Naci Görür'ü isyan ettirdi! ...

  Deprem uyarısı yapan Moriwaki, Prof. Dr. Naci Görür'ü isyan ettirdi! İsmini vermeden hedef aldı: "Japon diye biliyor sanıyorlar"

  Deprem uyarılarıyla sık sık Türkiye'nin gündemine gelen Yoshinori Moriwaki'ye, yine deprem dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Prof. Dr. Naci Görür tepki gösterdi. Moriwaki'nin dün özellikle 2 ilçeyi uyararak yaptığı uyarı ses getirmişti. Görür, "Japon olduğu için depremi bilir zannediyorlar" dediği Moriwaki'nin depremle ilgili konuşmaması gerektiğini savundu.

  Deprem gerçeğiyle yaşayan, 6 Şubat'ın acı hatıralarını hala taşıyan Türkiye'de deprem uzmanlarının uyarıları da sık sık gündem oluyor. Dün Moriwaki, bugün de Görür'den yeni açıklamalar geldi. Ancak Görür'ün açıklamasına damga vuran detaylardan biri ismini vermeden Moriwaki'yi hedef aldığı sözleri oldu.

        İKİ İLÇE İÇİN ÖZELLİKLE UYARDI

        Yoshinori Moriwaki son uyarısında Bursa'nın İnegöl ilçesiyle Balıkesir'in Bandırma ilçesi için ayrı bir parantez açmıştı. Marmara Bölgesi'nde uzun süredir beklenen depremle ilgili konuşan Moriwaki, büyüklüğü 6.5 ila 7 arasında bir deprem beklediğini dile getirmişti.

  20240513aw203220-1

      "Depremi bilmiyor adam"

        Geçmişte de İstanbul'da 7.4 büyüklüğünde deprem beklediğini söyleyen Moriwaki, yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür'ün tepkisini çekti. Görür, 12punto adlı YouTube kanalında katıldığı programda ismini vermeden yüksek inşaat mühendisi ve mimar Moriwaki için "Depremi bilmiyor adam" dedi.

       "JAPON DİYE DEPREMİ BİLİYOR SANIYORLAR"

        Konuşmasının Moriwaki'ye tepki gösterdiği bölümünde "Şimdi bizim burada bir Japon var, arada sırada çıkıyor" diyen Görür şöyle devam etti: "Bana göre onu depremle ilgili çıkartmamaları lazım. Depremi bilmiyor adam. Japon olduğu için depremi bilir zannediyorlar."

  3

  Moriwaki'nin ismini vermeyen Görür, "Adam inşaatçı, inşaatla ilgili konuşsa konuşsun yani, ama depremle ilgili konuşuyor" dedi.

  • figüran15 Mayıs 2024 . 10:04

   Sanki bu ülkede herkes bildiği işi yapıyor da! Herif, aslında hiç anlamadığı şeyi çok iyi biliyormuş gibi yapıyormuş, depremci falan değilmiş inşaatçıymış ama "ben depremciyim" diyormuş öyle mi? Bi tek o mu diyor? Şimdi bişey diyecem de.. Bırak demiyeyim hadi. Oofff... Bi cıgarası olan yok mu yaa!
  • Bolu lu15 Mayıs 2024 . 09:40

   adam haklı bu konuda sayın naci görür haklı

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak