Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Tanju Özcan Çin’e ihracat yapmaya mı gidiyor(?)

Tanju Özcan Çin’e ihracat yapmaya mı gidiyor(?)
  11 Mayıs 2024

  Tanju Özcan Çin’e ihracat yapmaya mı gidiyor(?) Tanju Özcan ...

  Tanju Özcan Çin’e ihracat yapmaya mı gidiyor(?)

         Tanju Özcan Çin’e ihracat yapmaya mı gidiyor(?)

         Tanju Özcan 5 sene önce Bolu Belediye Başkanlığı’na geldiği ilk günlerde Belediye Meydanı’na kurduğu dev led ekranının önünde, “Bunları Bolu Belediyesi’nde çalışan işçilerimizle üretiyoruz. Yakında bu led ekranları Çin’e ihraç edeceğiz” demişti. Bütün Bolu halkı olarak, “Atma gardaş bu kadar da atılmaz” diyerek gülüşmüştük. Şimdi Süha Alparslan Ağabeyimiz sosyal medya hesabından;  

  "TANJU

  Çin'e gidiyor.

  Bu çok! önemli gezide heyette CHP'li Çetin Uç, Bahadır vs. vs. gibi elemanlar da var.

  Heyet, elektrikli araç teknolojilerindeki son gelişmeler ve akıllı şehir uygulamaları konusunda bilgi ve görgülerini artıracak!

  Haber belediyenin resmi haber ajansı Bolu Gündem'de yayınlandı.

  Bu çok! önemli gezi yaklaşık 10 gün sürecek.

  Sizi gidi inovasyoncular sizi....” diye yazınca;

         Çin’e ihraç edeceğimiz led ekranlar geldi aklımıza…

        19 Eylül 2020 tarihinde yazmışız;

        Bu bir LED EKRAN hikayesidir!

        LED EKRAN
         Belediye Meydanı'na geçtiğimiz mart ayında dikilen sonrasında haziran ayında Valilik Önü Kent Meydanı'na taşınan, oradan da eylül ayında STADYUM’a konulacak bir  LED EKRAN hikayesidir.

          LED EKRAN Bolu Belediyesi'nin üstün teknoloji(!) mühendisleri tarafından TÜRKİYE’de bir İLK olarak Belediye Şantiyesi'nde üretilmiş ve ÇİN’e bile İHRAÇ edilmesi beklenirken, son durağı STADYUM oldu. Bolu Belediyesi'nin en yetkili İTHAL Genel Müdürü Bahadır ACAR’ın üstün hizmet(!) ve gayretleri sonucu İSTANBUL (hangi firma, hangi teklif, hangi ihale, kaç para) dan aldığı ve demir kaynak atölyesinde birleştirip diktiği LED EKRANIN son durağı, yine belediye demir atölyesi olarak gözüküyor. İthal genel Müdür Bahadır ACAR da o makamdan alındığına göre, LED TABELA şanlı BOLUSPOR'a hayırlı olsun.

          Yalaka Basın tarafından büyük şakşaklarla tanıtılan ve duyurulan LED EKRAN;
  “Türkiye’de bu teknolojiyi kendi üretecek bir BELEDİYE, bir Kuruluş, bir Fabrika yok”, dedik. Siz anca alır, demir kaynak atölyesinde çerçevesini yapıp montajlarsınız dedik. "BİZ TÜM BELEDİYELERE satacaz ÇİN’e bile İHRAÇ edeceğiz" dediniz.

         Şimdi soruyoruz;

         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR bu ekran ve akıllı DİREK işini size kaç paraya aldırdı? (İstanbul firmalarından/firmasından)
          İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR Belediye birimlerini ve işletmelerini KAMERA ve TEKNOLOJİ ile donatırken, hangi BOLU firmalarından bu alış-veriş veya TEKLİF alındı?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR’ü neden görevden aldınız ve Kooperatif’in başına getirdiniz?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR hangi üstün özelliklerine hangi LİYAKAT e göre Bolu’da işe başlattınız?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR’ü kıramayacağınız bir eski CHP Milletvekilinin dayatması üzerine BOLU’ya getirdiğiniz söyleniyor, doğru mu?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR geçenlerde yapılan Belediye İş Merkezi İhalesinde muammen bedelin 40 bin düşüğüne ve tek firma katılan İHALE de yaptığı usulsüz uygulamalar için ne diyeceksiniz?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR, Bolu Belediyesi'ne şimdiye kadar yaptırmış olduğu alış verişler ne kadardır ve kimlere hangi İSTANBUL  firmalarına PEŞKEŞ çekilmiştir?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜRün projesi olan LED TABELA, AKILLI DİREK ve TERMAL KAMERA üretimi ne aşamada ve hangi Belediyeler? Hangi Ülkeler almak için ön sipariş verip kuyruğa girdiler?
          İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR’ün soyadı ACAR size bir akrabalık derecesi var mı dır?
         

         Hedefiniz ÇİN'e bile ihraç etmekti       

          04.03.2020 tarihinde açılan LED EKRAN için Basın Toplantısında söylenen sözler;
          Başkan Tanju ÖZCAN;
          “Burada gördüğümüz led ekran ve akıllı direklerin tamamı belediyemiz tarafından yapıldı. Amacımız, bu led ekranları şehirde yaygınlaştırmak, akıllı direkleri şehirde yaygınlaştırmak, sonuç itibarıyla da birçok belediyeye, kamu kurumuna, birçok özel şirkete bu ürünleri satabilmek. Nihai hedefimiz de Çin’e ihracat yapmak, bugün buna inanmıyoruz belki ama gerçekleştiğini görürsek de şaşırmayız, bu bizim hayalimiz.

         “Belediye çalışanlarımız yaptı”
          Bunu yaparken, bu tür ürünler tasarlarken, bunların yazılımlarını kendimiz geliştirirken, gelir getirici hizmetler olmasını amaçlıyoruz. Bunu üretirken, Bolu’daki hiçbir esnafla, iş adamı ile rekabet etmeyelim, Bolu’da üretilmeyeni üretelim, bu tür ürünleri üreterek daha çok istihdam sağlayalım, başından beri bunu söylüyoruz. Yine bu tür ürünlerle birçok insana meslek edindirelim ve geri dönüşüm malzemeleri kullanarak tasarruf edelim. Hep akıllı şehir diyorlar ya, şehirlerin geleceği bunlardan geçiyor. Biz teknoloji konusuna ağırlık vermeyi bu alanda yatırım yapmaya ve bu alanda para kazanan bir belediye olmayı hedefliyoruz. Bunun yapılış aşamasını yakından takip ettim. Bunu belediyemizin çalışanları yaptı ve onlar da bir şeyi üretmenin heyecanını yaşadılar. Bunların tamamı belediyemizin kaynakçıları tarafından belediyemizin çalışanları tarafından yapıldı. Onlar da bir şeyi üretmenin heyecanını yaşadılar. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra daha iyi şeyler de yapacağız bunu da görüyorum. Bunları yapmakla kalmayacağız, seri üretimlerini de yapıp, Bolu Belediyesi'ne ciddi anlamda, gelir de getireceğiz.
           Başkan Özcan’ın konuşmasının ardından şirket Genel Müdürü Bahadır Acar, led ekran ve akıllı direklerin teknik detaylarından bahsetti. Acar, “Bu cihaz 4 metreye 3 metre, toplamda 12 metrekarelik bir cihaz. Çift yüzlü ve şu an Türkiye’de harici ortamda kullanılabilecek en yüksek çözünürlüğe sahip. Üretimi yaklaşık 20 gün sürdü, üretimin konstrüksiyonunda tamamen belediyenin imkanlarını kullandık. Altındaki direkten konstrüksiyona kadar belediyemizin tesislerinde bulduğumuz malzemeleri kullanarak ürettik. Atıl sistemleri kullanmadık, içerisinde yedek bir güç kaynağımız var, güç kaynaklarının ikisi ya da üçü arıza yapması durumunda sistem çalışmaya devam edecek şekilde tasarlandı. Çok kısa zaman içinde hücrelerin elektronik kısımlarını da Bolu’da üretmeye başlayacağız. Ekip olarak tamamen belediye çalışanlarını kullandık. 5 – 6 arkadaşımız 20 gün içinde led ekran üretimi yapabilir hale geldiler. İnşallah kısa zaman içinde genç arkadaşlarımızı da bu konuda yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bir akıllı direk imalatı yaptık. Aslında bu da İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu bir tebliğ vardı belediyelere. Park ve bahçelerin güvenliği ile alakalı. Biz biraz daha ileri taşıdık, biz bu direğin üzerinde neler yapabiliriz? Dedik sadece güvenliği sağlamayalım, ayrı fonksiyonları da olsun dedik. Şu an ulaşım kartı, su yükleme kartı gibi yüklemelerimizi ya da, belediye ile irtibata geçmek istediğinizde şikayetlerinizi direkler üzerinden belediye ile görüşebileceğiniz, telefonla aramadan ya da internete girmeden sokakta gördüğünüz her hangi bir direkten butona basarak belediyeye şikayetlerinizi iletebileceğiniz bir format yarattık. Üretim bittikten sonra, üniversiteler, belediyeler ve bir çok kuruma irtibat halindeyiz. Açıkçası bu anlamda da çok iyi tepkiler aldık. Kısa zaman içinde Bolu’da birçok noktaya yaymayı planlıyoruz. Ekranların şu anda faydalarının bir ilerisinde bir de reklam avantajı var. Şehrin her yerinde görsel bir şov yapıyoruz. Reklam verenler açısından bir cazibe ürünü halinde” diye konuştu.

  • Emekli13 Mayıs 2024 . 00:18

   Tasarruf edilmesi gereken bir zamanda gereksiz bir turizm gezisi. Çinde ne işleri olur. Amaç milletin parası ile keyf sürmek.Haram olsun hakkım.
  • Musa12 Mayıs 2024 . 13:59

   Şimdi Çin düşünsün. Çin dikkat etsin kendisine. Çin'e geçmiş olsun.
  • amanın !12 Mayıs 2024 . 12:46

   .... teknolojilerdeki son gelişmeler,akıllı şehir uygulamaları felan filan konularında görgülerini artdumak içün mi gidiyalla? Ne görgüsü? Çin'de nara la görgü? Herifle fare, yarasa, köpek ne bululasa yidüklerinden bi pandemi patlatdıla, anasını ağlatdıla valaha bütün dünyanın iki sene boyunca. Tikkat etsinne kendiléne. Taa 7500 km öteye giddüklerine göre çok önemli şeyle görecekle demek ki. Daha yakın bi yerde de görülebülülédü bence urdakı akıllı şehir şeysilerini. La bunna bi de bişiyle yapmasınla ullada!? https://youtu.be/PryUwrTIbU0?feature=shared
  • İsim lazım12 Mayıs 2024 . 10:29

   Çin’e ne yapmaya gidildiği belli neyse yolunuz açık olsun. Sizi gidiler sizi
  • Burhan12 Mayıs 2024 . 10:20

   Çan çin çoniyele tikkat etsinle kendiléne. Valaha yeliyalla...
  • Ahmet12 Mayıs 2024 . 10:02

   Sayın başkan Çin gezisinden dönünce belki Led tabela fabrikası kuracak belli mi olur.
  • Nedim12 Mayıs 2024 . 09:52

   "Belediyenin resmi haber ajansı Bolu Gündem " mi !? Bolu Gündem, Belediyenin resmi haber ajansı mıydı yaw? Gaste zannediyoduk onu biz. Hımm !.. Gözüne ışık dutulmuş davşan gibi birden bire bi aydınlanma geldi işte şimdi!
  • Bolulu12 Mayıs 2024 . 03:28

   Malzemeyi alıp birleştirip tenekesini kendin yapmak üretim ve icatsa kutlarım manyak bunlar .
  • Bolulu12 Mayıs 2024 . 00:10

   Hangi vasıf ile benim vergim ile Çetin Uç ve Bahadır Çin’e gidiyor? Mecliste konuşup konuşup hükümete sorduğu soruların Cevabını bekliyor Tanju Bey fakat Seçim öncesi ve sonrası burda çıkan haberlere istinaden bizde sizlere bir çok soru sorduk cevap alamadık.Sizin hükümetten cevap alamadığınız gibi. Şimdi yine soruyoruz “ Parti ilçe başkanı ve sanayici olan Çetin Uç ve Bahadır efendi” Hangi vasıf,ünvan,deneyim,iş neye dayanarak Çin e gidiyor? Biz de sizlere oy veren ya da vermeyen çatır çatır belediyeye vergi ödeyen BOLULU Millet olarak soruyoruz size. Sosyal Medya da çok güzel milletini düşünen Bir Belediye başkanı.Peki Bolu Halkı neden sürekli siz ve İl,ilçe başkanlarından şikayetçi. Birde Belediye ye torpil ile adam sokulamaz bunu normalleştirmeyelim herkes çocuğu okusun bir yerlere gelsin diye gece gündüz çabalayıp dershanelere,kitaplara bir ton para döküyor.Hiç bir kamu kurumuna akraba,eş,dost kabul edilemez. Bir çok insan bunlardan bıktığı için Chp ye oy verdi.Fakat ne oldu kendileri de aynı sistem. Chp ne değiştirdi o zaman HİÇ BİR ŞEY!!!!!
  • Meliha 11 Mayıs 2024 . 22:32

   Başkan Çetin Uçu parlatmaya çalışıyor nedeni ne ola ki? Tüm şehirde parti benim ben ne dersem o olur diye söylüyor diyorlar, şimdi kadın kollarını dizayn etmeye çalışıyor deniyor,sen ilçe başkanı sin sen neden kadın kollarına müdahale ediyorsun ki?
  • İlginç 11 Mayıs 2024 . 22:11

   Bu ve heyeti sakın çin bahanesiyle meşhur Pattaya ya mi gidiyor yoksa :))))
  • mahoağa11 Mayıs 2024 . 22:08

   gitsinlerde 150 yıl geride olduğumuzu anlasınlar ))))) evet 150 yıl gerideyiz çinden her yerde Tesla ve çin elektikli lüks araçları görünce yaparlar belki ha fiyatlar orda 10.000 USD başlıyor 50.000Usd kadar gidiyor ha orda artık bir fabrikada işçi ücreti 1000 USD oldu hani 50-100 dolara çalışıyordularya bitti adam yok çalışdıracak çin devleti çocuk yapın diyor teşfik ediyor ADAMLAR UÇTUUUUUUUUUU Herkes uçuyor biz tersine eskiye dönüş ))))))
  • Davut11 Mayıs 2024 . 21:24

   Boluya elektrlkli araba fabrlkası kuracaklardır. Sonra bu arabaları bütün chpli belediyelere satarlar. Müthiş ticari zekaları var. Led ekran, akıllı kamera, ateş ölçer, kozalak reçeli, mantar konservesi, yaprak sarması dünyaya sattılar. Gurur duyoruz başkanım ve ekibiyle. Kıskanıyorlar başkanımı.
  • Çilekeş Emekli11 Mayıs 2024 . 17:28

   Milletign parasuynan gezme tozma sezonu acildu zanursam
  • Vay ki vay11 Mayıs 2024 . 16:39

   Ye kürküm ye.Ulan arkadaş milletin gözünün içine baka baka hem hükümet hem yerel yönetimler yiyip içip geziyor.Bu halk da seçimde birbirini eze eze oy vermeye gidiyor.Ben bizim ülkedeki gibi bir topluluk görmedim duymadım.Gerçekten çetin uç Bahadır, ne alaka.Belediye bütçesinden mi harcamalar yapılacak bakalım bir müfettiş bakar herhalde.
  • Bolulu 11 Mayıs 2024 . 15:49

   Gerçekten bilmediğimden soruyorum bunu bilin… Çetin Uç belediye görevlisi değil,bildiğim kadarı ile teknoloji fabrikası da yok. Hangi görev ve yetki ile bizim vergilerimizle Çin e gidiyor? Geldikten sonra da bir ihale verilir mi kendisine?
  • Gazlı Tancu11 Mayıs 2024 . 14:15

   Çan Çin Çon dostlar tancuya birkaç otobüs hediye edin de doysun.Belki zammı geri alır…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak