Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu'da öğrenciler 'Yeter artık' diyor!

Bolu'da öğrenciler 'Yeter artık' diyor!
  11 Mayıs 2024

  Bolu'da öğrenciler 'Yeter artık' diyor! Bolu Belediye Meclisi’nin, Şoförler ...

        Bolu'da öğrenciler 'Yeter artık' diyor!
        Bolu Belediye Meclisi’nin, Şoförler ve Otomobilciler Odasının talebi sonrası Bolu Özel Halk Otobüs fiyatlarına zam yapması sonrasında Bolu’daki öğrenciler isyan etti. Öğrenciler, 13 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00’da belediye önünde toplanarak yapılan zamları proteste etmeyi planlıyorlar.
          Bolu Belediye Meclisi Mayıs ayı ikinci oturumunda, Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın talebi sonrası Bolu Özel Halk Otobüs fiyatlarına yüzde 63 zam yaptı. Bolu’daki öğrenciler yapılan zamma , ‘’Müşteri değil öğrenciyiz’’ diyerek tepki gösterdi. Bir grup öğrenci sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımda otobüs fiyatlarını protesto etmek için toplanacaklarını belirterek, ‘’Artık Yeter! Bolu Belediyesi’nin son otobüs zamlarıyla birlikte öğrencilerin mağduriyeti arttı. İndirimli öğrenci tarifesi 11 liradan 18 liraya yükseldi. Bu adaletsiz artışa karşı öğrencileri, 13 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00’da Bolu Belediyesi önünde toplanmaya davet ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.
         Protestocu üniversite öğrencileri adına konuşan grup temsilcisi , "Bizler, derin bir ekonomik krizin yaşandığı dönemde okuyan üniversite öğrencileriyiz. Artan hayat pahalılığının gölgesinde asgari yaşamın şartlarına mahkûm ediliyoruz. Ülkede sürmekte olan ekonomik krizin faturası, KYK bursundan veya kredisinden başka bir şeyi olmayan biz öğrencilere kesilmektedir. 2000 TL olan bursumuz, barınma, beslenme, ulaşım, internet gibi temel haklarımızı bile karşılamamaktadır. Birçoğumuz, eğitim hayatına devam edebilmek için yarı zamanlı işlerde çalışmaktadır" ifadelerine yer verdi.

        "EKONOMİNİN YÜKÜNÜ BİZ TAŞIMAK İSTEMİYORUZ" 
         Bolu'da toplu taşıma ücretlerine yapılan zamlarla ilgili, "Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile sözde öğrenci tarifesi 11 TL’den 18 TL’ye çıkartılmıştır. Faturalarımıza, temel gıda ve kiralara yapılan zamları kabul etmediğimiz gibi ulaşıma yapılan bu zammı da kabul etmiyoruz. Sınav dönemine denk getirilen zam kararı, okulumuza ulaşımı kısıtlamakta ve eğitim hakkımızı gasp etmektedir. Ekonominin yükünü biz taşımak istemiyoruz. Bu yükü yaşamımızla ödemeyeceğiz" diye konuştu.
         BEN SOSYAL BELEDİYECİYİM DİYEN ÖZCAN'A ÇAĞRIDA BULUNDULAR
          Değişik zaman ve ortamlarda devamlı surette ben sosyal belediyeciyim diyen başkan Tanju Özcan’a Sesleniyoruz. Sizde öğrencilik dönemlerinden geçtiniz bu zamlar bize hak mı size soruyoruz İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde 5 ila 8 lira arasında kilometrelerce öğrenci taşınıyor. Gelelim Bolu’ya 4 veya 5 kilometre mesafedeki okulumuza okuyabilmek ve geleceğimizi kazanmamız için eğitim almaya çalışıyoruz biz öğrenciyiz emeklileri aksama kadar ücretsiz taşıyorsunuz bunun ardında biz gariban öğrencilere zam yapıyorsunuz.
        Bakın Tanju başkan konuşmalarınızda Bolu’yu sevdiğiniz ve bırakın Türkiye’yi Dünya tanıyacak diyorsunuz. Böyle mi tanıtacaksınız öğrenciler bu hayat pahalılığında neredeyse hayat pahalığından yarı aç geziyorlar bolu merkezine gidebilmek için  otostop yapıyorlar niye mi çünkü paraları yok bunu siz daha iyi bilmelisiniz.
         Bolu’da eğitim görmeye çalışan biz on binlerce öğrenci olarak mağduruz bu mağduriyetimize sizde tuz biber ekmeyin bizlerin yanında olun bu on binler yarın memleketlerine gittiklerinde bolu için turizm elçiniz olacağız bu nedenle bolu ilinin dışarıda kötü bir iz bırakmasını istemezsiniz vaz geçin bu zamlardan öğrenciler rahat nefes alsın"
   dediler

   

  • Zfr11 Mayıs 2024 . 15:12

   Gider cafelerde bir bardak çaya 35 40 TL ödersiniz bir fincan kahveye 100 TL verirsiniz gıkınız çıkmaz taşımaya geldimi eylem yaparsınız sanki o araçlar sadece mazot yakiyo başka maliyet yok çok para kazanıyor zannediyorsunuz
  • Mehmet 11 Mayıs 2024 . 09:48

   Daha iyi günleriniz sanki tanjuya oy vermediniz daha neler yapacak Bolululara 2 yıl içinde herşeyi bitirecekler satacak birşey kalmadığında belediye binasını satacak orda kiracı olacak hepinize müstahak ama konser vermeye devam ki ona para var
  • Bayandan11 Mayıs 2024 . 08:27

   Daha çok gösteri yaparsınız,
  • Metin Çelik11 Mayıs 2024 . 05:44

   Sorun Tek adam Yönetimi ve Hukuk devletinden tamamen uzaklaşmış olmamız. Bolu Belediye meclisi toplanıyor bu yönde Yapılan öneriyi kabul ediyor Sanki TBMM . Kardeşim Sen devlet olarak Ne yapıyorsun. Valilik Hükümeti ve devleti Temsil etmiyor mu. Alınan bu kararı İptal edeceksin. Adam zaten seçim malzemesi yaptı Sürücüler Asgari ücretle çalışan Ya emekli Ya da Bu işi Yapmak zorunda kalmış insanlar . Araç sahipleri Yattıkları Yerden para alacaklar. Bu paralar kimin cebine giriyor. Devletin denetimi yok. Trafik Polislerinin Kontrolü yok. Şöförlerin çoğu sorunlu ve neredeyse müşteri ile birbirine girecek. Yıllardır 15 liralık Yoldan 30 lira alınmakta.Biz bas bas bağırdık Kişinin Kalitesi önemli dedik. dinletemedik Bu Nasıl bir Aymazlık Böyle bir zam mı olur. Bu para kimin cebine girecek. Bir kişi meclis üyelerini belirliyor Parmak kaldıracaksın Bu kadar zam yapılacak VALİ de Uyusun orada Kardeşim bu zammı derhal İptal et. Sn vali Bu soygun düzeneğine dur denilmeli artık Bu ne Aymazlık.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak