Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu’daki yabancı öğrenci sayısı yaklaşık olarak belli oldu

Bolu’daki yabancı öğrenci sayısı yaklaşık olarak belli oldu
  5 Mayıs 2024

  Bolu’daki yabancı öğrenci sayısı yaklaşık olarak belli oldu Bolu, ...

         Bolu’daki yabancı öğrenci sayısı yaklaşık olarak belli oldu

          Bolu, son günlerde dikkat çeken bir konuya ev sahipliği yapıyor. 2023 yılı sonu itibariyle Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin yaklaşık sayıları açıklandı. Bu veriler, beklenenden farklı bir tabloyu ortaya koydu. Orta Doğu ülkeleri yerine, en fazla öğrenci Azerbaycan’dan gelmiş bulunuyor.

       Ve işte yaklaşık olarak verilen sayılar
  Azerbaycan: 500 öğrenci
  Türkmenistan: Yaklaşık 350 öğrenci
  Kazakistan: Yaklaşık 320 öğrenci
  Irak ve Suriye: Her biri yaklaşık 250 öğrenci
  Yemen: Yaklaşık 200 öğrenci
  Afganistan: 200’e yakın öğrenci
  Somali ve Özbekistan: Her biri 150 civarı öğrenci
  İran, Sudan, Filistin: Her biri yaklaşık 100 öğrenci
  Gabon, Mısır, Endonezya: Her biri 100 civarı öğrenci
  Ürdün, Fas, Rusya, Kamerun, Kongo: Her biri yaklaşık 50 öğrenci
  Çad, Fildişi Sahili, Nijerya, Pakistan, Etiyopya, Kırgızistan, Kenya: Her biri 30 civarı öğrenci

  • UYAN TÜRK MİLLETİ!..10 Mayıs 2024 . 21:24

   M. Tümamiral Cihat Yaycı: "Türkiye'ye göçmen akını yok, Türkiye bir istilaya tabi tutuluyor. Doğum oranları 5.3 ve on yıl sonra Türkiye'nin yarısı göçmen olacak. Afganistan'dan gelenlerde ise kadın, yaşlı yok hepsi genç!”
  • Mevzu başka10 Mayıs 2024 . 11:13

   Şimdi de bir meslekler arası kavga eksikti onu da yapalım. Tıp, mühendislik, spor, iletişim vs hangisi daha önemli, hangisine öncelik vereceğiz, bunu mu tartışacağız, nasıl bir mantık yahu. Spor sağlık eğitim sanat mühendislik vs hepsi önemli, sırf yönetimi laf olsun diye eleştirmek için uluslarası öğrenci ile ilgili haberin tartışmanın buraya kayması hiç doğru değil
  • Mevzu9 Mayıs 2024 . 18:43

   Yabancı uyruklular başlığı altında herkes düşüncesini paylaşırken birisi kalkmış hastaneden söz ediyor. Tartışılan konu da böylece sulandırılmış oluyor. Gazetenin başka bölümünde sorununuzu dile getirin. Doktor rumuzlu iletişim gibi boş bölümlere yatırım yapılacağına tıpa yatırım yapılsın diyor. Mühendis olan yurt dışına gitmek istiyor üniversite yönetimi izin vermiyor fakat bedencilere izin veriyor. Bedenciler de Amerikada eğitim gördükten sonra dönüp vatanımızı kalkındıracaklar. Ne yazık ki elimizdeki yönetim anlayışı bu. Üniversitelerimiz boş bölümler boş insanlar boş öğrencilerle doldu taştı.
  • Kemal Durgun9 Mayıs 2024 . 09:19

   Uzatmaya gerek yok!.. Devletin göçmen politikası, sınırlarımızın kontrolsüz oluşu, ne olduğu belirsiz istilacıların ülkeye doldurulması bu ülkenin en büyük beka sorunudur. Uyanık olalım ve bu konuda kararlılığımızı her tarafa duyuralım. Bolu'da ve ülkemde göçmen-istilacı istemiyorum.
  • Hasta mısına cevap8 Mayıs 2024 . 21:36

   Yabancı öğrenciyle hastane ilişkisini sorup, başhekim ve sağlık il müdürünü adres göstermişsin, bak düşüncesiz adam, şuan geçici bir servisteyim, oda buldupumuza seviniyorum, kanser hastam buradan başka servise taşınacak birazdan, ordada yer kesin değil i, ancak şuan bulunduğum serviste boş oda var ancak nöbetçi asistan hasta odasını kendine uyumak için ayırmış, 3 asistanız nerde yatalım diyor,onlarda haklı, bu o medipolden getirdiğiniz dekanın ne kadar işi bilmediğini fakülteye hakim olmadığını yada umrunda bile olmadığının kanıtı, bunun başhekim yada sağlık il müdürü ile alakası yok, hastaya yatacak yatak yok, asistan hasta yataklarında yatacak duruma düşmüş, onun dekanının yada rektörünün umrunda değil, yazıklar olsun sizin gibi çakma hakyolculara
  • Doktor8 Mayıs 2024 . 17:27

   Utanmadan biri sağlık il müdürünü şikayet edin diyor, iletişim fakültesi gibi boş bir branşa eş dost tanıdıkları kadrolara doldurmak yerine, tıp fakültesindeki hasta yoğunluğu fazla branşlara o kadroları kullansaydı, her yıl üniversite kontenjanları dolnazken, merkezi derslik gibi ucube fuzuli inşaatlar yerine hastaneye ek bina yapsaydı rektör, bu gariban halk hastanede çile çekmedi, diş hekimliği demi sağlık il müdürüne bağlı, orda tablo farkımı, insanların zeka seviyesini kendiniz gibi zannetmeyin, deve kuşunun kıçı misali herkes ortada
  • Hasta mısına cevap8 Mayıs 2024 . 15:47

   Rektör ve ahalisinin başarısızlığının baki olduğunu, sadece öğrencide değil, her tarafta aynı tablo olduğunu, getirdiği adamların da boş olduğunu anlatıyor hasta yakını, kanıt ta senin gibi tipler, belliki yönetimdesin, burada ahdur hasta yakınına cevap yetiştirene kadar keşke yetkinliğin olsaydı da işini yapsaydın, yada senin yakının hasta oldumu hocaları kıyak için rahatsız etme hemi evladım
  • Hasta mısın 8 Mayıs 2024 . 13:09

   Hastanedeki kötü verilen hizmetlerin Uluslarası öğrencilerle ne alakası var ki burada bu yorumları yapıyorsunuz. Sağlık hizmetleri ile ilgili gidin sağlık müdürünü başhekimi şikayet edin
  • Hasta yakınına 8 Mayıs 2024 . 13:04

   Üniversite Hastanesinde sağlık hizmeti başhekimlik ve sağlık müdürlüğü tarafından verilmektedir, başhekim de Bolu sağlık müdürü de sağlık bakanı tarafından atanmaktadır. H cemaati mensubu dediğiniz dekan eğitimden sorumlu olup hastane hizmetlerinde yetkisi ve sorumluluğu yoktur. Yani kötü verilen sağlık hizmetlerinden dolayı H cemaatinde suç aramak yanlış olur, ama sağlık bakanı da o cemaatten ise ne olacak? Yine cemaati suçlamamak lazım, ehil olmayan ama cemaat mensubu diye görev verilme durumu varsa o zaman o görevlere getiren hükümette kusur aramak lazım. Zaten Erdoğan’ı bitirecek olan da bu tür uygulamalar oluyor gibi. Yazık adam atadığı kişilerin yaptığı bütün kötü uygulamaların da sorumlusu, bizden deyip şimdiye kadar yapılan bütün usulsüzlükleri beceriksizlikleri görmezden geldiler, hala üzerlerine gitmeyelim cemaatleri küstürmeyelim yarın seçimde lazım olur diye düşünüyorlar heralde, ama artık insanlar olan biteni görüyor
  • Hasta yakını8 Mayıs 2024 . 09:28

   Hasta 70 yaşında babamla tıp fakültesinde oda oda geziyoruz, acil yatış yapılıp tedavi olması lazım. Yatak yok, hastane çökmek üzere, Ama hakyolcu rektör ve yardımcıları cep doldurma derdinde, onlar gelecek dönem rektörlüğü yine kendileri gibi iş bilmez bir hakyolcuya nasıl devrederiz derdinde, hastanede herkes bunu konuşuyor, hakyolun üniversitesinden seneye rektör olsun diye dekan getirmişler ana doktor değil, o dehkanın organize ettiği fakülte bu, şu hastalık sürecinde insanların çektiği çaresizliğin vebali sende olsun rektör
  • Murat Özkaya8 Mayıs 2024 . 07:39

   Türkiye’deki sığınmacı nüfusu ve dağılımı her geçen gün yeni bir tartışmanın zemini olmaktadır. Son günlerde ilk öğretim ve ortaöğretimdeki yabancı uyruklu öğrenci sayısı ülkedeki sığınmacı sorununa ilişkin kaygıları bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır. Ne yazık ki yetkililer bu konuda net rakam söylemiyorlar. Ülkemin işgali sürüyor. Buna hep birlikte karşı çıkmalıyız. Aksi takdirde ülkemi çok kötü günler bekliyor.
  • Zihni Sinir8 Mayıs 2024 . 02:03

   Yaklaşık sayı demek bu işin ucu kaçtı demek. Devlet şu an ne kadar sığınmacı var bilmiyor. Üniversiteler kimleri kaydettiklerini bilmiyor. Türkiyede sistem çökmüş durumda ve devlet kontrolü kaybetti. En son sonunda bir Iraklı öğrenci bir Türk müdürü öldürdü. Bir de demezler mi bu işin ekonomik boyutu var para kazanıyoruz. Amerika İngiltere böyle yapıyor. Mezun olanlar kendi ülkelerinde bakan oluyorlarmış sonra Türkiyeyi destekliyorlarmış. Allah Allah! Hakikaten mi? Yav nasıl düşünemedik! Ulan Türkiyeden alınan diplomaların artık geçerliliği kalmayacak. Bizi uluslararası arenada Çad mı Nijer mi Mozambik mi Azerbaycan mı savunacak? Bunların önce kendilerine bir hayrı olsun. Bolu millet vekilleri hala olan bitene sessizler.
  • Habere bak....8 Mayıs 2024 . 00:44

   Konya'da kurusıkı tabancayla havaya ateş eden ve çeşitli suçlardan kaydı bulunan 4 Suriyeli sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi. (DHA)
  • ERHAN KAYABAŞ8 Mayıs 2024 . 00:18

   Bir tarafta sığınmacı-istilacı tarafından 5 kurşunla katledilen öğretmen.... Bir tarafta hala sığınmacıları savunanlar.... Bu millet Hiçbir şeyi unutmaz. Hainleri hiç unutmaz.
  • Uyan T ü r k Milleti!..7 Mayıs 2024 . 23:39

   Eyüpsultan’da okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu okul müdürünü silahla yaralayan Irak uyruklu öğrenci, olaydan sonra “Kafasına sıktım' sözlerinin geçtiği videoyu sosyal medya hesabından paylaştı... Sizler hala yabancı yalakalığı yapmayı sürdürün.
  • Bolulu birisi7 Mayıs 2024 . 21:47

   CIA TR 705 kodlu Türk vatandaşı biriyle aynı ülkede yaşamaktansa bu gençlerle yaşamayı tercih ederim. En azından okumak için gelmişler ülkelerini bilgi için satmıyorlar.
  • Fatih Volkan 7 Mayıs 2024 . 18:20

   Icinde irin olan agzina vurmus buraya kosmus. Ülkede dirlik beraberlik evvela icimizdeki yahudi dölü avrupa hayranlarini dislayip atmakla olmalidir. Onlari bir hallededlim bu adrikalilarada bir muamele ceklilir. Ye Devlet basa ya kuzgun lese.
  • Bolulu147 Mayıs 2024 . 16:40

   Sayın "DOĞRUCU DAVUT" sağolsun uzun bir yazı yazmış ama bence ne yazdığının kendisi bile farkında değil. Kimse kimseyi aşağılamıyor, Ay Yıldızlı bayraktan milliyetçilik yapıyorsun ama Ülkendeki mültecilerin senin sosyal durumunu değiştirmek üzere olduğunu algılayamıyorsan sana diyecek bir şey yok. "Türk dostu olarak ülkemize gelen göçmenleri küstürmekle düşmanlıkla elinize ne geçecek. Önemli olan insanları kazanmaktır" demişsiniz ya, bu kafayla yani sizin tabirinizle "Türk Dostlarını" biraz daha Ülkemize almaya kalkarsak bu sefer Türkiye'de "Türk Dostu" olarak biz anılacağız bunun hala farkına varamadınız mı. Üniversitenin öğrencilerinin yüzde yirmisinden fazlası ne olduğu belli olmayan, Ülkelerinde herhangi bir suça karıştıklarına dair hiç bir bilgi olmayan (resmi belge alınıyor derseniz Afrikadan alınan sabıka kaydının ne kadar doğruluğunu isterseniz bir de siz araştırın) kişileri Ülkeye sokmak Türk Dostu diye savunulamaz!
  • Nuriye BEKTAŞ7 Mayıs 2024 . 11:23

   Resmi rakamda "yaklaşık" kavramı olmaz. Bu rakamlar gizleniyor. Bu öğrenciler sadece para için kabul ediliyorlar ve üniversitemizin ve şehrimizin itibarı düşürülüyor. Lütfen herkes bu konuda duyarlı olsun. Şehrimizde İSTİLACILARI görmek istemiyorum. Değerli Ahmet Baysal büyüğümüzün de bu konuda tavrını net ortaya koyması gerekiyor.
  • Bolulu147 Mayıs 2024 . 10:50

   Yanlış hesaplamadıysam toplam 3.430 öğrenci, tabi bu rakamlar kesin değil, yaklaşık! İnsanları küçümsemek, hor görmek bizim kültürümüzde yoktur ama bazı arkadaşlar diyorlar ya bu öğrenciler bizim tanıtımımızı yapacaklar, kültür elçileri olacaklar diye, Allah aşkına Etiyopya'daki kültür elçimizin ne gibi katkısı olacak? birde bu öğrenciler arasında neden hiç bir tane bile birinci Dünya Ülkesinden kimse yok, mesela bir Kanadalı, İsviçreli, Japon vs gibi, mevcut öğrencileri anlayamadığımız sebeplerden dolayı kollayan arkadaşlar buyrun buna cevap verin, mesela 1000 tane Japon/ İsviçreli öğrenci varsa hadi bir o kadarda Afrikadan vs öğrenci alalım, hadi buyrun!
  • DOĞRUCU DAVUT7 Mayıs 2024 . 10:49

   emperyalist Batı ülkelerine hayran olan , ırkçı arkadaşlar. Siz dünyaya gelirken Allah a dilekçe mi verdiniz, siz de bir afrikalı, bir afganlı , bir suriyeli olarak dünyaya gelebilridiniz. neden insanları aşağılıyorsunuz.. hem amerika-avrupa ülkelerinden hiçbir öğrenci Türkiye ye, Bolu ya gelmez. herkes kendi ülkesinden daha kalkınmış bir ülkede eğtim görmek ister. bize gelenler de bizim ülkemizi kalkınmış olarak kabul edenlerdir. bizden bişeyler öğrenmeye geliyorlar. neden kendinizi batıdan aşağıda görüyorsunuz. Afrika ve asya ülkelrinden bakınca onlara göre Türkiye kalkınmış bir ülke.. siz kendi ülkenizi tü kaka ilan edip sürekli başkalarınız eleştirmek , ülkenizi kötülemek yerine ; Ülkeyi hayran olduğunuz emperyalist batı ülkelerinin üzerindeki bir kalkınmaya nasıl ulaştırırız, onları nasıl geçeriz diye kafa yorsanıza. .. AYYILDIZLI BAYRAĞIMA- DEVLETİME- MİLLETİME SÜREKLİ HAKARET EDEN , hain ve emperyalist ajanı; Karabağda ermeniye, kıbrısta ruma, egede yunana açık destek veren.TBMM de yıkmak istedikleri devletden beslenen, utanmaz, ahlaksız EMPERYALİST BATI ÜLKELERİNİN DESTEĞİYLE TERÖR-YALAN - İFTİRA VE HER TÜRLÜ KÖTÜLÜĞÜ HALKIMIZA MÜBAH GÖREN BİR PKK=YPG =hdpkk DÜŞMANI VARKEN, bazıları kafamızı bulandırıp asıl düşmanı unuturmaya çalışıyorlar.. biz böyle ırkçılık yaptıkça, Türk dostu olarak ülkemize gelen göçmenleri küstürmekle düşmanlıkla elinize ne geçecek. önemli olan insanları kazanmaktır
  • Muhtar6 Mayıs 2024 . 20:28

   AKP zihniyeti hiçbir işi memleket hayrına yapmaz. Sadece kendi ceplerini ve kendi geleceklerini düşünürler. Türk milleti artık kirli oyunu gördü. Afrikalı, Arap, Afgan öğrenci veya istilacı istemiyorum. Şehrimizin yöneticileri halkın sesini duysunlar.. Yoksa genel seçimlerde hesap verirler..
  • Bahri ŞEN6 Mayıs 2024 . 19:45

   Türkiye üzerinde oynanan büyük oyunu görelim… Önce sınırlarımızdaki mayınlar kaldırıldı. Sonra Suriye’de iç savaş çıkarıldı. İlk başta misafir olarak gelenlere vatandaşlık vermeye başladılar… Daha sonra İran, Irak ve Suriye sınırlarımız yol geçen hanına döndü… Suriyeli, Afgan, Iraklı ve daha nice kaçak sınırlarımızdan ellerini kollarını sallaya sallaya girdiler. Yanlarında her türlü hastalığı da beraberinde getirdiler. Hiçbir ülke bu kadar kısa sürede ve kontrolsüz olarak 17 milyon insanı sınırlarından içeriye sokmaz. Bu bilerek yapılan bir işgaldir. Olaya bu yönüyle de bakalım. Şahsen ben buna karşıyım ve bu büyük oyunu bozmak gerekiyor. Ülkemde istilacı istemiyorum…
  • Yeseye6 Mayıs 2024 . 18:22

   Dünyada hiç bir başarı kriteri olmayan Herhangi bir sıralamaya giremeyen üniversitelere okumak için kim gelir acaba Yabancı dili olmayan üniversiteye okumak için kim gelir derseniz Buyurun tepe tepe kullanın Dünyada ki bir çok üniversite yabancı öğrenci alıyor Sonuçta öğrenim gördüğü sene boyuncada en az 30-40 bin dolarını alıyor bu ülkeler AKP zihniyeti ile hayırlı yüzyillar
  • misafir6 Mayıs 2024 . 17:11

   Avrupa dan gelse keşke
  • Bolulu146 Mayıs 2024 . 15:03

   Sayın; "Biraz düşünün diyeceğim" ve "DOĞRUCU DAVUT" un yazılarını okuyunca şaşırdım, bu arkadaşlar hangi Ülkede yaşıyorlar, ne yiyip içiyorlar aklım ermedi. Bu yorumu yapan arkadaşlar siz bu konuyu hiç araştırmadınız herhalde, bu gelen öğrencilerin çok büyük bir kısmının lise diplomasının olup olmadığı bile belli değil, denklik hakeza, çoğu bir kelime bile Türkçe bilmiyor, parayı verip yeterliliği aldıkları iddia ediliyor. Bir de sanki bu gelenler çok üst seviye öğrenci gibi konuşuyorlar ya şaşırıyorum, arkadaşlar bu öğrenciler neden ODTÜ, Hacettepe vs Ülkemizin en iyi üniversitelerine alınmıyorlar veya neden Amerika, veya Avrupa'da okullara alınmıyorlar da Karabük, Bolu gibi küçük İllere geliyorlar hiç mi bunları düşünmüyorsunuz. Ha AİBÜ dünya çapında (İnşallah) bir Üniversite olur ve yabancı öğrenciler buradaki üstün eğitimi almak için yarışırlar o zaman yerden göğe haklısınız, o zaman Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen üstün zekalı ve üstün paralı öğrenciler başımızın tacı olur. Bu gelenlerin hangi amaçla geldikleri, kayıt yaptırdıktan sonra ne yaptıkları bile bilinmiyor, siz de masal anlatıyorsunuz diyecektim aklıma birden bu yorumları yapanların aslında bu öğrenci işlerini ayarlayanlar olabileceği sorusu geldi, yoksa bu ilginç hususu normal bir vatandaşın sahipleneceği pek akıl kârı değil!
  • Gurbetçi6 Mayıs 2024 . 14:47

   En iyi ülkelerin öğrencilerini toplamışız, kültür değişimi için harika fırsat
  • DOĞRUCU DAVUT6 Mayıs 2024 . 11:47

   Türkiye de öğrenim gören Yabancı öğrenciler ; ilerde bizim fahri elçilerimiz olacaktır.. ilerde Türkiye ile ticaret yapacaklar, uluslararası platformlarda Türkiye için oy kullanacaklardır.. hem bu öğrencilerin ekonomik olarak Türkiye ye döviz girişi faydası da vardır.. İngiltere- Fransa- Amerika vs yabancı öğrencileri ülkelerine çekmek için birçok teşvikler vermektedirler. .. Bizdeki bu ırkçılık tamamen bilinçsizlikten kaynaklanmaktadır.. 1979 yılınd a Afganistanda bir darbe gerçekleşti; bu darbeyi yapan Babrak KARMAL diye bir afgnlıydı. bu Babark karmal 1970 li yıllarda Ankaraya gelir okumak için . kafası çalışan zeki bir gençtir.. bu gence Ankara da kimse sahip çıkmaz. o günkü sovyet-Rus elçilik yetkilileri bu çocuğu ve çevresindeki birçok afganlı genci toplarlar, Moskova ya götürüp kendi idoolojilerine göre yetiştiriler ve 1979 yılında Afganistanda Babrak KARMAL ve arkadaşlarının darbesi ile Afganistan sovyet eyaleti olur.. dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde yabancı öğrenci baş tacı edilirken. .. bizdeki ırkçı yobaz kafalar özellikle müslüman ülkelerden gelenleri tü kaka ilan ediyorlar.. 2. dünya savaşında inenü iktidarı avrupadaki kaçak yahudilerin çoğunu Türkiyede topladı.. çoğuna da vatndaşlık verdi. bu yahudilerin veletleri bugün ırkçılığı, İslam düşmanlığını kışkırtıyor.. ve maalesef Bolu özellikler müslüman ülkeler karşı ırkçılık ve yabancı düşmanlığı konusunda başı çekiyor. gavurları baş tacı edenlnler
  • İşinize bakın6 Mayıs 2024 . 11:41

   Üniversitede şu kadar öğrenci varmış bu kadarmış... Size ne kardeşim kafanızın almayacağı işlerden size ne. Devlet Afrika politikası diyoruz. Afrikada Fransa ve Amerika kovuluyor diyoruz. Çin ve Rusya Afrikadaki boşluğa göz dikti diyoruz. Türkiye ali menfaatleri için orada olmlı diyoruz hala aptal aptal konuşurlar. Gidin sabah kadın programları izleyin.
  • Sinan Ayhan 6 Mayıs 2024 . 11:30

   Ne demek yaklaşık öğrenci sayısı? Yukarıda belirtilen rakamlara göre YAKLAŞIK (!) 3430 çıkıyor. Üniversitenin Öğrenci İşlerinde toplama işlemi, matematik öğrenimi görmeyen kişiler mi çalıştırılıyor? Bu sayıları veren kim? İzzet Baysal Babamızın miras bıraktığı üniversitemizin düştüğü duruma bakın...
  • kel emin6 Mayıs 2024 . 10:35

   Her işimiz yalan dolan. la bide doğru bi lafınız olsun allahtan korkmazlar.
  • Selçuk6 Mayıs 2024 . 10:20

   öĞRENCİ SAYILARI BÖYLEMİ VERİLİR. YAKLAŞIK VE CİVARI.NEDEMEK ?.AYIPPP NE BU REZİLLİK.!
  • Kadir Kutlu6 Mayıs 2024 . 09:37

   Memleket bilinçle yapılan bir işgal altındadır. Hiç bir şekilde şehrimde MÜLTECİ-İSTİLACI-GÖÇMEN İSTEMİYORUM.
  • abalı6 Mayıs 2024 . 09:29

   rakamlarla milleti kandırma ,oyalama taktikleri de bu dönemde oluyor, öğrenci sayılarına sokaklar şahit , artık yanlışlarınızı görün,artık yerli ve milli değilsiniz .
  • sokak6 Mayıs 2024 . 09:20

   sokaklardaki yoğunluğa bakınca, verilen bu YAKLAŞIK.! sayılar mini minnacık kalıyorrr.. Güldürmeyin adamı.
  • Biraz düşünün diyeceğim d6 Mayıs 2024 . 09:20

   Yabancı öğrenci ülkeler için zenginliktir. Devletler stratejik hedefler güder. Her bir öğrenci bu strateji için bir unsurdur. Üniversitemizden mezun olup kendi ülkesinde bakan olan, ülkelerinin geleceğine yön veren bir çok öğrenci var. Bunları bilmeyen düşük kafalara söyleyecek pek bir şey yok. Çin, Rusya, Fransa, İngiltere, Kanada gibi birçok ülke bu öğrencileri kapmak için yarışıyor. Çünkü devletlerinin gelecek için çıkarları vardır. Bunu anlayacak zeka olması lazım.
  • Aydın 6 Mayıs 2024 . 09:19

   Yakından memleketi işgal edecek gibi bir Akın akın istilâ var.
  • Rezillik diz boyu6 Mayıs 2024 . 09:15

   Adamlar daha üniversitesinde okuyan yabancı öğrenci sayısını bilmiyor, biz de bu adamlara çocuklarımızı emanet edip, ilim irfan sahibi yapmalarını bekliyoruz. Vah benim memleketim!
  • Melahat ESENLER6 Mayıs 2024 . 09:04

   Avrupa ülkelerinin almadığı 3. Dünya ülkelerinin ne oldukları belirsiz göçmenleri ülkemin her yerinde. Bolu halkı olarak İstilacı ve göçmen istemiyoruz. Üniversite yönetimi dilerim aklını başına alır.
  • Koroglu6 Mayıs 2024 . 08:21

   Öğrenciler genel de 3.dunya ülkeleri sayısı çok fazla bu işte sıkıntı var
  • Yaklaşık ha6 Mayıs 2024 . 00:59

   Ne demek yaklaşık?Bunların kayıtları pasaport sayısı bölümleri belli değilmi ?Hayret yaklaşık demek bu işte bir iş var demek.Bu üniversitenin yaklaşık kaç rektörü var?
  • Elon Musk5 Mayıs 2024 . 23:33

   Of aman Nalan, Pardon Mustafa.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak