Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Lüks düşkünü azınlıktan usandık

Lüks düşkünü azınlıktan usandık
  17 Nisan 2024

  Lüks düşkünü azınlıktan usandık Partisi, örgütü, vakfı, derneği, makamı önemli ...

  Lüks düşkünü azınlıktan usandık

  Partisi, örgütü, vakfı, derneği, makamı önemli değil. Şatafatlı, gösterişli, abartılı süslemelerle örülü konutları, ofisleri, Arap bedevileri için üretilmiş boyalı teneke taşıtları ret etmek zorundayız. Japonlar gibi sade, az eşyalı bir hayata geçiş yapmamız kadim geleneklerimize de uygun düşer.

  “Minimalizm” düşünce akımı, günümüzde artan tüketim çılgınlığı ve karmaşık yaşam tarzlarına tepki olarak ortaya çıkan bir felsefedir. Gereksiz tüketimden kaçınmayı, sadelik ve basitlikten yana olmayı ve önemli olanla odaklanmayı vurgular. Minimalist yaşam biçimi, maddi zenginlikle değil, insani değerlerle tatmin olmaya odaklanır.

  Bilge insanlar fazla eşyadan kurtulma, gereksiz alışveriş yapmama, basit ve minimalist bir ev düzenleme, enerjiye odaklanma gibi davranışlarla minimalizmi hayatlarına dahil ederler.

  Moda olmuş(?) mekanlarda oturmak, dünyanın görgüsüzlük abidesi şehirlerine gitmek hayat kalitenizi artırmaz. İstakoz yiyerek itibar kazanılmaz. Sadece o kişinin enayi, akılsız, halktan kopuk olduğunu gösterir.

  40 yıldır valilik, kaymakamlık, müftülük, daire başkanlığı, okul müdürlüğü odalarına hasbelkader girip çıktım. 2,5 yıldır özel sektöre ait bir lisede çalışıyorum. Burada makam odası diye bir şey yok. Sadece bir masa ve sandalye yeterli oluyor.

  Devletin bütçesi halktan alınan vergilerden oluşuyor. Ekmek alırken bile düşünen insanların elektrik, su, gaz, gıda, ulaşım, iletişim, giyim, eğitim, barınma gereksinimlerinden alınan aşırı vergilerin yüzde 1’lik azınlığın keyfi için kullanılması kabul edilemez.

  Almanya, Finlandiya, Rusya, Çin, Japonya gibi ülkelerin kurumları, okulları, adliyeleri, ibadet yerleri, belediyeleri nasıl ise bizde de aynısı olmalıdır.

  Rahmetli vali Recep Yazıcıoğlu, eski cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eski başbakan Bülent Ecevit, işinsanı rahmetli İzzet Baysal gibi insanlar rol modelimiz olmalıdır.

  İşe ilk önce Diyanet'in kontrolündeki yapılardan, odalardan, taşıtlardan başlamak lazımdır...

   

  Niteliksiz yabancılar üniversitelere alınmamalı

   2008-2013 yılları arasında KKTC’de çalıştım. Lefkoşa, Girne, Lefke, Magosa gibi şehirlerde (ilçelerde) bulunan, akademik yönü yeterli olmayan butik tarzı üniversitelerde göze batacak düzeyde siyahi öğrenci var idi. Sadece Lefkoşa’daki bir üniversitenin kütüphanesi iyi idi. Diğer ilçelerde kapsamlı kütüphanelere bile rastlayamadım.

  Bolu, Zonguldak ve Ankara’da bulunan kamu ya da özel üniversitelerde de kabul edilebilir limitlerin çok üzerinde, yetersiz temel eğitimden geçmiş, bilimden uzak, siyahi, laylaylom tipleri üniversitelerde gördüm/görüyorum.

  Soyulduğu için fakir kalmış, demokrasiden uzak, eğitim örgüsü olmayan kabilelerden getirilen yığınların Anadolu’nun küçük il ve ilçelerine dağıtılmasının; emperyalizmin, haydut devlet ABD’nin planı olduğunu düşünüyorum. Küresel çetenin parçası olmuş düşünce(!) akımlarının bu plana direnme seçeneği şu anda yoktur.

  Türk toplumunun demografik yapısı son 300 yılda planlı biçimde bozulmaya başlandı. Emsalsiz insan İzzet Baysal tarafından yapılıp devlete bağışlanan üniversitenin makalesiz, patentsiz, kitapsız, projesiz, dün dışı cemaatlere mensup, nepotik tiplere bırakılması kabul edilemez.

  Ali Özdemir

  www.aliozdemir.net

  17.04.2024

  • Bolulu 18 Nisan 2024 . 09:35

   Devletin Resmi Kurumlarında Öyle İdareci ve Yöneticiler varki Devlet bütcesinden Ödenek Gelir İhtiyaç olmadığı Halde Para Geri Gidecek diye Huzuli harcamamarla devlet göndermiş biz harcayalım sorgu sual de yok nasıl olsa zihniyetlerle aslında denetim şart var ken diğerini almak yiye acaba.....sormak lazım
  • Bolu Ticaretli18 Nisan 2024 . 08:58

   Çeşitli banka şubeleri ile otellerden eski kullanılmayan, sandalye, masa, koltukları toplayarak yönetici odalarını donatan, bunun yanında, devletimiz ve sn. Ahmet Baysal, Koç Holding, öğrenci velileri vs. kurumların yardımlarıyla, bilgisiyar lab.sınıfların donatımını en son teknolojik araçlarla donatan, zamanın Bolu Ticaret Lisesi yönetici, öğretmen, öğrenci, velilerine selam olsun. Nereden nereye.
  • Çilekeş Emekli17 Nisan 2024 . 23:19

   İstakuzu kim yimiş, ağnamadim
  • Koroglu 17 Nisan 2024 . 14:05

   Kurumların Sayıştay raporları açıklansın görelim bakalım neler olmuş
  • Köroğlu17 Nisan 2024 . 12:35

   Ali bey, yazınızdaki konulara tamamen katılıyoruz. Kamu ve özel sektör ile özel yaşamda, hertürlü gösterişten, kibirden, lüzumsuz harcamalardan kaçınmak, yüce dinimizin tavsiyeleri arasındadır. Maalesef özellikle, bütün kamu kuruluşları tasarrufdan ziyade, birbirleriyle lüks gösteriş için harcama yarışı içindeler. Yurdumuzda hayat pahalılılğının sebebi de budur. Geleceğimiz için bütün devlet kuruluşlarının çok acil tasarrufa gitmesi gerekir. O zaman enflasyon bir nebze durur.
  • Bahri ŞEN17 Nisan 2024 . 09:39

   Türk milleti ve bu güzel ülke "tarikat ve cemaat yapılarından kurtulmalıdır. Ülkenin yapısına saldıran bu tür kuruluşların gelir kaynakları sıkı kontrol edilmeli ve yasalara aykırı eylemleri derhal cezalandırılmalıdır.
  • Atilla17 Nisan 2024 . 09:11

   Yukarıda tarikat/cemaat fotoğrafı koymuşsunuz; Cübbeli Bilim Adamları! Din'den elde ettikleri gelire oran ile onlara o lüks şatafat az bile! Sanayi devleri, holdingler halt etmişler yanlarında. Yalnız, ne iş yaptıkları, ne ürettikleri, ne kadar vergi verdikleri meçhul !
  • öz bolu17 Nisan 2024 . 09:00

   hocam tarikatlar sarmış dört yanımızı F den kendilerine ders çıkarmadılar şimdide M başladı sanırım bütün harfler elden geçeçek
  • kıl recai17 Nisan 2024 . 08:59

   Ali bey, kalemine sağlık. Ülkemizin, eğitimin geldiği durumu çok güzel sade bir dille özetlemişsiniz. Soyguncu, hırsız, arsız, kalitesiz, liyakatsiz, basiretsiz, adaletsiz idarecilerin Allah belalarını versin inşallah ,

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak