Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu Merkez 24 Nolu Aile Hekimliğinin Yeni Binası Tehlike Saçıyor!

  14 Şubat 2024

  Bolu Merkez 24 Nolu Aile Hekimliğinin Yeni Binası Tehlike ...

        Bolu Merkez 24 Nolu Aile Hekimliğinin Yeni Binası Tehlike Saçıyor!

          Bolu ili Merkez ilçesi Kültür Mahallesi 325 ada 23 parselde faaliyet gösteren Bolu Merkez 24 Nolu Aile Hekimliği sağlık tesisi eski hizmet binasının yıkılacak olması sebebiyle Bolu İl Merkez İlçesi Kültür Mahallesi 325 ada 1 parsele taşındı. Taşınma işlemi gerçekleşti gerçekleşmesine fakat ilgili kurumun taşındığı bina tahlike saçıyor. Öncelikle belirtmek gerekirki ilgili kurum bir sağlık kuruluşu ve sağlık kuruluşu olması sebebiyle bu bina her gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bir binanın sağlık tesisi olarak kullanılabilmesi için de ruhsat alması gerekiyor.

         Ruhsatlandırmada görevli kurum İl Sağlık Müdürlüğü fakat maalesef Bolu Merkez 24 Nolu Aile Hekimliğinin Yeni Hizmet Binası KAMU SAĞLIK TESİSLERİ RUHSATLANDIRMA YÖNETMELİĞİ hükümlerine aykırılık teşkil ediyor. Binanın elektrik tesisatı tam bir facia . İlgili tesisteki elektrik kablolarının uçları açık şekilde duruyor. Hastaların muayene olmak için beklediği alanlarda uçları açık vaziyette bulunan kablolar faciaya davetiye çıkarıyor. İlgili kablolara birilerinin dokunması an meselesi ve bu durum özellikle çocukların canını ve ilgili mahaldeki mal güvenliğini tehdit ediyor. Binanın fiziki şartları maalesef mevzuat hükümlerine uygun değil ve hatta mevzuatın belirlediği sınır değerlerin çok uzağında. Binada asansör yok. Binanın merdivenleri ve giriş kapısı çok alçak. Ortalama uzunluğa sahip bir insan bile kafasını çarpabilir. Koridor genişliği standartların çok altında. Azıcık kilolu biri koridorda dursa ikinci kişi koridordan geçemiyor...İlgili binanın bir sağlık tesisi olarak değil normal bir mesken olarak kullanılabilmesi bile uygun değilken ilgili yapıda sağlık hizmeti veriliyor olması tam bir facia... Bina engelli erişimine uygun değil. Binanın DEPREME DAYANIKLI OLUP OLMADIĞI da muamma?

         İlgili yapının TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ hükümlerine uygun olması gerekir fakat maalesef binanın 2019 yılında yürürlüğe giren deprem yönetmeliğine uygun olmadığı çok açık.. Bolu Merkez 24 Nolu Aile Hekimliğinin Yeni Binası'na kim nasıl ruhsat verdi? İlgili tağlık tesisinin yeni hizmet binasının fiziksel şartlarının bir sağlık tesisi olmaya uygun olmadığı çok açık olmasına rağmen ilgili binada sağlık hizmeti sunulmasına nasıl izin veriliyor? Bu sağlık tesisinde insanların can ve mal güvenliği yok. Yetkilileri ivedi olarak ilgili binayı incelemeye davet ediyoruz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak