Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Her yağmurdan sonra onarım şart oldu

Her yağmurdan sonra onarım şart oldu
  24 Kasım 2023

  Her yağmurdan sonra onarım şart oldu Kullanmaya bile başlamadan ...

         Her yağmurdan sonra onarım şart oldu       

          Kullanmaya bile başlamadan çatısı su koyveren Tanju Özcan'ın yaptığı camii, tadilat üstüne tadilat, onarım üstüne onarım görmeye devam ediyor.

         Yapılmaya başladığı günden beri çatısından su akıtan Zübeyde Hanım Camii, bir kışı çıkaramadan yine tadilata alındı.  

         25 Ekim 2023 tarihli haberimiz;

       Su koyveren Caminin çatısı yenileniyor

         Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından belediye imkanları ile yaptırılan Zübeyde Hanım Cami’nin çatısı bir türlü düşünüldüğü gibi olmadı. Çatısı camdan yapılan cami sürekli su koyvermeye devam etti.

          Çatıdan su akıtan ve halıları su içinde kalan camide yine onarım ve yenileme çalışmaları devam ediyor.         

         20 Nisan 2023 tarihli haberimiz;

         Zübeyde Hanım Camii yine su koyverince kapısına kilit vuruldu        

        Bolu Belediyesi tarafından Borazanlar Mahallesi’nde iki gün önce hizmete açılan Zübeyde Hanım Cami’ne ertesi gün teravih namazı kılmak için giden vatandaşlar büyük şok yaşadı. Caminin çatıdan su akıtması sonrasında halılar ıslandı ve çok sayıda vatandaş namaz kılmadan camiden ayrılmak zorunda kaldı. Caminin kapısına geçici olarak kilit vuruldu.
          Mimarisi ve yapım aşamasında tartışmalarda gündemdeki yerini koruyan Zübeyde Hanım Cami’nin Kadir Gecesi açılmasının ardından ertesi gün yağan yağmur cami cemaatine büyük şok yaşattı. Camla kaplı caminin çatısından su girmesi sonrasında halılar ıslandı. Teravih Namazı kılmak için camiye gelen mahalle sakinleri halıların ıslak ve çatıdan da sürekli su sızdığı görünce namaz büyük şaşkınlık yaşadılar.

          Uzun zamandır su sızıntısı ve eksikler nedeniyle açılamayan Zübeyde Hanım Cami’nin ne zaman açılacağı ise merak konusu oldu.

         26 Mart 2023 tarihli haberimiz; 

        Su koyveren caminin açılması için Müftülükten yüzme bilen imam mı bekleniyor ?

        Yıllar önce yapılmış olan Camlı Camii örneğinin dezavantajlarını Bolu'da bilmeyen yoktur. Kışın soğuk, yazın ise sera gibi sıcak olurdu.

        Belediye Başkanı Tanju Özcan'a kim akıl verdiyse, çatısı kubbe şeklinde camdan oluşan bir cami yaptı.

        Bu sene adamakıllı kar yağmadı ama yağan yağmurlar bile yetti Tanju Bey'in camdan camisini test etmeye. Her yerden su akıttı camdan kubbe çatısı.

        Başkan ilk defa hayırlı bir işe el attı, onu da eline yüzüne bulaştırdı. Zübeyde Hanım'ın ölüm yıldönümünde bir geceliğine açılan cami, Ramazan geldi ama hala açılamadı.

       Tek bildiğin iş, alt geçitleri ve kavşakları rengarenk led ışıklarla pavyon girişine benzetmek.

       Bu caminin yazın sıcaktan, kışın çatıdan akan sudan ve soğuktan kullanılamayacağı daha baştan belliydi.

       Bugün camiinin camdan kubbesine yalıtım maddesi tatbik ediliyordu.

       Hiç mi yanında akıllı bir teknik eleman yok?

       Fen işleri müdürün nerede?

       Kubbe şeklindeki camdan çatısı su koyveren caminin açılışını yapmak için Müftülükten yüzme bilen imam mı bekleniyor ?

  • Emin9 Şubat 2024 . 13:21

   Yazık hiç işiniz yok nelerle uğraşıyorsunuz.Bu bilgilerinizi bence kendinize saklayın.Meyve veren ağaci taşlamaktan başka işiniz yok ...
  • hüseyin4 Aralık 2023 . 15:24

   Olur mu öyle şey Fen işleri müdürümüze laf söyletmeyizzzz, kontrol mühendislerimiz müteahhit arabalarıyla pikniklere,özel işlerine gitmekle meşgül
  • can akın2 Aralık 2023 . 22:26

   Bence gayet güzel bir cami. Su için gerekli yalıtımın yapılmasınız zor olmayacağını düşünüyorum. Yazın sıcak olurmuş kışın soğuk olurmuş. Olsun kardeşim. Gülü seven dikenine katlanır. Hep istediğim şeydir Üzerimde camlı bir kubbe olsun gece uyurken yıldızları göreyim
  • Cami yapmak 28 Kasım 2023 . 19:41

   Sayın Reis Ankara'daki Millet Camii yaptı bir dillerde gönüllerde. Sayın Tanju cami yaptı hem camiye verdiği isme hem müslümanlara ayıp yaptı kusur yaptı. Ama yazık. Bolu'da o cami el ile gösterilmeliydi.
  • Mustafa28 Kasım 2023 . 09:04

   Nedense bu camide namaz kılmak hiç içimden gelmiyor. Açıkçası kılsamda kabul olacağından yana şüphem var.
  • Deli27 Kasım 2023 . 18:55

   Naylon çeksek üstüne naylon
  • Bolulu27 Kasım 2023 . 18:19

   Cami belediyenin işi değil o işleri yapan devlet kurumu var Tanju yaparsa en işe yaramazını yapar reklamınız olsun .
  • YAMAN27 Kasım 2023 . 18:09

   Belediyenin görevi cami yapmak değil. Bugün ülkemizde en yüksek bütçeye sahip kurumlardan birisi diyanettir İlave olarak cami yapımı içinde genelde cami yaptırma dernekleri vasitasıyla hayır yapmak isteyenlerde para toplanarak cami yapımına katkı sağlanır. Belediye isterse ibadet yeri için arsa tahsis eder, imar değişiklikleri ile gerekiyorsa önceden öngörülmemiş ise bile yer tahsis etmetye çalışır. Ülkemizde bir çok yerde Atamızın Annesi Zübeyde Hanım adında okullar bulunmaktadır. Şimdi Tanju Bey hem muhafazar hemde gerçek Atatürkçü secmenden oy almak için gereksiz bir iş yapmıştır. Bu Cami yerine Belediye olarak bir kreş açsayadınız o zaman daha fazla hayra girerdiniz.
  • Dramalı hasan27 Kasım 2023 . 13:58

   Tuzla serbest bölgenin camisini yaptıranlarından ve yapanlarından ders alsınlar.Orasıda cam çatılı.
  • Bolulu27 Kasım 2023 . 09:11

   Masraflar, teslim alan Mühendislere ve binayı yapan Müteahhide rücu edilmeli.
  • Tek çözüm26 Kasım 2023 . 16:55

   Kapalı pazar yerlerinde olduğu gibi dışına dört direk dikip üstünü kapatsınlar Yağmur-kar yağdığında açılır kapanır sistem Başka çare yok yoksa vergilerimizi daha çok bu sorunu çözmek için harcarlar Bu camiye kaç TL ödenek aktarıldı açıklanmalı
  • Rekor bir olay 26 Kasım 2023 . 16:00

   Üniversite de kubbe şeklinde İzzet Baysal vakfının yaptırmış olduğu bir güzel camii var. Yirmi yıl önce yapılmış bu yıl ise büyük bir tadilat gördü. Hiç değilse o camii bari örnek alınsaymış. Buna da kafa basmamış galiba. Dünyada ömrü en az olan mabet. Rekorlar kitabına girer gibi.
  • Mehmet 26 Kasım 2023 . 11:23

   Gönül süz yapılan işler göstermelik insanları kandirmak için Show ve reklam için yapılırsa heleki bu bir cami ise sonuç bu olur herkes kendini kandırır
  • Ahmet26 Kasım 2023 . 10:48

   Hatadan dönmek erdemdir. Bir an önce camiyi çatılı veya kubbeli hale getirmek gerekir.
  • Yusuf Kavuk26 Kasım 2023 . 01:40

   Herkes kendisine yakışanı yapar. Durum budur. Bundan ibaret.
  • Garson25 Kasım 2023 . 15:11

   Bir tarafta şişeler diğer yanda cami bu nasıl bir mantık birde bunu hizmet diye millete dayatmanız yokmu.Yazıklar olsun.Biraz sağduyu.
  • züyürt25 Kasım 2023 . 11:03

   Fanus geçirin.
  • Sinan Ayhan25 Kasım 2023 . 10:45

   Bolu'muzun iklim şartlarına göre düşünülmemiş bir proje maalesef... Geçmişte de kartpostallarda da yer almış. BAHÇELİEVLER CAMLI CAMİİ örneği de varken, böyle bir çalışma yapmak fantaziden öteye gitmez.. Bir de Kalıcı konutlarda yapılan meşhur DEPREM ANITI'nı da unutmayalım... Bizler anlık yaşayıp, geçmişi çabuk unuttuğumuz için de bu tip haberleri sıklıkla görürüz... Gazetecilere de böylelikle daha çok haber çıkar...
  • ÇETİN ERSOY25 Kasım 2023 . 09:41

   TANJU BAŞKANA HELAL OLSUN, BELEDİYE İMKANLARIYLA BİR CAMİ YAPILMASINA VE ADINI ZÜBEYDE HANIM KOYULMASINA VESİLE ODUĞU İÇİN. CAMİNİN GÖRÜNTÜSÜDE ÇOK ŞIK.. BURDA CAMİNİN YAPISAL SORUNLARINDA TAVANIN AKITMASINDA VS. ASIL SUÇLU OLAN; MAAŞINI EKSİKSİZ ALMASINA RAĞMEN VAZİFESİNİ YERİNE GETİRMEMİŞ OLAN BELEDİYENİN İNŞAAT KONTROL GÖREVLİLERİDİR. HER TÜRLÜ MASRAF BU ÇALIŞANLAR VE CAMİYİ YAPMIŞ OLAN İNŞAAT ŞİRKETİNDEN TAHSİL EDİLMELİDİR.
  • Kolay mı24 Kasım 2023 . 22:40

   Kolay mı birden Mimar Sinan olmak! CHP nin ilk camisi. Bu bile büyük başarı. Devam etsinler cami yapmayı öğrenirler.
  • Mimar Sinan24 Kasım 2023 . 20:41

   Cam binalar kışın buzhane yazın da sera gibi olur, üstelik sürekli genleşme olacağı için su izolasyonu çok zordur, dikiş tutmaz aslında güzel bir bina ama Bolu'ya olmaz,yazık milletin parasına.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm