Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Çevre Cinayeti İhbarıdır !

Çevre Cinayeti İhbarıdır !
  4 Ekim 2023

  Çevre Cinayeti İhbarıdır ! Yukarısoku'dan, Yakuplar, Musluklar, Yakabayat köylerine ...

  Çevre Cinayeti İhbarıdır !Çevre Cinayeti İhbarıdır !Çevre Cinayeti İhbarıdır !Çevre Cinayeti İhbarıdır !Çevre Cinayeti İhbarıdır !

         Çevre Cinayeti İhbarıdır !

             Yukarısoku'dan, Yakuplar, Musluklar, Yakabayat köylerine giden, sonrasında eşsiz manzaralar eşliğinde Çele'ye kadar devam eden yol kenarı, yani Arçelik yan sanayilerinin bulunduğu, Çelebi Caddesi devamında, genellikle yolun güney kısmında, inşaat molozları, alçıpan parçaları, yalıtım malzemeleri, çuvallar içerisinde çöpler, naylonlar, bezler, plastikler bolca görülmeye başlandı.

         Çevre danışmanlığı alma hizmetinin zorunlu olduğu sanayi tesislerinden, 200 metre uzakta böyle görüntüler olması, gayet trajikomik. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, Bolu İl Müdürlüğü, bu haber üzerine ne tepki gösterecek merak konusu.

  • Durum Tespiti6 Ekim 2023 . 20:50

   Bolununsesi'nin gücü müdür? Molozu dökenin vicdan azabı mıdır? Bolu Belediye'sinin olaydan haberdar olması mıdır? Bilinmez ama bugün o bölge temizlenmiş, illaki ifşa mı gerekiyor?
  • Bolulu145 Ekim 2023 . 12:53

   Bu işin kolayı var, tamam bu konudaki sorunun hepsi çözülmez ama inanın en az yüzde 60-70 çözülür, nasıl mı? Bu atıklar nerelerden çıkıyor, yeni inşaatlardan, tadilatlardan, Belediye ve Valilik ortak karar alacaklar, bırakın yeni ev yapmayı evinde wc, banyo vs tadilat bile yapanlar Belediye/Valiliğe bildirimde bulunacak, yapılan/yapılacak işin mahiyeti (atıyorum banyo, wc fayanslar yenilecek toplam 10 M2) buradan çıkacak tahmini atık hesaplanılacak ve bunları nereye attığı, Belediyeye haber verip ücreti mukabilinde aldırttığına ilişkin dekontu iş bitiminde Belediye?Valiliğe verecek, oradan da kaba bir hesapla yapılan iş/çıkan atık/Belediye tarafından alınan atık hesaplanacak, hesaplar tutmazsa ufacıkbir cezai yaptırım uygulanacak (mesela bu atıkları Belediye alıyor ise yine tahmini 100 lira tutuyor ise ceza bunun beş katı şeklinde) Ha evinde tadilat yapan ilgili yere bu konuda bildirimde bulunmadı mı onun da cezası yapılan işe göre on katı olarak uygulanırsa bu sorun epeyce bir çözülür. En azından insanlar kural olduğunu öğrenir, ruhsatsız binayla ilgili işlem yapamaz vs vs.
  • Cöle5 Ekim 2023 . 08:54

   Sadece orası değilki, bütün köy yolu kenarları böyle. Televizyon da görünce ağzımızın bir karış açık kaldığı"vay beee adamlada ne yelle va" dediğimiz ama bizde de bolca olan, ama bol olduğu için önemsemediğimiz her yer böyle.bulacan dökeni tek tek toplatacan veya devlet imkanları ile kaldırıp yazacan hesabına..
  • Beynim Yandı5 Ekim 2023 . 08:48

   Eyyy bu çöpleri molozları, çöpleri oraya döken, civarda yaşayan köylüler, her gün oradan gelip geçen, bu manzarayı görüpte ses çıkarmayan duyarsızlar, %99 müslümandınız hani? Temizlik imandan gelmiyor muydu? Ne oldu? Yoksa o temizlik vücut temizliği, bu ise çevre, ne alakası var falan mı diyeceksiniz?
  • Gerçekten 5 Ekim 2023 . 07:42

   Belediye zabıta müdürlüğü ne iş yapar merak ediyorum? İnşaat atıkları Sultanköy de bulunan belediye atık alanına dökülmesi gerekiyor.Ama denetim yok takip yok galiba.Vatandaş gelişi güzel her yere döküyor ve zabıta ekipleri görmüyor hayret.Eeee balık baştan kokar diye bir ata sözü var.
  • Bolulu5 Ekim 2023 . 07:13

   Cennet Bolu'muza yakışmayan görüntüler. Acilen yetkilileri göreve davet ediyoruz.
  • Realist 5 Ekim 2023 . 00:48

   Aynı pislik özellikle ayyaşların bıraktıkları şişe, teneke, plastik vb çöpler At Yaylası yolu üzerinde. Diğer yandan da Ağaçcılar Köyüne ayrılan Dereköy civarı da hayvan gübresi yığınları ile dere kısmı komple moloz dolu. İlgili kurum ve kuruluş yetkililerine duyrulur, tabiki ilgilenirlerse. Çevre kirliliği boyu.
  • VATANDAŞ4 Ekim 2023 . 23:26

   BASIN MENSUPLARI ARKADAŞLARIN BURALARDANDA BİR GÖRÜNTÜ ALIP HABER YAPMALARINI RİCA EDİYORUZ.
  • VATANDAŞ4 Ekim 2023 . 23:23

   AYNISI YUMRUKAYA KÖYÜ YAKININDA GÖLKÖY BARAJINA SU TAŞIYAN KANAL BOYUNDA DA MEVCUT. ÜSTELİK BU ATIKLARI PİS SULARI KANAL SUYUNA KARIŞMAKTA. YETKİLİLERİN DİKKATİNE SUNULUR.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm