Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Kızılay'dan kan alma birimi hakkında açıklama

Kızılay'dan kan alma birimi hakkında açıklama
  18 Eylül 2023

  Kızılay'dan kan alma birimi hakkında açıklama Bolu Kent Meydanı’nda ...

        Kızılay'dan kan alma birimi hakkında açıklama      

        Bolu Kent Meydanı’nda bulunan kan alma birimiyle ilgili Kızılay Bolu Şubesi açıklama yaptı.

        Kızılay’dan yapılan açıklamada, “Bazı basın ve yayın organlarında Kızılay Kan Alma Birimi hakkında çıkan haberlerde eksik ve yanlış bilgiler yer almıştır. Söz konusu yapı, daha önceki yıllarda Diyanet İşler Başkanlığına tahsisi yapılmış, müftülük ek hizmet binası olarak kullanılan bir kamu binasıdır. Söz konusu binada Kan Alma Birimine de Sayın Valimizin ve Müftülüğümüzün iyi niyetli yaklaşımları sonucu, yer tahsisi yapılmış ve vatandaşlarımızın kan verme konusunda hizmetine sunulmuştur. Müftülüğümüzün bulunduğu bina da birimlerin yer bulma konusunda yaşamış olduğu sıkıntılar dolayısı ile söz konusu olan ve Kan alma birimlerimizin de olduğu binada yer arayışına girilmiştir.

          Ancak, her iki kurumumuzun da amiri olan Sayın Valimizin, uygun bir yer bulununcaya kadar, Kan Alma Biriminin mevcut yerinde hizmetlerine devam etmesi yönünde karar verilmiştir. Yanlış ve eksik bilgi ile yapılan haber ve yorumlar sadece Türkiye değil, Dünya’da da iyilik için uğraşan bu güzide iki kurumumuzu da yıpratmaktadır. Bu konuda ile ilgili Kızılay Şube Başkanı Muhsin Kınacı’nın basına yapmış olduğu herhangi bir açıklaması yoktur” ifadelerine yer verildi.

  • harun20 Eylül 2023 . 14:18

   müftülük çok mu önemliymiş
  • Mustafa20 Eylül 2023 . 12:26

   Yıllardır kan verdim ve kızılayın plaketi ve madalyası var ancak 2023 yılında kan vermek istedim rutin olarak kan vermediğin ve 65 yaş üstü olduğu için kan alamayız dediler. 2021 yılında kan verdim 2022 yılında ufak bir kaza geçirdim kan vermeye gittiğimde tetanos oldum bir sakınca oluşurmu dedim ve ancak 1 yıl sonra dediler ve 2023 yılında kan vermeye gidince rutin yani devamlı vermediğim için kızılay sizden kan alamaz ancak hastaneler alabilir dediler. Kızılayın almadığı kanı hastane nasıl alıyor veya hastanenin aldığı kanı kızılay neden alamıyor?
  • sait20 Eylül 2023 . 12:10

   Kızılay kendi binasını yüzbinlerde liraya kiraya veriyor sonrada mağduruz diye açıklama yapıyor.ÖNCE KAN BİRİMİ SONRA KİRAYA VERMEK OLMALI
  • Cahit20 Eylül 2023 . 11:18

   Kızılayın kendi yeri olan Defactonun bulunduğu yere geçmesi şimdiki yerinden daha güzel olacak bence
  • Kamil20 Eylül 2023 . 09:25

   Sadece kızılay yönetimi değil, İl Müftülüğü Personelleride kıymetli insanlardır.
  • Ahmet19 Eylül 2023 . 08:53

   O kişilere kimse laf etmedi. O binadan çıkarılmalarına karşı tepki kondu. Kızılay neyse de ve kan hicbiradye değişilmez.
  • Metin Çelik18 Eylül 2023 . 23:45

   Kızılay Bolu Şubesi Başkanı Muhsin KINACI ve Yine Kızılay Bolu Şubesi Yönetiminden Av Sezai Beyi tanırım. her ikisi de çok değerli insanlardır. hiç kimse bu güzel insanları üzecek atılı suçlamalarda ya da herhangi bir yakıştırmada bulunmamalıdır. Son derece dürüst olan Bu tanıdığım insanlar vijdanlı ve uhrevi yaşamın gazabından korkan insanlardır. ayrıca paraya pula ve itibara da ihtiyaçları yoktur

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi