Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

"21’nci sırada yer alacak kişinin 1’nci olmasında bir terslik yok mu?"

"21’nci sırada yer alacak kişinin 1’nci olmasında bir terslik yok mu?"
  3 Eylül 2023

  "21’nci sırada yer alacak kişinin 1’nci olmasında bir terslik yok ...

  "21’nci sırada yer alacak kişinin 1’nci olmasında bir terslik yok mu?"

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu Merkez ilçe kongresinde söz alan 14 Mayıs Milletvekili seçimlerinde 2’nci sıra milletvekili adayı olarak seçime katılan Burak Cop; "21 kişi içinde, 21’nci sırada yer alacak kişinin 1’nci olmasında bir terslik yok mu?" diyerek sert konuştu.  

       Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu Merkez İlçe Kongresi'nde, 14 Mayıs Milletvekili seçimlerinde CHP Bolu 2’nci sıra milletvekili adayı olarak seçime katılan Burak Cop söz aldı. Cop, kaybedilen seçimin CHP yönetimi tarafından kabul edilmediğini, parti içerisinde değişim olması gerektiğini dile getirdi. Cop, konuşmasının bir kısmını da CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş’e ayırdı. Kongreye katılan Ateş’in yüzüne karşı konuşan Cop, sözlerini esirgemeden sert açıklamalarda bulundu.

       “21’inci sırada yer alacak arkadaşımız, 1’nci sırada yer aldı”

        Milletvekili adaylarının belirlenmesi sırasında, Türker Ateş’e, 21 aday adayı arasında 1’nci sıranın verilmesine tepki gösteren Cop, “21 aday adayıydık. Bu 21 aday adayı için örgüt üyeleri bir sıralama, oylama yapacak olsa, 21’inci sırada yer alacak arkadaşımız, 1’nci sırada yer aldı.  Bu bir prensip meselesi. Sayın Türker Ateş’in şahsıyla hiçbir meselem yok, alanda beraber çalıştık. Ekonomide uzman, kimi sektörlere hâkim, donanımlı biri. Türkiye’de ihtiyaç olunan, özellikle kamu yönetiminde ihtiyaç duyulan bir profil. 21 kişi içinde, 21’nci sırada yer alacak kişinin 1’nci olmasında bir terslik yok mu? Bu sistemik bir sorun, çünkü bizim partimizde de tek adam rejimi var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun şahsından bağımsız söylüyorum. Güç merkezileşmiş durumda. MYK etkisizleşmiş durumda. AKP’ye benziyoruz. AKP ile mücadele ederken, AKP’ye benzeyerek hiçbir yere varamayız” dedi.

       “Sadece MHP’nin oyları yükseldiği için mi biz üçüncü olduk? Bu hatalı sıralamanın hiç mi payı yok?”

        Cop, CHP’nin Bolu’da 3’üncü sıraya düşmesinde milletvekili adaylık sıralamasının etkisinin olduğunu ifade ederek, “Bolu’da biz yıllardır ikinci partiydik, üçüncü sıraya düştük. Evet, MHP büyük atılım yaptı, AKP’den çok oy aldı.  O kadar çok oy aldı ki bizi geçti. Peki, sadece MHP’nin oyları yükseldiği için mi biz üçüncü olduk? Bu hatalı sıralamanın hiç mi payı yok? Bunu kabul etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

        “Seçim dönemimde benim çabam olmasaydı…”

         Seçim dönemindeki çalışmasının, milletvekilliğinin kazanılmasına katkı verdiğinin altını çizen Cop, “Seçim dönemimde benim çabam olmasaydı, seçilmemim çok zor olduğu bir pozisyonda olmama rağmen, kampanya da elimden geleni yapmasaydım ve özellikle de Millet İttifakı ortaklarımızla çok iyi bir uyum yakalamasaydık, bizim belki elimizdeki milletvekilliği kayıp gidecekti. Ya da çok zor elde tutacaktık. Belki 14 Mayıs gece yarısına kadar ecel teri dökecektik. Ama hatırlarsınız o gece saat 9-10 civarında aldık, cebimize koyduk milletvekilliğini” dile getirdi.

        “Patronlar sendikalardan hoşlanmıyor’ diyen Türker Bey’in partisi mi olacağız? İkisi birden olamayız”

         Burak Cop, Türker Ateş ile arasında geçen “işçi” diyaloğunu da kamuoyu ile paylaşarak, “Bakın Türker Bey, bunu yüzünüze karşı söylemeyi, arkanızdan konuşmaya tercih ediyorum. Bizim bazı tercihleri yapmamız, kararları vermemiz gerekiyor. Deniz Gezmiş’in yolundan giden bir parti mi olacağız, Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek isteyen bir parti mi olacağız. Ya da 1963 yılında Çalışma Bakanı’yken grevli toplu sözleşme hakkını sendikaların grev hakkını yasalaştıran, emeğin dostu Bülent Ecevit’in, o sadece Kıbrıs Fatihi değil, aynı zamanda grev hakkını getiren kişidir. Biz Bülent Ecevit’in partisi mi olacağız, yoksa Gezer Fabrikasında, işçiler sendikalı oldukları için işten çıkarıldığında buna karşı direniş ortaya koyarken, bana telefon açıp, ‘Burak, sen o direnişe destek verme, işçilere desteğe gitme, çünkü biliyorsun patronlar sendikalardan hoşlanmıyor’ diyen Türker Bey’in partisi mi olacağız? İkisi birden olamayız” şeklinde konuştu.

  • Mühendis CE5 Eylül 2023 . 13:07

   Konuyu Türkeş Ateş'in sıralamadaki yerine indirgeyerek iyi bir sonuca varamayız. Meslektaşı olarak Türker Ateş’i tanıyan biriyim. Zaman zaman uzaktan uzağa çekişmelerimiz olsa dahi, yiğidi öldür hakkını ver derim ve doğruyu konuşurum. Türker Ateş’in adaylığına tek yönden baktığımızda yani sadece sermaye sınıfı temsilcisiymiş gibi baktığımızda esaslı bir hata yapmış oluruz. Türker Ateş olası adaylar içerisinde çok yönlülük anlamında en doğru adaydı ve seçildi. Çok yönlülük derken, yerelde yaşadı yereli biliyor, köylüsü kentlisi çoğumuzun merhabası olan bir kişi, ekonominin içinde, mühendis ki mühendisin işi çözüm bulmaktır, vizyon ve görgüsü de ortalamanın çok üzerinde... Tek talihsizliği ülkenin, siyasi partilerin, Chp nin karmaşık olduğu bir zaman diliminde olmamızdı. Ülkenin ve Bolu'muzun geleceğini düşünüyorsak, bu işe yaramaz çekişmelere son vermemiz gerekiyor. Bize düşen destek olmak, sonucu beklemek… Bazı yorumcuların mevzuyu sidik yarışına çevirmelerini de anlamak mümkün değil. Burak Cop da çok değerli ve akademik birikimi olan bir hemşehrimiz, onun da milletvekilliği görevinde başarılı olacağı, ülkemize faydalı olacağına şüphemiz yok. Bugüne kadar Bolu’da yaşadığı bilinen vekillerden çok daha faydalı olacağına da eminim.
  • hayal kahvesi5 Eylül 2023 . 09:19

   Peki Burak Cop senin her dönem gelip aday olmana ne diyeceğiz, yönetim kurulları bile seni sıralamaya koymazken genel merkezden işini halledip aday oluyorsun , ne farkın var Vekilden de ona laf söyleyebiliyorsun.
  • ahmet4 Eylül 2023 . 23:54

   burak cop biraz gec kalmadin mi bu aciklama icin ikinci siradan aday olunca herkes tepki verirken hic sesiniz cikmiyordu calistiniz cabaladiniz Turker Atesi sectidiniz simdi bu serzenis kime
  • bolulu4 Eylül 2023 . 22:00

   Halktan uzak Burak Copun açıkmalarını beni bağlamaz. Kimseyide bağladığını zannetmiyorum. Bence kendisi aday olmasa partisi boluda daha çok oy alır.
  • sabahattin Haluk4 Eylül 2023 . 20:44

   Salona bakıldığı zaman millet iyice terk etemeye başlamış CHP yi umut kalmamış ya bir bakın hep ayni İNSANLAR bıktı millet bide Kılıçdaroğlu gibi fosil olmuş insanlar var çekil kenara Gençlere yol açın
  • Aladağ 4 Eylül 2023 . 12:57

   Halk partisinin kazanı daha çok kaynar. Ancak böyle herşeyi kamuya açık olarak konuşulması gayet güzel. Şeffaflık ve parti içi demokrasi olmazsa olmasıdır demokrasilerin.
  • haklı4 Eylül 2023 . 09:32

   sevgili burak bey konuştuğunuzda sizi alkışlayıp destekleyen yüzde yetmişlik blok, genelde yüzde yirmiye tekabül ediyor. işte bu yüzden kabul görmüyor ve başarılı olamıyorsunuz. lütfen o yüzde yetmişlik gurubun etkisinden kurtulun. zira siz başarılı ve dürüst birisiniz...
  • yıldıray4 Eylül 2023 . 09:09

   Türker Ateş i hazmedemeyenler Kılıçtaroğlu na söylemesi gereken sözleri söleyemeyip dedi kodu yapıor lar. Sıukıyorsa ona söyleyin. Tanju Özcan ı da o aday gösterdi. Sıkıyorsa Tanju özcan hiç kıvırmadan bağımsız aday olur boyunun ölçüsüü alırt
  • Metin Çelik4 Eylül 2023 . 00:06

   Hep aynı Yüzler , Hep aynı isimler. Sn Cop Bu parti sizi iki dönem vekil adayı gösterdi. Şahsen ben aday olsaydım. ve Türker ATEŞ Benim üzerime Aday gösterilmiş olsaydı Ben Adaylıktan İSTİFA EDERDİM. Siz İstifa etmediniz. Eski bir CHP Genel Başkan Yardımcısının Prensi olarak iki dönemdir vekil adayı gösteriliyorsunuz. dedenizin de bir dönem vekil olması Bu partinin esas sahibi yapmaz sizi . Türker Ateşin her zaman chp li olduğu söylenirdi . Yüzüne söylediğiniz gibi Ben de Buradan Yüzüne söylüyorum SERMAYENİN MALINI PAZARLAMAK ve Sermayenin Lonca örgütlenmesinde Yönetim Kurulunda Yer almak Asla bir CHP li düşüncesi olamaz. Allah aşkına seçtiğiniz hatta aday gösterdiğiniz isimlere bir bakın ya. kimler nerelere ne üyeliklere getiriliyor kardeşim Yerlerde dolaşıldığının farkında değil misiniz sizler bu isimlerle mi seçmenin karşısına çıkacaksınız.
  • Ahmet Gercekci4 Eylül 2023 . 00:04

   4 dönem milletvekilliği sıralamasında sorun olmamış anlaşılan.Peki daha önce suralamada sorun olmadığı seçimlerde kaç ilçede 1 parti oldunuz.?Akademisyen birisi siyasi partiler yasasına göre Genel Merkezin sıralama tasarrufu olacagınj bilmeli.Türker Ates üreten biri.Siz Millervekili seçilseydiniz TOBB'a,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanına gidip şu Bolu'ya Fabrika kurunda demiyeceginiz anlaşıldı Sayın Cop.!
  • Eski Bolulu3 Eylül 2023 . 21:43

   Burak Bey'in sözlerine hak vermemek elde değil bir sosyal demokrat olarak. Ancak 21 aday adayından 21. olabilecek kişi söylemine katılmam mümkün değil. Zira Türker Ateş emeğin değil sermayenin temsilcisi olsa da 21 sırayı ancak alabilecek biri de değil bence. Herbokolog rasim'den bile daha alt sırada yer alacak biri hiç değil.
  • Tank erdgn3 Eylül 2023 . 21:38

   Karakterin meydana çıktı cop kardeşim zamansız konuşma, belki bilmezsin .Türker Ateş doğuşundan beri Atatürkçü ve chp lidir. Bu gün tanju oldun.
  • Deli3 Eylül 2023 . 21:32

   Vır vır vır niye boluda üçüncü sıraya düştünüz Türker bey yuzundenmi yoksa Tanju ozcan yuzundenmi tanjuya bundan sonra CHP liler bile oy vermez ayrıca AKP ye kızgın olan seçmende oyunu MHP ye attı bu sebeplerden dolayı 3. Sıraya düştünüz
  • Refik Durmaz3 Eylül 2023 . 21:03

   Burak cop takıldı kaldı, hep aynı şey, ısıtıp ısıtıp aynı şeyi söylüyor, git başkana söyle, ikide bir her yerde aynı dedikoduyu yapmaya ne gerek var, Türker ateş de türker ateş başka derdi yok adamın
  • yüzüne karşı3 Eylül 2023 . 20:41

   Bu lafları milletvekili sıralaması belli olduğu gün söyleseydin alnından öperdim. Seçimden seçime Bolu'ya gelen biri olarak çok beylik laflar bunlar... Başarı benim başarısızlık sizin... Herkes değişsin bir tek ben değişmeyeyim istiyorsunuz bu partide... Etrafına bir baksaydın kongrede hep aynı yüzleri görüp, biz nerede hata yapıyoruz derdin kendine...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi