İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Taş Ocağı Direnişini Yaylacılar Kazandı

Taş Ocağı Direnişini Yaylacılar Kazandı
  28 Haziran 2022

  Taş Ocağı Direnişini Yaylacılar Kazandı Bolu’nun Ayman Yaylası’nda kurulmak ...


        Taş Ocağı Direnişini Yaylacılar Kazandı
           Bolu’nun Ayman Yaylası’nda kurulmak istenen taş ocağına karşı çıkan yayla halkı dava açtı. Bolu İdare Mahkemesi’ndeki dava sonucunda taş ocağı açma işlemi iptal edildi.
           Bolu'da bulunan Ayman Yaylası mevkiinde Devlet Su İşleri 5. Bölge Müdürlüğü tarafından taş ocağı kurulması planlandı. Kurulacak olan taş ocağı ile Seben ilçesindeki Taşlıyayla Göleti'nden ilçe köylerine tarım için su taşınmasını sağlayacak projenin taş ihtiyacının giderilmesi hedeflendi. Yaylaya çok yakın bir noktada kurulması planlanan taş ocağına yayla halkı tepki gösterdi. Proje kapsamında bölgede ağaçların kesildiğini belirten köylüler, günler süren eylemlerinin ardından taş ocağı projesinin iptali ve ÇED raporu alınması için dava açtı.

         Mahkeme taş ocağı projesini iptal etti

          Bolu İdare Mahkemesi dava sonucunda projeyi iptal etti. Mahkeme kararında, "Projenin doğa ve çevre için yeterli olmadığına dikkat çekilerek, üretim iznine konu alanın konumu, alana yakın yerleşim yerleri, yollar, yüksek gerilim hattı, mera alanları, hayvancılık ağılları, işletme faaliyetinde alınacak önlemlerde kullanılacak su kaynakları, proje kapsamında alanda yapılan saha/zemin/sondaj vs. çalışmaları ve faaliyet sonrası alana yönelik rehabilite önlemleri yönünden projenin uygun ve yeterli olmadığı sonucuna varıldığından dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı sonucuna varılmıştır" denildi.

  • Erdoğan karaçam 30 Haziran 2022 . 21:36

   her taraf bitti sıra boluya geldi.........
  • MİYESSER ÖZHASEKİ29 Haziran 2022 . 10:41

   ALLAH VAR , HAKKANİYET DE DOĞA DA ÇEVRE DE KAZANACAK, ZAR ZOR DA OLSA.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak