BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

 Bolu'da Basketbol canlanıyor

 Bolu'da Basketbol canlanıyor
  19 Şubat 2022

  Bolu'da Basketbol canlanıyor Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü, Bolu ...

           Bolu'da Basketbol canlanıyor

           Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü, Bolu Büyük Erkekler Ligi’nde mücadele vererek Bölgesel Büyük Erkekler Ligi’ne katılmaya hak kazanmak için ter döküyor. 31 Ocak’ta başlayan Bolu Büyük Erkekler Ligi, 5 katılımcının birbirleriyle mücadele edeceği lig 16 Şubat’ta son buldu. Bolu Büyük Erkekler Ligi’nin kazananı Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü Bölgesel Büyük Erkekler Ligi’ne katılmaya hak kazandı. Bölgesel Büyük Erkekler Ligi veya Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde 3 senedir Bolu’muzun katılım gösteremediği basketbol spor dalında turnuvadaki takımların bu seneki hedefi bu liglerde boy göstermekti ve bunu Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü başardı. 

         YEREL LİGİN KAZANANI BELLİ OLDU

         Turnuvaya hızlı bir başlangıç yapan ekip Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü, turnuvanın en önemli favorilerinden. 2 Şubat’ta diğer bir favori takım olan Kıbrıscık Spor Kulübü ile verdikleri mücadeleden 85-48 galip çıkmayı başardılar. Turnuvayı namağlup kapatan ekip Bölgesel Büyük Erkekler Ligi’nde Bolu’yu temsil edecek. 

        BASKETBOLU SEVEN BOLULU GENÇLER İÇİN BİR HEDEF

        Bolu’da yerel basketbol kulüplerinin ve altyapılarının bölgesel ligde şans bulamaması 3 senedir Bolu’daki basketbol kültürü için büyük bir eksiklikti. Ekibin hedefi, Bolulu gençlerimizin bölgesel müsabakalarda boy göstermesine olanak sağlamak. Altyapıdaki yetenekli gençlerimizin, bölgesel müsabakalarda ter dökmesine şans vererek es geçmeden yapmayı planlıyor.

        BÖLGESEL BÜYÜK ERKEKLER LİGİ

        Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü bu turnuvayı firesiz atlatarak gözlerini Bölgesel Büyük Erkekler Ligi’ne dikti. Bölgesel Büyük Erkekler Ligi çevre illerdeki takımlar ile deplasmanlı bir formatta bir şekilde oynanacak. Deplasman masrafları için Bolulu takımımızın siz hemşerilerimizden gönüllü destekçilerine kapısı açık. 

        SPORA TEŞVİK

        Şehrimizden çıkan ve hemşehrilerimizden oluşan bir takımın olması Bolulu gençlerimiz için de bir motivasyon kaynağı oluyor. Sağlıklı yaşamın önemini geçirdiğimiz pandemi sürecinde farkına vardık ve sağlıklı yaşama en büyük destek olan spor faaliyetlerine olan alışkanlığı da küçük yaşlarda kazandırmalıyız. Bolulu gençlerimizin spora teşviği için iyi bir örnek olan Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü bunu aynı zamanda başarılarıyla süslemek istiyor.

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak