Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Bolu'da orman içine giriş yasaklandı

Bolu'da orman içine giriş yasaklandı
  2 Ağustos 2021

  Bolu'da orman içine giriş yasaklandı Bolu Valiliği tarafından alınan ...

       Bolu'da orman içine giriş yasaklandı
       Bolu Valiliği tarafından alınan karar göre kent sınırları içinde bulunan ormanlık, mesire, milli park gibi alanlarda her türlü ateş yakılarak piknik yapılması 15 Eylül’e kadar yasaklandı.

       Bolu’da orman yangınlarına karşı alınan tedbirler kapsamında il genelindeki ormanlık alanlara girişler ile milli parklar, tabiat parkları, mesire alanları, kent parkları ve diğer tüm ormanlık alan ve bitişiklerinde her türlü ateş yakılarak piknik yapılmasının, mangal, semaver, piknik tüpü ve benzerlerinin kullanılması 15 Eylül’e kadar yasaklandı.

         Ege ve Akdeniz’de devam eden orman yangınlarının ardından Bolu Valiliği tarafından il genelindeki ormanlara girişler 15 Eylül’e yasaklandı. Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada Bolu ili sınırları içerisindeki tüm ormanlık alanlara, yetkililer ve orman idaresi tarafından yasal veya zorunlu sebeplerle izin verileceklerin dışındaki girişlerin yasaklandığı bildirildi.

        Abant, Gölcük, Yedigöller, Gölköy'de ateş, Semaver, Piknik tüpü YASAK!

        Bolu’da özellikle hafta sonları tatilcilerin akınına uğrayan milli parklar ve mesire alanları ile ilgili de yeni yasaklar getirildi. Alınan tedbirler kapsamında milli parklar, tabiat parkları, mesire alanları, kent parkları ve diğer tüm ormanlık alan ve bitişiklerinde her türlü ateş yakılarak piknik yapılmasının, mangal, semaver, piknik tüpü ve benzerlerinin kullanılmasının yanı sıra il genelinde bulunan ormanlarda ve orman içi yollarda mola vermenin, piknik yapmanın, mangal, semaver, piknik tüpü, çoban ateşi, avcı ateşi gibi her türlü ateşin yakılması yasaklandı.

  Kararda, yetkili idarelerin gözetimi ve denetiminde bulunan izinli park, piknik ve mesire alanları ile tabiat parklarında da mangal ateşi, piknik tüpü, semaver  gibi her türlü ateşin yakılmasına da yasak getirildi.

        Anız, bağ, bahçe, fındıklık ve tarla temizliği YASAK

        Yaz aylarında artan anız yangınlarına karşı da alınan tedbirler kapsamında köyler başta olmak üzere orman içi, orman bitişiği ve ormanla ilişiği olmayan tüm köy ve mahallelerde anız, bağ bahçe, fındıklık ve tarla temizliği amacıyla dahi olsa her türlü bahçe atığı, bitki örtüsü ve dallarının çoban ve avcı ateşi yakılması, orman içerisinde ve bitişiğinde kamp yapmak 15 Eylül 202l tarihine kadar yasaklandı.

  • Darklove1420 Ağustos 2021 . 22:00

   Biliyoruzki ormanlarımizda çok büyük yangınlar oldu.evet çok kötü bi durum hepimiz üzüldük. Yanlız mangal ateşi, semaver, tüp, ateş yakmak yasak olduğunu biliyoruz. Balık tutmak neden yasak halen bunu anlamış değilim jandarma bölgesinde bolu karacasu mevkiinde bulunun amcabey golüne giriş yasakmis tamam insanların bir hobisi sporu var balık tutmak yasaktır demek ne demek ya ben bunu anlamıyorum. Ve bana genelgede balık tutmak yasaktır yazısını göster dediğimde b
  • Bolulu17 Ağustos 2021 . 22:49

   Alınan karar benceacele ve eksik alınmış. Aladağ bölgesinin kuzeyi çayırlık alan olmasına rağen ogm ye.ait olduğu için bırakın ateş yakmayı gölün kenarında balık tutmaya bile müsade edilmiyor. Ama güney tarafı özel mülke ait olduğu için insanlar orda hemde ağaçların içinde çadır kurup mangal yakıyor. Bu ne perhis bu ne lahana turşusu.
  • Özata6 Ağustos 2021 . 12:11

   Yıllardır küresel ısınmadan, sera etkisinden, kuraklık ve sususuzluk konuşulur olmuştu. Ama konuşulmayan başka ne kalmıştı, ülkeler bazında, kurum ve kuruluşlarca alınacak önlemler yeteri kadar konuşulmuşmuydu. Konuya vakıf bilim insanları ve akademisyenler ileriye dönük faaliyetler için kafa yordular mı. Konunun uzmanı olmayan Bill Gates bile kitap yazmış insanların gelecekte nelerle karşılaşabileceklerini anlatmış. Bazı şeyler için uzman olmaya gerek te y
  • Bir vatandaş6 Ağustos 2021 . 11:50

   İnsanlarımız duyarsızlaştı, tüketim çılgınlığı, aç gözlülük ve doyumsuzluk aldı başını gidiyor. Sözkonusu kısıtlamadan önce maalesef insanlarımıza piknik alanları yetmez olmuştu. Piknikçilerin bıraktıları şeffah cam şişeler ve kırıkları hem kirlilik ve hemde yangına sebep olabilmekte, bazen atılan bir ızmarıt. Bazen iyice söndürülmen bırakılan ateş veya kömür veya dikkatsizlik toplumun ve dünyanın gelecekteki oksijenini bitirdiğini unutmamak
  • Aladağ6 Ağustos 2021 . 11:49

   Gölköyde kısa da olsa göle paralel yürüyüş parkuru vardı, ne istediniz o parkurdan. Çoluk çocuk yürüyüş yapıyorduk orda doğanın içinde.
  • VATANDAŞ RIZA4 Ağustos 2021 . 09:50

   ÇOK YERİNDE BİR KARAR. GEÇ BİLE KALINDI.
  • TURHAN3 Ağustos 2021 . 23:20

   BOLU CİVARINDA VEYA TÜRKİYE GENELİNDE MESİRE YERİ GİRİŞLERİNDE ALINAN MİLYARLARCA PARALARLA VALİLİK EMRİNE BÖLGE KONUMUNA GÖRE YANGIN SÖNDÜRME UÇAKLARI ALINSA DAHA İYİ OLMAZMI ? FAKAT ORMANA POŞETLERLE DOLU GİDEN İNSAN YİYİP İÇTİKTEN SONRA BOŞALAN POŞETİNE PİSLİKLERİNİ DOLDURUP ÇÖP BİDONUNA ATMIYOR NEYAZIKKİ . '' HAYVANLAR ÇÖP BIRAKMAZ SADECE AYAK İZİ BIRAKIR '' UNUTMAYALIM.
  • Bolu'dan Biri.3 Ağustos 2021 . 17:06

   İktidar yangınlardaki beceriksizliğini yine halka kısıtlama koyarak örtmeye çalışıyor.Abant,Gölcük ve Gölköy halkın mangal yaptığı başlıca yerler zaten...Bu bölgelerde gerekli tedbirler alınıp izin verilmeli.Buralara gidemediğinde herkes farklı yerlerdeki ormanlara gitmek isteyecek.Sonrasında çıkabilecek en ufak bir yangın ihtimalini hiç mi düşünen yok.
  • Metin Çelik3 Ağustos 2021 . 00:07

   Ege ve Akdeniz Şehirlerimizin eş zamanlı olarak bir çok ilçe ve bölgesinde arka arkaya çıkan orman yangınları olağanüstü bir zamanı yaşadığımızı gösteren bu günlerde sn vali ve emeği geçen her kim varsa ormanlara giriş çıkışlara kontrol getirmesi ve yasaklar koyması çok isabetli bir karar olmuş emeği geçenlere Teşekkürler Olması gereken Yapılmış

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak