Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Bekaroğlu, partinin ideolojisini hatırlatarak, Tanju Özcan'a yüklendi

Bekaroğlu, partinin ideolojisini hatırlatarak, Tanju Özcan'a yüklendi
  26 Temmuz 2021

  CHP'de mülteci çatlağı! Mehmet Bekaroğlu, partinin ideolojisini hatırlatarak, Tanju ...

       CHP'de mülteci çatlağı! Mehmet Bekaroğlu, partinin ideolojisini hatırlatarak, Tanju Özcan'a yüklendi

         Cumhuriyet Halk Partisi'nde mülteci çatlağı yaşanıyor. "Mültecilerden 10 kat yüksek bedelli su faturası almayı planlıyoruz" diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu'ndan tepki geldi. Bekaroğlu, "CHP, sosyal demokrat bir partidir, programında yabancı düşmanlığı yoktur, böyle nefret söylemi kokan bir girişimi asla kabul etmez" ifadelerini kullandı.

        CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, mültecilerden 10 kat yüksek bedelle su faturası almayı planladıklarını açıklayan partisinin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a sosyal medya hesabından tepki gösterdi.Özcan bugün yaptığı açıklamada konuyu belediye meclisine taşıyacaklarını belirterek, "Arkadaş yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. İş yeri ruhsatı vermiyorum diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı kalemlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşı ile yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız. Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz" dedi.

          Özcan'a kendi partisinden bile tepki geldi 
          Özcan'ın açıklamaları sosyal medyada tepkiye neden oldu. Başta HDP olmak üzere çeşitli partiler ve parti temsilcileri, Özcan'ın açıklamalarını talihsiz olarak nitelendirdi. Tüm bu gelişmeler yaşanırken, Özcan'a bir tepki de parti içerisinden geldi. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Özcan'ın açıklamasının yanlış olduğunu dile getirdi.

          "CHP'nin ilkeleriyle bağdaşmaz"

           Özcan'ın açıklamalarının CHP ilkeleriyle bağdaşmadığını belirten İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Bu düşünce anayasaya aykırı olduğu gibi vicdan ve insanlıkla bağdaşmaz. CHP, sosyal demokrat bir partidir, programında yabancı düşmanlığı yoktur, böyle nefret söylemi kokan bir girişimi asla kabul etmez" dedi.

  • "Susuz Yaz"29 Temmuz 2021 . 16:57

   Bu konu gereksiz yere fazla uzadı su gibi temel bir haktır kimse kesemez,bence o da hatasını anladı,ayrıca genel başkanı karşı,partisi karşı,il başkanı karşı,yasalar karşı, kendisi hukukçu aslında kendi de biliyor uygulayamayacağını.Tanju Bey geldiği günden beri marjinal çıkışlarıyla bizi şaşırtıyor ancak uzun vadede kendisi zarar görür,bu ülke meselesi kendin çözemezsin, sen hiç kimseyi ayırmadan tüm halka hizmet et, gönülleri kazan,sosyal demokrat bi
  • VATANDAŞ RIZA27 Temmuz 2021 . 08:45

   BU MİLLETVEKİLİMİZ BEKAROĞLU DA TUZU KURU HERHALDE, KENDİ SAMANINA ATEŞ ATIYOR. YAHU VATANDAŞ OLARAK BOLU'DA VE ÜLKEDE NE SIKINTI ÇEKTİĞİMİZİ GÖRMÜYOR HERHALDE. BOŞ BOŞ KONUŞMUŞ İŞTE

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak