“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Bolu Platformu Sağlık Meleklerini unutmadı

Bolu Platformu Sağlık Meleklerini unutmadı
  23 Haziran 2021

  Bolu Platformu Sağlık Meleklerini unutmadı Bolu için yaptığı gönüllü ...

  Bolu Platformu Sağlık Meleklerini unutmadı

      Bolu Platformu Sağlık Meleklerini unutmadı       

       Bolu için yaptığı gönüllü çalışmalar ve “Ahde Vefa” etkinlikleriyle adını sıkça duyuran Bolu Platformu, bu kez ilimizde görev yapan ve özellikle pandemi sürecinde gayretli çalışmalarıyla her kesimin takdirini kazanan sağlık çalışanlarını plaketle ödüllendirdi.

          Bolu Platformu tarafından, “Sağlık Çalışanlarına Şükran Programı” adı altındaki etkinlik Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi Konferans Salonu’nda yapıldı. Pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen programa Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Emin Demirkol, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, iş insanları, il ve ilçelerde görevli sağlık yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı.

        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan programda koronavirüs döneminde sağlık çalışanlarının çalışmalarının yer aldığı bir sinevizyon gösterimi katılımcılara sunuldu. Akabinde günün anlam ve önemine ithafen konuşmalar gerçekleştirildi.

       “Sağlık çalışanlarımızın mücadeleleri kelimelerle anlatılamaz”

        Programın açılış konuşmasını yapan Bolu Platformu Başkanı Orhan Uçar, “Yaklaşık 1,5 yıldır tüm dünyayı etkileyen salgın herkesi olumsuz etkilemiştir. Bu süreçte sağlık çalışanlarımız en büyük görevi üstlendi. Canları pahasına hastalarımıza hizmet ettiler ve her zaman yanımızda oldular. Sağlık çalışanlarımızın mücadeleleri kelimelerle anlatılamaz. Başta İl Sağlık Müdürümüz Sayın Muhammed Emin Demirkol olmak üzere başhekimlerimize, doktorlarımız, hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza Bolu halkı adına teşekkür ediyorum. Bu süreçte görevi başında vefat eden tüm sağlık çalışanlarımız ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Hayırseverlerimizin katkıları unutulmayacak. Kendilerine halkımız adına minnettarlığımı sunuyorum. Bu anlamlı programı organize eden tüm kesimlere sonsuz teşekkür ediyorum.”diyerek, salonda bulunanlardan salgın sürecinde kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımızla vatandaşlarımızın ruhlarına ithafen Fatiha okunmasını rica etti.

       “Böyle bir ödül töreni düşündükleri için teşekkür ediyorum”

        İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, programı düzenleyen Bolu Platformu üyelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Bolu platformu başkanım Orhan Uçar başta olmak üzere, tüm Bolu Platformu Üyelerine böyle bir ödül töreni düşündükleri için teşekkür ediyorum. Bizler her akşam televizyon seyrediyor telefona bakıyoruz. Bir buçuk senedir çok ağır bir pandemi dönemi yaşıyoruz ve televizyonlarda bu pandemi döneminde öncülük ve mücadele eden çalışanlara teşekkürler ediliyor. Teşekkürler ediliyor da ben bir iş adamıyım. İş adamı çalışanını daima takdir etmek ister. Bende sanayicilik zamanında takdir ederdim ama hiçbir zaman bu çalışanlara sözden, laftan, teşekkürden başka bir şey yapılmadığını görüyordum ve onun üzüntüsünü yaşıyordum. Bu pandemi döneminde sizler hakikaten çok büyük mücadele ettiniz, bunu da gönüllü olarak yaptınız mühim olan tarafı da bu” şeklinde konuştu.

       “Bu beladan sizlerin ve aşıların giderek artması sayesinde kurtulmuş olacağız”

        Baysal, sağlık çalışanlarına ödül töreninin ilk kez Bolu’da yapıldığını vurgulayarak; “İlk defa şuna mutlu oluyorum, Bolu’da Bolu platformu diye bir platform çıkıyor ki üyesi bizim vakfında üyesidir. Rahmetli amcam İzzet Baysal’ın ölümünden sonra boşalan üyeliğe seçilen üyemizdir Orhan Uçar. Bu platform Türkiye’de ilk defa hiç olmaz ise maddi değeri olmasa da Bolu ve ilçelerde çalışsan tüm sağlık çalışanlarına ödül töreni düzenledi.  İsimlerini unutamadığımız iki kişi var birisi Sayın İl Sağlık Müdürü Emin Demirkol Allah ona uzun ömürler versin. Çok güzel bir ekip oluşturdu. Bir de unutamadığım her zaman sevgiyle andığım Hülya Ensari’yi tanırım. Bu güzel ödül törenini düzenleyen Bolu Platformuna tekrar teşekkür ediyorum. Katkı verenler arasında ben ve vakfımız da varmış. Bizde vakıf olarak diğer arkadaşlar gibi bir şeyler yapmaya çalıştık. Hepiniz gönüllü çalıştınız, Allah razı olsun, hepinize uzun ömürler versin. Bu beladan sizlerin ve aşıların giderek artması sayesinde önümüzdeki sene kurtulmuş olacağız. Sizlerin sayesinde maskesiz ferah dolaşacağız. Sağolun varolun” ifadelerini kullandı.

          “Onlar gecelerini gündüze kattılar. Bu tempoya hep beraber ayak uydurmaya çalıştık. Onların ailelerine çok teşekkür ediyorum”

           Salgın döneminde en ön safta yer alan sağlık çalışanları ile birlikte görevini yürüten İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol; “Burada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Pandemi döneminde Bolu’daki sağlık ordusunun başında olmayı Allah nasip etti. Her zaman söylüyorum belki de bize Allah’ın en büyük lütfu. İnşallah ahirette karşımıza çıkar yaptıklarımız. Bu güzel organizasyonda doktorundan hemşiresine, temizlik görevlisinden teknisyenine, eczacısından aile hekimine bütün ilçelerimizle beraber bu ordunun başında bulunma şerefiyle çıktım karşınıza ama hak etmediğimiz övgüler aldık. Her birinize çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu övgülere mazhar olabilmek bizim için en önemli lütuflarından biri. Bu süreçte bütün sağlık çalışanlarımıza, önde ben olmuş olsam da sağlık müdürlüğü ekibime, başkanlarıma, başkan yardımcılarıma, uzmanlarıma, başhekimlerime, yönetim ekibime çok teşekkür ediyorum. Onlar gecelerini gündüze kattılar. Bu tempoya hep beraber ayak uydurmaya çalıştık. Onların ailelerine çok teşekkür ediyorum ve bu noktaya elhamdülillah geldik” dedi.

        “Belki de bu başarıda en az faktör benimdir ve en büyük faktör en büyük emek onların”

         Demirkol, programı düzenleyerek vefa örneği gösteren Bolu Platformuna da teşekkür ederek; “Çok sıkıştığımız zamanlarda devletimizin büyük desteğini yanı sıra İzzet Baysal’ın torunları olarak bir telefon açtığımızda başkanlarım, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet amcam akşam aradığımda bana her şeyiniz hazır dediklerinde, telefonla görüştüğümüzde de birebir takip ettiklerinde yine şimdi duygulanarak hatırlıyorum. Hem programı düzenleyen Orhan Uçar başkanım ve bütün Bolu platformuna bu vefalı duyguları için çok teşekkür ediyorum. Bolu’nun bir bütün olduğunu bu pandemi mücadelesinde bağışlarıyla gösteren zorda kaldığımızda her zaman yanımızda olan bütün bağışçılarımıza, vefakâr fedakâr Bolululara çok teşekkür ediyorum. Tabi ki bütün sağlık çalışanlarımıza da bu ekibin başarısı için çok teşekkür ediyorum. Onlar adına bu başarıyı kabul ediyorum. Belki de bu başarıda en az faktör benimdir ve en büyük faktör en büyük emek onların. Hepsine çok teşekkür ediyorum sağolun varolun” şeklinde konuştu.

         Konuşmaların akabinde, salgın döneminde yaşadıklarını kaleme alan sağlık çalışanları yakınları Nil Peri Çalış ve Aslı Bahar Çelebi o günleri duygu dolu ifadelerle paylaşarak büyük alkış aldılar. Öte yandan Bolu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencisi Sinem Ulasan büyük bir emekle hazırladığı Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Emin Demirkol’un tablosunu kendisine takdim etti. Törende Bulgaristan’da düzenlenen “Naive Bienal 2021” yarışmasında 6 kıta, 50 ülke ve 600 arasından ödüle layık görülen ressam Gülfidan Hitit Biçer’e ait toplumda pandemi ve sağlığın önemi konulu eser Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’ne hediye edildi.

        Bolu Platformu’nun düzenlediği törende Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı il ve ilçelerde görev yapan tüm sağlık yöneticilerine plaket takdim edildi. Program plaket alan sağlık yöneticileri, hastanelere bağış yapan iş insanları ve protokol üyelerinin toplu fotoğraf çekimiyle sonlandı.

  • ali24 Haziran 2021 . 18:14

   Fotoğraftaki iki kişinin yüzünü flu yapmanız insanlığa yakışmayan,gazetecilik kurallarına sığmayan,kişilik haklarına saldırı ve büyük terbiyesizliktir.Bununla ilgili 'Herkes kendi karakterine yakışanı yapar' .Bu mesajı yayınlamazsanız daha büyük terbiyesizlik yapmış olursunuz. Editörden: Suratım göründü deyip, kişisel veri kanunu üzerinden açılan davalar nedeni ile hiçbir mağduriyeti olmadığı halde bize verilen hapis cezaları n'olcak? Adamın mahcemalini yayınladık diye bu adam bize dava açarsa yine N'olcak? Şimdi terbiyesiz kim acaba? Bizim yerimize siz mi gireceksiniz hapse?
  • HAKKI24 Haziran 2021 . 18:08

   Bolu Platformu Sağlık Meleklerini unutmadı,haberindeki fotoğrafta yer alan, kafaları silinmesiyle ilgili merak buyuranlara; Editörden: Suratım göründü deyip, kişisel veri kanunu üzerinden açılan davalar nedeni ile hiçbir mağduriyeti olmadığı halde bize verilen hapis cezaları n'olcak? Adamın mahcemalini yayınladık diye bu adam bize dava açarsa yine N'olcak? Şimdi terbiyesiz kim acaba? Bizim yerimize siz mi gireceksiniz hapse?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak