“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Ulvi Eker’in cenazesi TEV tarafından kaldırıldı

Ulvi Eker’in cenazesi TEV tarafından kaldırıldı
  17 Haziran 2021

  Ulvi Eker’in cenazesi TEV tarafından kaldırıldı Önceki gün yalnız ...

  Ulvi Eker’in cenazesi TEV tarafından kaldırıldıUlvi Eker’in cenazesi TEV tarafından kaldırıldıUlvi Eker’in cenazesi TEV tarafından kaldırıldıUlvi Eker’in cenazesi TEV tarafından kaldırıldı

        Ulvi Eker’in cenazesi TEV tarafından kaldırıldı

          Önceki gün yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan ve 40 milyonluk servetini Türkiye Eğitim Vakfı’na bağışladığı öğrenilen Eski İşadamı Ulvi Eker’in cenazesi, vasiyeti üzerine Vakıf yetkilileri tarafından kaldırılırken, törene Vali ve Belediye Başkanı'nın katılmaması, cemaatten tepki aldı.

         Yalnız yaşadığı evinde iki gün önce ölü bulunan Ulvi Eker'in cenazesinin Çarşamba günü defnedileceği sırada yaklaşık 40 milyonluk servetini Türkiye Eğitim Vakfı’na bağışladığı öğrenildi. Telefonla vakıf yöneticilerine ulaşılmasıyla birlikte vasiyeti üzerine cenazesinin Türk Eğitim Vakfı tarafından kaldırılması gerektiği belirtilerek, cenaze defin işlemlerinin bugüne ertelenmesine karar verildi.

         Çığırtkanlar Mezarlığı’nda bugün yapılan cenaze törenine Türk Eğitim Vakfı’nın Genel Koordinatörü ve Ankara, Kocaeli Şubelerinin yetkilileri katıldı. Yaklaşık 40 milyon lira değerindeki bütün mal varlığını Türkiye Eğitim Vakfı’na bağışlayan Ulvi Eker’in cenaze törenine katılanlar, Bolu Valisi ve Belediye Başkanı’nın ne kendilerinin, ne de bir çelenklerinin bulunmamasını tepkiyle karşılayarak, bunu eleştirmekten geri durmadılar.

           4 ay önce bağışlamış

           Ulvi Eker’in tüm servetini Türkiye Eğitim Vakfı’na geçtiğimiz Şubat ayında bağışladığı öğrenildi. Eker’in vakıf yöneticilerine bıraktığı vasiyetinde, cenazesinin vakıf tarafından kaldırılması ve ramazan aylarında adına bir hatim okutulması isteğinde bulunduğu öğrenildi.

  • Bolusporlu21 Haziran 2021 . 12:35

   Allah rahmet eylesin.Ama İzzet baysal vakfı dururken başka bir vakfa bağışlaması...! Ne demek istediğimi,Ahmet Baysal amcanın kitabını okursanız anlarsınız
  • Mete Turan17 Haziran 2021 . 19:31

   Bir garip ölmüş diyeler üç günden sonra duyalar Soğuk su ile yuyalar Şöyle garip bencileyin İyi insanlar iyi atlara binip gidiyorlar işte. İyilikleri geride kalanlara saçarak ve sessizce.. Değerliyi uğurlamaya önemliler tenezzül etmemiş. Çok ayıp olmuş..
  • Emanet Özmert 17 Haziran 2021 . 18:34

   Adı ile müsemma ulvî insan... Binlerce burslu öğrencinin duası sizinle olacak. Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun...
  • Eski Bolulu17 Haziran 2021 . 17:34

   Abicim, eşekler adam olur da bu cehape adam olmaz! Yanlış anlamayın, sosyal demokratım ben. Bizzat şahit olduğum vak'adır; alaattin yılmaz bilindik bilinmedik cenazelere katılmayı atlamazdı.Sayın tanju beyefendi sanırım yalama basının yalama temsilcileriyle halvetteydi, katıl-A-madı!!! Ulvî bir hareketle bağış yapan Ulvi Eker bey'in cenazesine iştirak etmeliydi dövlet böyüklerimiz... Şık olmadı.
  • EMEKLİ17 Haziran 2021 . 16:55

   merhuma allahtan rahmet diliyorum ailesi ve çocukları yokmuyduki acaba

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak