“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Fatih Metin, Azerbeycan'da Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için yer seçimi yaptı

Fatih Metin, Azerbeycan'da Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için yer seçimi yaptı
  16 Haziran 2021

  Fatih Metin, Azerbeycan'da Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için yer ...

  Fatih Metin, Azerbeycan'da Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için yer seçimi yaptı

     Fatih Metin, Azerbeycan'da Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için yer seçimi yaptı     

         Tarım alanındaki ilişkileri geliştirmek adına Azerbaycan’a giden Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için yer seçimi hakkında istişareler yaparak bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Metin; “Orta Asya’ya açılarak tüm Türk devletleri ile işbirliğimizi güçlendireceğiz” dedi.

        Azerbaycan ve Türkiye arasından ilişkiler her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şuşa’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya gelirken, farklı sektörlerde de önemli isimler tarafından görüşmeler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda iki ülke arasında tarım alanındaki iş birliklerini güçlendirmek adına Azerbaycan’a giden Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin bir takım temaslarda bulundu.

       Metin, ziyaret ettiği bölgelerde seraları inceledi

        Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatlarıyla Bakü’de temasları devam eden Bakan Yardımcısı Metin, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Azerbaycan’a kurulacak Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için yer seçimi ve içeriğine dair görüşmeler yaptı, ziyaret ettiği bölgelerde seraları da inceledi. Metin; “Kardeş ülke topraklarında seraları gezerek incelemelerde bulunuyoruz. Güçlü gelecek adına üreten, bereketli topraklara can katan üreticilerimize bereketli günler dilerim.” şeklinde konuştu.

       “Türk devletleri ile işbirliğimizi güçlendireceğiz”

        Azerbaycan’da kurulan Aqrar Sigorta’yla ilgili gerçekleştirilen toplantıya da katılan bakan Yardımcısı Metin konuyla ilgili, “Türkiye TARSİM olarak bu projeye desteğimizi sürdürecek ve Orta Asya’ya açılarak tüm Türk devletleri ile işbirliğimizi güçlendireceğiz” ifadelerine yer verdi.

  • Özata21 Haziran 2021 . 14:44

   Sn. Fatih Metin'in Azarbeycanda heyetiyle birlikte yapmış oldukları incelemelerin ülkemize ve kardeş ülkeye hayırlı olsun.
  • usta17 Haziran 2021 . 13:25

   Peh, peh, peh...
  • hukuk16 Haziran 2021 . 20:01

   yarın davamız vardı, duruşmaya patates eken köylü müz mü avukat olarak katılacak

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak