“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Yaralı geyiği sırtında taşıdı

Yaralı geyiği sırtında taşıdı
  15 Haziran 2021

  Yaralı geyiği sırtında taşıdı Seben'de yaşayan Ali Bahcivan, hayvanlarını ...

         Yaralı geyiği sırtında taşıdı        

         Seben'de yaşayan Ali Bahcivan, hayvanlarını otlatırken yaralı bulduğu geyik yavrusunu 5 kilometre sırtında taşıyarak tedavisi için yetkililere teslim etti.

         Seben ilçesinde yaşayan Ali Bahcivan, hayvanlarını otlatırken yaralı bulduğu geyik yavrusunu 5 kilometre sırtında taşıyarak tedavisi için yetkililere teslim etti.Edinilen bilgiye göre, Seben'in Değirmenkaya köyünde yaşayan Ali Bahcivan isimli vatandaş, hayvanlarını otlattığı sırada ağacın altında hareketsiz yatan geyik yavrusu olduğunu gördü. Hareket edemeyen yavru geyiğin yanına giderek yaralandığını fark eden Bahcivan, geyiği sırtında 5 kilometre taşıyarak Seben Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

        İhbar üzerine olay yerine gelen Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, hayvanı alarak tedavisi için kent merkezindeki veterinere götürdü. Tedavi edilen yavru geyik daha sonra Düzce Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'ndaki rehabilitasyon merkezi yetkililerine verildi. 

  • Keşke kendin baksaydın16 Haziran 2021 . 23:40

   Düzce'de hassasiyet daha fazla ki oraya götürülmüş. Düzce sokaklarında kimliklendirilmiş köpekler geziyor, ilgileri fazla. Bolu'da arıyorsun, sahipsiz yavrular var diye, eski Türk filmlerindeki gibi oradan oraya yönlendiriyorlar, sonuç belli. Köy diyerek belediye bakmıyor, tarım müdürlüğü bakmıyor; yazıklar olsun. Veterinere götürmüşler bir de havalara bak... Bir haftadır aramadığım yer kalmadı. Avlanması için ihale açtıkları geyikleri koruyorlar(!)
  • Mustafa DEĞER16 Haziran 2021 . 00:17

   Takdire şayan bir davranış, insanlık bu olsa gerek... Helal olsun.
  • Ömer SÜLÜN15 Haziran 2021 . 19:25

   Allah böylesi insanların sayısını artırsın inşallah. Böyle yüksek merhamet duygusuna ve doğal hayata duyarlı insanların olması, geleceğimiz adına ümit ve mutluluk veriyor.
  • Helal olsun15 Haziran 2021 . 18:09

   Allah tuttugunu altin etsin. Örnek davranis

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak