“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Mail yoluyla dua gönderip üfürük yapacaktı

Mail yoluyla dua gönderip üfürük yapacaktı
  15 Haziran 2021

  2 bin TL gönderdiği ve gelmeyen duası için dava ...

        2 bin TL gönderdiği ve gelmeyen duası için dava açtı

         Bolu’da iki yıllık eşiyle yaşadığı sorunların düzelmesi için sosyal medyadan tanıştığı bir kişiye kendisine dua gönderip okuyup üflemesini kişi tarafından dolandırılan kadın, 2 bin TL gönderdiği ve gelmeyen duası için dava açtı.

         Bolu’da 30 yaşındaki 2 yıllık evli olan D.A. isimli genç kadın eşiyle olan anlaşmazlık ve arasının bozuk olması nedeniyle instagram hesabından E.F. isimli bir şahısla tanıştı. Sözde hoca, genç kadının eşiyle arasını düzeltmesi için okuyup üflemesini istediği kadından 2 bin TL para istedi. İstenilen parayı gönderen kadın, mail yoluyla da kendisine dua gelmeyince dolandırıldığı iddiasıyla Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. 
          E.F. isimli sözde hoca hakkında Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde, “Bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının, araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” suçlamasıyla dava açıldı. Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya E.F. katılmazken, mağdur D.A. ise müşteki olarak ifade verdi. 

       "Mail yoluyla dua göndereceğini söyledi"

        D.A. mahkemedeki ifadesinde başından geçenleri şöyle anlattı;
  “2 yıllık evliyim ve eşimle aramız çok bozuktu. Bu nedenle instagram hesabından E.F. isimli birisiyle tanıştım. Ona durumumu anlattım. O da bana Urfa’da bir hoca tanıdığını ve okuyup üflediğini, ayrıca mail yoluyla bana dua göndereceğini söyledi. Bende ona inandım. 2 bin TL’ye anlaştık. Her şeyi eşimle aramızı düzeltmek adına yaptım. E.F. daha sonra bana 2 bin TL’yi H.A. isimli şahıs adına banka hesabına para yatırmamı istedi. Kabul ettim ve parayı havale ettim. Günler geçti, Urfalı hoca tarafından ne okundum, ne üflendim. Mail yoluyla da dua gelmedi. Meğer E.F. isimli instagram hesabı sahteymiş. Gerçek adı H.A. olduğunu öğrendim. Kendisine tekrar ulaştığımda, Urfalı hoca tarafından kendisinin de dolandırıldığını söyledi. Paranın bin 200 lirasını geri gönderdi. Ama, hala 800 TL alacağım var. Bu şahıstan davacı ve şikayetçiyim” dedi.
          Okuma ve üfleme ile dolandırıcılık olayına ilk kez şahit olan Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti büyük şaşkınlık yaşarken, genç kadına sosyal medya üzerinde bu tür olaylara inanmaması uyarısında bulundular. Duruşma 30 Eylül 2021 tarihine ertelendi.

  • Ishak kahraman 19 Haziran 2021 . 13:32

   Ya yenge sen bu kadar da mal gerizekalı olmamzsin bu şekilde dua istemen yanlış parayı geri istemen zaten yanlış ve saçma 1200 tl için cümle alem rezil oluyorsun
  • Emanet Özmert 17 Haziran 2021 . 18:38

   Bu çağda, bu kadar uyarılara rağmen aklı olmayanların vay haline!...
  • TURHAN15 Haziran 2021 . 22:19

   ALLAH AKIL FİKİR VERSİN ???

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak