“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Turizm komisyonu bu sefer hızlı başladı

Turizm komisyonu bu sefer hızlı başladı
  10 Haziran 2021

  Turizm komisyonu bu sefer hızlı başladı Bolu Belediyesi Turizm ...

       Turizm komisyonu bu sefer hızlı başladı

         Bolu Belediyesi Turizm Komisyonu, pandemi sürecinin olumsuzluklarıyla bir türlü istenen verimi verememişti. Nisan ayında yeni isimlerin de katılımıyla Başkan Özcan’ın da tam desteğini alarak göreve başlayan komisyon, 2021 yılını atılım yılı olarak ilan etti. 

         Misyonunu; Bolu çevresindeki doğa  turizmi haraketliliğinin kent merkezindeki mevcut olan ve ortaya çıkarmayı planladığımız turizme yönelik değerlerle buluşması ve kentimizde turizm kaynaklı bir ekonominin geliştirilmesi için proje üretmek, vizyonunu da, Kent merkezimizi  ülke turizminde kalıcı bir destinasyon haline getirmek olarak belirleyen Turizm Komisyonu, belirlediği 14 maddelik eylem planının öncelikli 9 maddesi için harekete geçti.

          Roma tarihi evi, Bolu Beyi Mezarı, Mantar festivali, Gastronomi evi, Nilüfer ve botanik bahçeleri, Ulusal maraton, Bölgesel antika pazarı, İlimizde çıkan tarihi mozaiklerin kent merkezinde sergilenmesi, Karavan parkı ve drone eğitim merkezi gibi birçok değeri hayata geçirmek için ilk adımlarını attı.


   

  • Bibolulu15 Haziran 2021 . 09:35

   Drone eğitim merkezi için özel Hezarfen Havalanı güzel bir örnek olabilir. Hezarfen Havalanı’nda sivil ve genel havacılık hizmetleri yanında paten sahası (kaykay), çocuk bahçesi, uluslararası standartlarda model uçak pisti, model araba pisti, model off-road pisti, motokros parkuru, barbekü alanı, dev konser alanları gibi aktiviteleri yer alıyor. Kullanılmayan Havalanımız var, özel olarak işletilebilinir. Bolu'muzun yeni çekim merkezi olmaması için sebep yok. Ba
  • Turizmci14 Haziran 2021 . 14:53

   Teşekkürler, Cumhur Bey. Mevcut iki köyde böyle bir uygulamanın yapılması, bu köyler ve Bolumuz için için çok önemli bir girişim. Mutlaka ilgili Bakanlığın desteğini almak, ve Bolu Kültür ve Turizm Müdürlüğünü harekete geçirmek gerekir. (Büyük bir ihtimalle Bolumuzda bir Turizm Danışma Bürosu bile yok. Belki vardır, biz bilmiyoruz.) Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyoruz.
  • Aladağ14 Haziran 2021 . 13:43

   Cumhur Bey, Bolu şehir merkezinde sizin düşündüğünüz gibi bir ortam oluşturmak çok zor, Ankara hamamönü tarzı bir dönüşüme sokulacak mahalleler var ama bu için gerekli kaynak sıkıntı sanırım. Belediye böyle bir işe kaynak aktaramaz, merkezi hükümet de. Ambiyans olmadıktan sonra kültür turizmi zor, gastro turizm için de Bolu pek iç açıcı değil. Doğa ve spor turizmi de belediyenin sınırları dışında. Yine de sizlere kolay gelsin. Umarım Bolu için güzel
  • Cumhur Bandakıoğlu13 Haziran 2021 . 22:13

   Sayın Turizmci, Söylediklerinize tamamen katılıyoruz... En başından beri merkeze yakın 2 köy de Doğal Hayat ve Köy Yaşamı temalı turizm köyleri yapmak istiyoruz.. Aktaş ve Semerkant kesinlikle olmalı ama ciddi bir kollektif çalışma lazım. Turixm komisyonun tek başına altından kalkabileceği bir iş değil.
  • Cumhur Bandakçıoğlu13 Haziran 2021 . 22:07

   Sayın Aladağ, önceliğimiz şehir merkezinde bir turizm hareketi sağlamak. Aslında kampçıların çok tercih ettiği bir çevremiz var ama daha iyi olabilir.
  • Turizmci13 Haziran 2021 . 15:53

   Bolu, Kastamonu, Karabük gibi illere bağlı eski köy evleri ve yerleşim yerlerinde, eski evlerin alt katlarında dam (Hayvan sığınak yeri), buğday ve un ambar yeri ve üst katlardaki oda içlerinde, ocak başı, mutfak, banyo gibi yerler bulunurdu. Safranboludaki bu tür yerler, butik otel, Cafe ve bara çevrilmiştir. Aynı evlere ilimizdeki Semerkant mahallesindeki eski evlere rastlamak mümkün. Eski Yönetim bu işin üzerinde durmadı. Çalışmalarınızda başarılar..
  • Aladağ 11 Haziran 2021 . 13:03

   Boluda doğa sporları ve kamp üzerine potansiyel var ama bunu değerlendirecek insan yok. Ülkenin neredeyse yarısının yaşadığı Ankara ve İstanbul gibi iki şehire ikişer saat mesafedeyiz ancak buraların insanlarına yönelik bir cazibe merkezi olmaktan uzaktayız. Seben gölü, göksu park civarında doğayı tahrip etmeden yapılacak bungalov tarzı yerlere ihtiyaç var. Karavan, kamp turizmine yönelik tesis eksikliği de var buralarda. Buralarda insanlar doğanın içinde şehird
  • Kamuran Alagözoğlu 11 Haziran 2021 . 10:25

   https://www.bolununsesi.com/haber/143071/bolu-beyine-mezarinda-da-rahat-yok Bolu Beyi'ne mezarında da rahat yok ! 13 Nisan 2013 Aktaş Mahallesi'ndeki Kocabey Sokak ile Gülez Sokak'ın birleştiği köşede Karaçayır Camii ve Gülezler Konağı'nın tam karşısında mezarı bulunan; Bolu Beyleri'nden Musa Paşa Oğlu Mehmet Bey'in mezarı, edindiğimiz bilgiye göre ortadan kaldırılmak üzere, bir operasyon hazırlanıyor. diye haber yaptıktan sonra kısa bir süre bu mezar bir gecede ortadan kaldırıldı.
  • Cumhur Bandakçıoğlu11 Haziran 2021 . 10:22

   Kıymetli. Mustafa Cop Abi…. Kişisel görüşüm, bugün Köroğlu varsa özellikle bizim coğrafyamızda Bolu Beyi olduğu içindir. Bolu Beyi olmadan Köroğlu’nun popüler kültürde bir anlama yok. Köroğlu’nun bu topraklarda anılmasının yegâne temeli Bolu Beyidir. Köroğlu’nun; Benden Selam olsun Bolu Beyine, dizeleri bu ilişkinin kanıtıdır. Sebep sonuç! Açıkçası benim kafamda. Sembolik bir mezar var. Ama Karaçayır ve Semerkant da Bolu Beylerine ait mezarl
  • Bolulu Köroğlu10 Haziran 2021 . 15:22

   Semarkant, Aktaş mahallelerinin aynı, Safranbolu, Ankara Hamamönünde olduğu gibi Kentsel Dönüşüm kapsamında, turizm alanı olarak değerlendirilmesini ve Atatürkümüze ait Boluda konakladığı Halkevi Binasının yapılmasını tavsiye ederiz. Bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği yapılabilir.
  • Murat GÜCÜM10 Haziran 2021 . 12:16

   İşte budur. Başarılar dilerim.
  • MUSTAFA COP10 Haziran 2021 . 12:12

   Bolu Beyi mezarı nedir? Hangi Bolu Beylerinden kimin mezarı? Kont Drakula ile ne alaka beyler?? Hey heyyy... Selam ve Muvaffakiyetle... SAYGILARIMIZLA.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak