“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Kavşaklara çeşme koymanın yanlış olduğunu anlatamadık!

Kavşaklara çeşme koymanın yanlış olduğunu anlatamadık!
  7 Haziran 2021

  Kavşaklara çeşme koymanın yanlış olduğunu anlatamadık! BolununSesi Gazetesi olarak ...

  Kavşaklara çeşme koymanın yanlış olduğunu anlatamadık!

        Kavşaklara çeşme koymanın yanlış olduğunu anlatamadık!          BolununSesi Gazetesi olarak kavşaklara yapılan kökez çeşmelerinin ne kadar sakıncalı olduğunu defalarca haber yaptık. Ama ne yazık ki şehrimizi yönetenlerin bu yanlışlıkları düzelteceklerine, yeni yapılan çeşmeleri de kavşak içlerine kondurmaya devam ettiler. Şimdilerrde şehrimizde göbekli kavşak düzenlemeleri yapıldıkça, kavşak içlerine yapılan çeşmelerin ne kadar yanlış yerde durdukları bir kez daha ortaya çıktı.

        Göbekle daralan kavşak içi yolları genişletmek için şimdi bu çeşmeleri yıkmak gerekecek. Aklın yolu birdir elbet. Ama şehrimizi yönetenler ne yazık ki akıl, görgü ve bilgiden yoksun olunca, Bolu halkının paraları yap-bozlara harcanmak durumunda kalınıyor.            

         20 Eylül 2015 tarihli haberimiz; 

       Nihayet kaldırılıyor derken yenisini koydular !
         Bolu'da bilinçsiz bir şekilde kavşaklara kondurulan Kökez Suyu Çeşmeleri, su doldurmak için çeşmenin tam önünde durarak kavşaklara park yapan araçların trafiği tehlikeye düşürdüğüne tanık olmayan yoktur.
        Bir değil, iki değil, üç değil, neredeyse Bolu'daki bütün çeşmeler yolların kesiştiği kavşaklarda konuşlandırılmış bulunuyor.
       Beşkavaklar Mahallesi'ndeki sık sık kazaların yaşandığı ışıklı kavşakta köşede bulunan çeşme, kısa bir süre önce yıkılmıştı. Kavşağın tam köşesinde bulunan çeşmenin yıkıldığını görerek; “Bolu Belediyesi kavşaktaki çeşmenin önünde duran araçların trafik açısından sürekli tehlike yarattığını nihayet görebildi” diyerek sevinmiştik.
        Ama bir baktık ki aynı yere, yani tam kavşağın köşesine yeniden yapılan bir çeşme konduruldu.
         Çeşmenin güzelliğine lafımız yok, ama Bolu Belediyesi kavşaktaki çeşmelerin trafiği tehlikeye düşürdüğünü hala görememişse bu da üzücü bir durum.      
   

  • Nejdet uçak8 Haziran 2021 . 20:12

   Beskavaklardaki ceşmeden bahsediyor .bu ALADDİN bey zamanında yapılan ceşme.
  • vatandaş8 Haziran 2021 . 14:44

   Kavşakların yanlış olduğunu Rasim Özdemir ile yarım saat telefonda tartıştık . karayolları,il trafik komisyonu uygun bulmuş ama bencede çok geniş olmuş.Kazalara her an davetiye çıkarıyor.
  • sinyalcım 8 Haziran 2021 . 10:27

   akşam aymış sabah caymıştır
  • taksi durağı8 Haziran 2021 . 09:39

   Sadece çeşme mi, Şehitler caddesindeki kavşakta Çeşme, Taksi Durağı, Bankamatik, Otobüs Durağı var, Alaattin Beyin şaheseri!!!!
  • Bolulu8 Haziran 2021 . 09:20

   Yeni yapılan kavşaklar bence hatalı yapılyor Kazalara davetiye çıkarılıyor Sedaş’ın oradaki büyük kavşağa bakın taşların yüksekliği kavşağın başladığı yerde az göbeğe doğru yükseliyor Yeni kavşaklarda yüksek taş kullanılıyor En küçük bir dikkatsizlikte arabayı sürtmemek elde değil
  • Eğitim Fakültesi neden çö8 Haziran 2021 . 00:18

   Melun adam yüzünden çöktü. En genç profesörümüz yüzünden çöktü. Milleti o kamplaştırdı insanları birbirine o kışkırttı. Hayri ye geçirdi parmağını onu oynattı Hayri akıllı olduğun sanıyordu üç beş çapulcunun oyuncağı oldu ve onuru kalmadı. şimdi villan da saklanırsın dışarı çıkamazsın. Aç gözlüler varoşlular

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak