“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

İhtiyar delikanlı jübilesini 2400 metrede yaptı

İhtiyar delikanlı jübilesini 2400 metrede yaptı
  4 Haziran 2021

  İhtiyar delikanlı jübilesini 2400 metrede yaptı Uzun yılladan bu ...

  İhtiyar delikanlı jübilesini 2400 metrede yaptıİhtiyar delikanlı jübilesini 2400 metrede yaptıİhtiyar delikanlı jübilesini 2400 metrede yaptı

         İhtiyar delikanlı jübilesini 2400 metrede yaptı

         Uzun yılladan bu yana doğaseverler ile yürüyüş yaparak bir taraftan doğa fotoğrafları çeken eski gazeteci ve öğretmen Metin Ferah, 75 yaşında jübilesini yaparak artık zirveye yürümeyeceğini açıkladı.

          PaTiKa14 doğa severler gurubu ile Bolu'nun en yüksek, Batı Karadenizin ise 2587 rakımlı Ilgaz Büyük Hacet Tepesi'nden sonra ikinci yüksek dağı olan 2400 rakımlı Köroğlu Dağı'na yapılan 14.5 km. lik zirve yürüyüşü, ihtiyar delikanlı Metin Ferah için son yürüyüş oldu.

          Yaşamı boyunca kolay pes etmeyen inatçı ruhuyla bilinen Metin Ferah jübile yaptığını açıklarken, "Yaşımın (75) bir hayli ilerlemiş olması, sağ dizimde minüsküs yırtığı, belimde ağrı, yağmurlu havalarda ve aşırı terleyince gözlük camlarının buğulanması, gözlüğü çıkarınca da ortaya çıkan görme azlığı, özellikle kaygan ve taşlık zeminlerde çok zorlanmama neden oluyordu. Bir de fotoğraf için koşuşturmalar eklenince, bu tür zirve yürüyüşleri, benim yaş gurubundaki doğa severler için bir hayli yorucu hale gelebiliyor. Geçmiş yıllarda dört kez zirvesine çıktığım Köroğlu Dağı için, doğayla daha fazla inatlaşmaya hiç gerek yok. Köroğlu Zirve için jübülemi yapmış bulunuyorum" diyerek bundan sonra zirvelerle daha fazla inatlaşamayacağını, sadece doğa yürüyüşlerine katılacağını belirtti. 

         DOĞASEVERLER BU SEFER KÖROĞLU'NUN ZİRVESİNDE
         PaTiKa14 doğaseverler grubu ilimizin en yüksek dağı olan Köroğlu Dağı zirvesine yürüyüş düzenledi. Sisli ve yağmurlu bir havada gerçekleştirilen yürüyüşte doğasever Metin Ferah birbirinden güzel fotoğraflar çekti.

        PaTiKa14 doğaseverler grubunun 2400 rakımlı Köroğlu Dağı'nın kuzey batısından saat 10.50'de başlayan zirve yürüyüşü, yağmur altında devam etti.

        Fotoğraflar: Metin Ferah

  • Metin Çelik9 Haziran 2021 . 00:11

   Metin FERAH Hocamı İlk Defa 1976 Yılında Tanıdım. Ben O Yılda ATATÜRK Orta Okulunda Öğrenci Metin Bey Hocam da Genç ve Pırıl Pırıl bir Öğretmen. İŞ TEKNİK EĞİTİM dersimize girerdi. İnanılmaz güzel bir insan Aynı Şehirde Yaşadığımız halde Onu Yılarca görmedim gezdiği yerleri çektiği resimleri görüyorum Yaş 75 Oldu diyor. Üzülme hocam siz çok değerli bir insan ve halen Öğrencilerinizin kalbinde 15 Yaşındasınız İyi ki bu Tehlikeli Sporu bırakmı

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak