“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Fatih Metin'den Bolu'ya yine destek

Fatih Metin'den Bolu'ya yine destek
  4 Haziran 2021

  Fatih Metin'den Bolu'ya yine destek Tarım ve Orman Bakan ...

       Fatih Metin'den Bolu'ya yine destek       

       Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Bolu çiftçisine, ağırlığını güneş enerjisi sistemlerini oluşturan 25 milyon lira tutarlı proje için yüzde 50 hibe kapsamında 12,5 milyon TL destek verileceğini açıkladı.

        Bolu’da üreticilere kırsal kalkınma kapsamında verilecek yeni desteklerle ilgili konuşan Fatih Metin, Tarım ve Orman Bakanlığı'na gönderilen 51 adet projenin tamamının onaylanarak yüzde 50 hibe almaya hak kazandıklarını söyledi. Üreticilere yapılacak destekleme miktarlarını açıklayan Metin, “Toplamda üreticilere 12 milyon 474 bin 959 TL destek, ilimiz genelinde toplam 24 milyon 949 bin 919 TL hibeye esas proje tutarı için yüzde hibe olarak 11 milyon 31 bin102 TL ekonomik yatırımlar ve 1 milyon 443 bin 857 kırsal ekonomik alt yapı (küçük aile işletmeleri) olmak üzere toplamda 12 milyon 474 bin 959 TL destek sağlanacaktır.” diye konuştu.

       "HİBE DESTEĞİNDEN YARARLANACAK OLAN 51 ADET PROJE"

        Projelerde yenilenebilir enerji yatırımları öne çıktığına dikkat çeken Metin, şunları söyledi:
        “Hibe desteğinden yararlanacak olan 51 adet projenin 20 adedi ekonomik yatırımlar kısmında yer almakla birlikte 31 projemizde kırsal ekonomik alt yapı kategorisinde yer almaktadır. İlimizde hibe almaya hak kazanan 20 adet ekonomik yatırım projesinin 17’si Göynük, 2’si Gerede ve 1’i merkez ilçe olmak üzere tamamını yenilenebilir güneş enerjisi sistemleri oluşturmaktadır.  Kırsal ekonomik alt yapı yatırımlarında dağılımı ise Merkez 6, Göynük 2, Mudurnu 16, Kıbrıscık 1, Seben 2 ve Gerede 4 şeklindedir.”

  • vehap yardımcı8 Haziran 2021 . 21:23

   hibe desteği verdiklerinizin isimlerini bir açıklayın yazın da görelim, hiç şaşmadan yekünü A K P lidie varsa birkaç m h p li vardır ahlak, düzen , adalet, kalmadı en büyük kayıp da bu.
  • Fatih Metin 8 Haziran 2021 . 00:16

   Hayri döneminde neden üniversite sorunlarıyal ilgilenmedi.. Hayri üniversiteyei fetöye sattı. Bunların hepsinin yeniden yargılanması lazım..
  • Bolulu7 Haziran 2021 . 10:35

   Bir yıllık maaaşını eğitime hibe etti sandım. :) Bizlerin çatır çatır verdiği vergiler çarçur ediliyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak