“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Belgin Özer'in ismi yaşatılacak

Belgin Özer'in ismi yaşatılacak
  3 Haziran 2021

  Belgin Özer'in ismi yaşatılacak Yaşadığı sürece hiçbir zaman emekli ...

       Belgin Özer'in ismi yaşatılacak        

        Yaşadığı sürece hiçbir zaman emekli olmayan Belgin Özer, sürekli fikir üreterek topluma öncülük yaptı, yol gösterici oldu. Belgin Özer'in adı Bolu'da bir cadde veya sokakta yaşamaya devam edecek. Belediye Meclis Üyesi Cumhur Bandakçıoğlu'nun teklifi ile 2020 yılında hayata veda eden Belgin Özer’in adının evinin yakınlarında bir sokak ya da caddeye verilmesine karar verildi.

         Bolu'nun yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan, topluma önder ve yol gösterici kişiliği ile bilinen Belgin Özer, hatırlanacağı üzere 19 Nisan 2020 yılında aramızdan ayrılmıştı.

          Özer’in hatırasının yaşatılması adına Belediye Meclis Üyesi Cumhur Bandakçıoğlu, Ahmet Fidan ve Tahsin Mert Karagöz tarafından Belediye Meclisi’ne yazılı teklif sunuldu. Teklifte Belgin Özer’in adının bir sokağa verilmesi istendi.

        “Ziyaretimize gelmiş 35 bin fidan bağışlamıştı”

          Konuyla ilgili değerlendirme yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan “Belgin Özer Ağabey’imiz maalesef aniden hakka yürüdü. Ölümünden çok kısa bir süre önce bizim ziyaretimize gelmiş 35 bin fidan bağışlamıştı. Güzel düşünceleri olan bir Bolu sevdalısıydı. Onun isminin evinin yakınlarında bir sokak ya da caddeye verilmesi istenmiş. Bu konuyu İmar Komisyonu’na havale edelim rahmetli Belgin Ağabey’imize hangi sokak ya da cadde, adına yakışır şekilde verelim” dedi.

       Teklif imar komisyonuna gönderildi 

        3 meclis üyesi tarafından verilen teklif, yapılan oylamanın ardından, oy birliği ile İmar Komisyonu’na gönderildi.

         Belgin Özer kimdir; 

         Bolu eski Belediye Başkanı Merhum İsmail Özer ve Dağkent Zihinsel Engelliler Okulu ZİÇEV Bolu Şubesi eski Başkanı Merhume Nebahat Özer’in Oğlu, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç ve Gülay Bağdatlıoğlu'nun Kardeşi, Meral Özer’in Eşi olan Belgin Özer, uzun yıllar (TPAO) Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda görev yaptıktan sonra emekli oldu.

          Beyin olarak hiçbir zaman emekli olmayan Belgin Özer, sürekli fikir üreterek topluma öncülük yaptı, yol gösterici oldu. 

          Türkiye’de devre mülk sisteminin öncüsü olan Petrokulüp Antalya Side ve Abant’ın kurucusu oldu.

          Yıllarca sürüncemede kalan ve bir türlü canlandırılamayan Dağkent Kooperatifi’nin başına geçerek buradaki arsalara değer kazandırdı. Özvillakent’i kurdu. Dünyaca ünlü Nilüfer koleksiyonunu Bolu’ya kazandırdı. Alpağut Mahallesi’ndeki Nilüfer Sanat Parkı’nın arsasını belediyeye vererek, buranın proje ve isim babası oldu.

         Belgin Ağabeyimiz uzun yıllardan beri zaman zaman Gazetemiz'de topluma ışık tutan köşe yazıları yazmaya devam ediyordu. 

  • Murat...4 Haziran 2021 . 17:15

   Tebrikler ve de Teşekkürler..! UYAR..
  • Mehmet Gündoğdu 4 Haziran 2021 . 10:07

   Cumhur Bandakçıoğlu kardeşim, çok iyi düşünmüş ve böyle bir teklifi belediye meclisinde gündeme getirmişsin. Seni hem kutlarım hem de teşekkür ederim, ancak , rahmetli Belgin Özer arkadaşımızın isminin arazisini bizzat bağışladığı NİLÜFER SANAT MERKEZİ'ine de verilmesi gerekir.
  • GÜNGÖRMÜŞ3 Haziran 2021 . 21:59

   DEĞERLİ İNSAN MERHUM BELGİN ÖZER BEYİN ADININ ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLMESİ ÇOK İYİ OLUR VATANINI MİLLETİNİ DEVLETİNİ SEVEN MEMLEKETE ÇOK İYİ HİZMETLER ETMİŞ KIYMETLİ BİR İNSANDI

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak