“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

SERGEN…..

SERGEN…..
  29 Mayıs 2021

  SERGEN….. Ali Rıza Sergen Yalçın, koymuş adını ailesi oğulları ...

          SERGEN…..
          Ali Rıza Sergen Yalçın, koymuş adını ailesi oğulları dünyaya geldiğinde…
          Dünyaya evlat getiren her anne baba, dünya da bir çocuğun büyümesine vesile olan her ebeveynin ilk dileği, evladının hayırlı bir evlat olmasıdır. Bebek görmeye gittiğimizde biz Türkler , ‘Güle  güle büyütün’, ‘Allah ,hayırlı evlat yapsın’, ‘Allah bahtını açık etsin’ , ‘Allah, sağlıklı  ömürler versin’ …gibi güzel temennilerde bulunuruz…

            Bir Avrupalı mesela yalnızca ‘tebrikler’ der… Ya da bebeğe ‘ hoşgeldin’… Yani aslında temelinde , bu güzel dileklerle özel hayatı şekillendirme içgüdümüz de biraz açığa çıkıyor. Ama ben her ne olursa olsun çok seviyorum içinde milyonlarca iyi dilek kelimeleri olan  bu samimi türk dilimizi….
           Velhasıl, yıl 1972 ‘de ülkemin bir evinde Sergen doğduğunda da, başka bir evde Sedat doğduğunda da, başka bir evde Tolga doğdunda da, başka bir evde Erkan doğduğunda da, aynı temenni ve duygularla sevdikleri insanlar güzel günlerini görmeyi dilemişlerdir. 
        ‘Doğduğun ev kaderindir’ de ki mana da… Yine biz türkler ve inanan insanlar ile örtüşmektedir. 
         Sergen’in futbol ile içiçe olan babası, kısa zamanda oğlunun futbol yeteneğini, zekasını keşfedip elinden tutarak onu spor dünyasının içine bırakmış ve Sergen bu dünyada kendini gösterip parlamıştır. Hem de ne parlamak…. Beşiktaş’ın alt yapısından yetişip, yeşil sahaların gelmiş geçmiş zekası ile futbol oynayan sayılı futbolcularından biri olmuştur. O’nu izlemek hep çok keyifli, hep çok gurur verici olmuştur. Çünkü Sergen bizim çocuğumuzdur… O kadar millidir, o kadar Türk’tür ki, konuşmadan sadece gözlerinden anlamak mümkündür onun vatan sevgisini… Vatan ve millet sevgisi bir hobi gibi dillendirilmez. Yaptıkları işe yansır, yaşamlarına yansır, çocuklarına yansır….
          Sergen, 2021 futbol sezonunda antrenörlüğünü yaptığı yuvası Beşiktaş’ı, takımının en zor zamanlarını yaşamasına rağmen ŞAMPİYON’luğa taşımış bu yolda büyük fedakarlık yapmış, emek vermiştir. Özel yaşamı sadece Sergen’i ilgilendirir. Sergen tertemiz, alnıaçık, başarılı, akıllı, zeki ,ahlaklı bir sporcudur. Sadece anne babası değil tüm Türkiye bir kez daha SERGEN ile gurur duymuştur. 
          Spor, bir çok genç için doğru yoldur… Türkiye 2019 yılında 19 ton ile en fazla eroin ele geçirilen ikinci ülke olmuştur. 15-25 yaş arası gençlerde artan uyuşturucu madde bağımlılığı rakamları ve artış oranları tüyler ürperticidir. Kokain kullanımı bütün dünyada hızla artarak gençlerimizi esir almıştır. Anne ve babalar için fazlaca endişe vericidir. Ve büyük bir sağlık sorunudur. Sosyal devletin sorumluluğudur.
            Ülkemizin Sergen gibi gençlere, ağabeylere, arkadaşlara, politikacılara, belediye başkanlarına ihtiyacı vardır. Ahlak ve din birbirini çok güzel tamamlar… Babasının balık tutmayı öğretmediği, ağzına balık verdiği nesil ile karanlıktan aydınlığa ulaşılmaz…
             İyi ki varsın SERGEN…

                                      Filiz Sarıkaya Yılmaz

  • hakan4 Haziran 2021 . 16:47

   bir başkadır sergen kraldır kral
  • Ercan31 Mayıs 2021 . 20:44

   Güzel yazınız için tebrikler.... BEŞİKTAŞ'IN ÇOCUĞU SERGEN
  • Zihni korkmaz 31 Mayıs 2021 . 05:31

   Bu güzel yazıyı yazdığınızda.cok teşekkür ederim.sergen dün neyse bugünde o.yarin da o dur.niyemi.cook kişi vardır.bazi hammaddesi gibi ısıyı görünce eyilir her şekle dönüşür.bu Sergen o maddelerden deyil.cunku hiçbir şey onu eyemez eydiremez.neden özünden kaynaklanan.bunada karekter diyorlar.işte bu tarif SERGEN dir.sergen tukurduyunu yalayan DEYİLDİR.anlatmayla ozmeyle bitiremedim kısaca SERGEN SERGEN DİR.={
  • Bolusporlu30 Mayıs 2021 . 18:31

   Güzel bir yazı. Beşiktaşlı, kartal olmak, başka bir şey. İnşallah, Bolusporumuz, kartalın yaşadığı başarıyı bu sezon ulaşır. Öze dönmek ve altyapıdan yetişen sporculara sahip çıkmak Bolusporun öncelikli hedefi olmalıdır.
  • Deniz30 Mayıs 2021 . 10:49

   SERGEN.....
  • Mehmet Gündoğdu 30 Mayıs 2021 . 09:23

   Magazin sayfalarını işgal eden özel hayatını ve tutkularını saymazsak, futbol ve meslek hayatı çok temiz bir çocuktur Sergen.
  • Zekayi Demir 30 Mayıs 2021 . 00:06

   Güzel bir yazı olmuş Teprikler

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak