“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Çöp konteynırı doktoru öldürüyordu

Çöp konteynırı doktoru öldürüyordu
  28 Mayıs 2021

  Çöp konteynırı doktoru öldürüyordu Kenarları kapatılmayan yer altı çöp ...

  Çöp konteynırı doktoru öldürüyorduÇöp konteynırı doktoru öldürüyorduÇöp konteynırı doktoru öldürüyorduÇöp konteynırı doktoru öldürüyordu

        Çöp konteynırı doktoru öldürüyordu

        Kenarları kapatılmayan yer altı çöp konteynırı, doktorun az kalsın ölümüne sebep olacaktı. Manavdan alışveriş yaptıktan sonra konteynırın kenarındaki demirlere ayağı takılan Dr. Faruk K., düşerek yüzünü park halindeki bir araca çarptı. Burnu kırılarak yüzü kan içinde kalan Dr. Faruk K. ambulansla hastaneye kaldırılırken, olayı gören vatandaşlar, “ayağı takılan doktor adeta uçarcasına düştü. Daha kötü bir sonuç olabilirdi” dediler.

          Olay dün akşam saatlerinde Aktaş Mahallesi Taşhancılar Caddesi’nde yaşandı. alışveriş yaptıktan sonra Manavdan çıkan Dr. Faruk K., yer altı çöp konteynırının yanından geçerken, ayağı konteynırın kenarındaki demirlere takılarak adeta uçarcasına kontrolsüz bir düşüş yaşadı. Düşerken yüzünü park halindeki bir araca çarpan K. bir anda kanlar içinde kaldı. Olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Dr. Faruk K.’nın burnunda kırık tespit edildi.

         Bu düşme ölümle sonuçlanabilirdi

         Olaya tanık olan vatandaşlar, “Yine de verimlik sadakası varmış. Ayağı takılan doktor adeta havada uçarak düştü. Otomobile yüzünü çarptı. Başını bir taşa vurup beyin kanaması geçirseydi ne olacaktı. Yer altına gömülen bu çöp konteynırlarının etrafları açık bırakıldığı için her an her yerde bu tür kazalar olabilir.

         Belediye’den davacı olacak

         Kazayı yaşayan Dr. Faruk K.’nın Bolu Belediyesi’ne dava açacağı öğrenilirken, Kazadan hemen sonra belediye ekipleri bu konteynırın etrafını acilen kapatarak sıvadı.

         Konteynırlar kaçıncı kez değişiyor?

          Belediyenin zamanla kasasından milyonlar harcadığı çöp konteynerler, geçtiğimiz aylarda tekrardan yenilenerek renkli kutularla değiştirilmişti. Zemin bölümlerinin de değiştiği çöp konteynırlarının gelişigüzel şekilde yerleştirilmiş olması, bu tür kazalara davetiye çıkarıyordu

           Çöp konteynırları Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde 3 kez değiştirilen ve geçtiğimiz aylarda Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından plastik malzemeden yapılmış, renkli kutularla yenilenmişti.

  • Tarik 29 Mayıs 2021 . 21:25

   Mukadderat diye bir şey fıtrat diye bisey var alın yazısı diye birşey var kader diye birşey var bunların hepsi akp döneminde vardı akp ve belediyelerinin kötü giden hiç birşeyle alakası olmadığı gibi bunları eleştiren bile yoktu. Şimdi suç belediyenin ama akp belediyesi olsaydı eğer ki önüne baksaymış diyecektiniz yüzsüz yüzsüz.
  • Mustafa DEĞER29 Mayıs 2021 . 16:50

   Doktorumuza çok çok geçmiş olsun.. Belediye personelininde görev ve sorumluluklarında daha dikkatli daha bilinçli olmaları gerekir. Denetim şart. Eski Bşk. Yüksel Ceylan zamanında çöp toplama araçlarını Zabıta ekibi anbe an takip ederdi.
  • Mustafa DEĞER29 Mayıs 2021 . 15:54

   Doktorumuza geçmiş olsun.
  • 57'Lİ Kıbrıcıklı29 Mayıs 2021 . 14:50

   Boludaki her mahalledeki çöp koyteynırların etrafı hep 10-15 cm.açık veya aşağıda-yukarıda.Ben gölyüzünden cadde kıysındaki 3 ayrı kontenyırlar aynı.
  • Hayal Kurıklığı29 Mayıs 2021 . 14:16

   Saçma sapan her yere yampiri kavşak uygulaması yapmaktan başka birşey yapmıyorsun. Hayal kırıklığına uğrattın bizi
  • Bilirkişi29 Mayıs 2021 . 13:13

   AY döneminde de Tanju Özcan döneminde de aynı hatalar yapılmaya devam ediliyor. Kaldırımla sıfır yapmak ne kadar zor olabilir. Keza bunların amacı da kaldırımla sıfır olması. Kimisine fotodaki gibi yanına bordür taşı konulmuş kimisinde hiç yok. Yükseklik belli, buna göre kazarsın yerine koyarsın. Ne kadar zor olabilir.
  • 57'li KIBRISCIKLI29 Mayıs 2021 . 12:14

   Tanjunun K.Kerimi öperek bolu halkının parasını har-cur ermeyeceğim deyip başladığı görevde hep böyle yapılan işler.DAha önce 3 defa yapılan çöp konteynırları suyumu çıktı da yeni yandaşlara yenisi yaptırıldı.
  • Bolu Sevdalısı29 Mayıs 2021 . 11:25

   Doktorumuza çok geçmiş olsun.. Renkleri iğrenç,etraf dizaynı iğrenç. Hiç mi zevkiniz yok. Beledıyeye tanıdık dolduracagına nıtelıklı ınsan doldur. Ekip her şey.. Bır akpye birde sana Tanju Özcan OY MOY YOK!
  • Vatandaş 29 Mayıs 2021 . 11:15

   Yeni yüksek taşlar ile yapılan büyük kavşaklar hangi akla hizmet yapılıyor Eski yapılan büyük kavşaklara bakın aracın herhangibir sokulmakta esnasında çıkabileceği yükseklikte taşlar kavşak ortasında daha yüksek taşlar Ancak yeni yapılan kavşaklarda yüksek taşlar ve farkedilemeyecek renkte Kazalara davetiye çıkarıyor Kavşaklarda meydana gelecek bol maddi hasarlı kazalara hazırlıklı olun Kavşaklarla ilgili bir karayolu yönetmeliği yok mu Yoksa ben yaptım o
  • diger29 Mayıs 2021 . 09:39

   Kaldırîmlarîn tašları,yollarin.ortasina yapilan ucube kavşak adaları,çöp konteynerleri,su saatlerinin deģişmesi vb. işler hep seçimden önceki destekçilerine rant verme yolları,bu dųzen böyle sağcisida solcusuda bu memleketi sömürme derdinde,hizmet edecez diye gelirler talan edip giderler,Allah bunların şerrinden memleketi,milleti korusun.Bu milletede basiret versin.
  • Merkeşlerli29 Mayıs 2021 . 02:20

   Herbokoloğun parmağı var bu iştede.yiksa bukadar hatalı olamazdı ;)
  • Vatandas28 Mayıs 2021 . 23:52

   Belediyede yedircek birini bulan biseyler değiştiriyor. Kimi kaldırım kimi kanal kimi breklam kimi çöp kutusu kimi su saati...vatandas habire bosu boşuna aynı seylere para ödeyip duruyor...her atılan adim çok araştırılarak atılmalı...yetim hakki
  • adem k.28 Mayıs 2021 . 23:16

   geri dönüşüm ve evsel mutfak atıklarının aynı renkteki çöp koyterneri yapılmasını bir türlü anlayamadım, bunu yaptıran ve kurulumunu yapan kişiler düşünmeliydiki, geri dönüşüm ve evel atık konteyner renkleri farklı olmalıydı, çöp atmaya gittimizde etiketleri okumak zorunda kalıyoruz. daha önceleri yeşil evsel atık, mavi konteynerler geri dönüşüm olarak belleğimizdeydi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak