“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Meclis Kararı’na önce kendiniz uyun!

Meclis Kararı’na önce kendiniz uyun!
  12 Mayıs 2021

  Meclis Kararı’na önce kendiniz uyun! Alaaddin Yılmaz döneminde Bolu ...

          Meclis Kararı’na önce kendiniz uyun!
         
          Alaaddin Yılmaz döneminde Bolu Belediyesi Nikah Salonu’nda fotoğraf ve video çekim işleri sadece bir firmaya verilmiş, daha doğru bir tabirle peşkeş çekilmişti. 
          Gelen şikayetler doğrultusunda Tanju Özcan döneminde Belediye Meclisi doğru bir karar alarak Nikah Salonu’nda yapılacak nikah törenlerinde fotoğraf ve video çekimlerinin serbest bırakılmasına isteyen herkesin burada fotoğraf ve video çekimi yapabilmesi yönünde karar aldı. 
           Ancak geçen süre içinde Belediye Nikah Salonu’na nikah için gün almaya gelen vatandaşlara eskiden olduğu gibi yönlendirme yapılmaya devam edildiği yolunda şikayetler gelmeye devam ediyor. 
           Belediye Meclisi’nin aldığı karara öncelikle kendilerini uymaya davet ediyoruz. 
           Bu yıl evlenecek çiftlerin pandemi nedeniyle eğlence, düğün yapmaksızın çok büyük bölümü Nikah Salonu’nda sadece bir törenle dünya evine girecekler. 
           Bu nedenle fotoğraf ve video çekimi yapan firmalar için, nikah salonunun cazibesi daha da artmış durumda. 
           Geçtiğimiz yıllarda Alaaddin Yılmaz döneminde burası bir tek firmaya peşkeş çekilmiş, yıllardır buranın kaymağını bu firma yemeye devam ediyordu. 
           Belediye Meclisi doğru bir karar aldı
           Diğer fotoğrafçılardan gelen şikayetler üzerine Belediye Meclisi burada isteyen herkesin fotoğraf ve video çekebilmesi doğrultusunda karar aldı. 
           Ancak alınan Meclis Kararı’na rağmen, nikah için gün almaya gelen vatandaşlara halen aynı firmaya yönlendirme yapıldığı görülüyor.
           Bu nedenle diyoruz ki; Belediye Başkanı Tanju Özcan olarak Belediye Meclisi’nin aldığı kararlara öncelikle sizler uyunuz ve belediye bünyesinde çalışanlara uygulatınız.

           Meclis Kararı:

           Madde 2- Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Gelir Tarifesinin 13. Sayfasının 3 madde, (Nikahlarda fotoğraf ve video çekimi belediye hizmeti olarak sunulacaktır) hükmünün kaldırılmasına sunularak meclisin görüşünü sunulmuştur.

   

  • dede12 Mayıs 2021 . 22:14

   Bolulu Atatürk'e saygılıyız da resmi asılı olunca işler tıkır tıkır mı yürüyor? Bırakın artık şekilciliği, resimciliği, heykelciliği..bu memlekete faydası olsaydı 90 yıldır kalkınma hamlesinde sınıfta kalmazdık..ne oldu her sabah Türküm, doğruyum, çalışkanım diye bağırtılanlarla?
  • fotoğrafcı12 Mayıs 2021 . 18:02

   Bolunun sesi gazetesi bu konuyu açtıktan sona diğer gazetelerde bu haber işlenmedi..Bu uyulama Bolu fotoğrafcılarını zor durumda bırakırken aslında düğün yapacak Bolu vatandaşlarına hakaretti. Ve hiç bir gazete bunu gündeme getirmedi...Buradan gerçek gazeteciliği yapan Bolunun sesi gazetesi ve Kamuran ALAGÖZ ü tebrik eder ayrıca Fotoğrafcılar ve Bolu halkı adına teşekkür ederim.Nikah yapacak olanlar artık 15 dakika görüntüye 600 gibi fahiş fiyat vermeyeceler.
  • Sabahattin YILMAZ12 Mayıs 2021 . 17:35

   Doğru bir karar olmuş
  • Bolulu12 Mayıs 2021 . 14:41

   En azından arka fonda atamın resmi asılı atam sayesinde belediye başaknlığı yapanlar onun resmin bile kaldıryordu. Geris,i teferruattır.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak