“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Marketlere girişte HES kodu sorulmadığı sürece; BİTMEZ!

Marketlere girişte HES kodu sorulmadığı sürece; BİTMEZ!
  6 Mayıs 2021

  Marketlere girişte HES kodu sorulmadığı sürece; BİTMEZ! Bugün gazetemizi ...

           Marketlere girişte HES kodu sorulmadığı sürece; BİTMEZ!

           Bugün gazetemizi arayan bir okurumuz market girişlerinde HES kodu sorgulaması yapılmadığı sürece pandeminin bitmeyeceğini belirterek, ilginç olduğu kadar çok doğru ve mantıklı tespitlerde bulundu.

            İnsanların vazgeçemediği marketlerde HES kodu sorgulaması yok!

            Pandemi boyunca işlerinde düşüş yaşanmadığı gibi artış olan tek sektörün marketler olduğunun altını çizen okurumuz, korona karantinasında olması gereken birçok kişinin HES kodu sorgulaması yapılmadığı için rahatlıkla girip alışveriş yapabildiği marketlere dikkat çekti.

           “Evinden çıkmaması gereken Covit 19 hastaları marketlerde geziyor!”

            Korona karantinasında evinde olması gereken kişilerin  HES kodu sorgulanan devlet daireleri ve otel gibi yerlere girmek için zaten ihtiyaç duymadığını belirten okurumuz, “ama marketten sigara ve çeşitli ev ihtiyaçlarını alabilmek için evlerinden çıkıp rahatlıkla bir markete girebiliyor. Şu günlerde marketler labaleb insan dolu. Ve bu kalabalığın içinde koronalı insanlar cirit atıyor.

           “Marketlere girişte HES kodu sorgulanmadığı sürece pandemi bitmez!”

           Bu nedenle öncelikle marketlerin girişinde mutlaka ve mutlaka HES kodu sorgulaması yapılması gerekiyor. Aksi halde karantinada olması gereken insanlar zaruri ihtiyaçlarını karşılayabilmek için marketlere rahatça girip çıkmaya devam edecek. Biz de bu pandeminin bitmesini daha çok bekleyip duracağız” diyerek, HES kodunun sorgulanması gereken yerin öncelikle marketler olması gerektiğinin altını çizdi.

  • Bolulu 10 Mayıs 2021 . 16:08

   Pazarlara gelince önlemler sıkı marketlere gelince iyi bol kazanc allah böyle adalet yapanının
  • Muhsin9 Mayıs 2021 . 11:20

   Cövid-19 salgın döneminde vatandaş olarak elimizden ne geliyorsa mutlaka yapmaya özen gösterelim.Bu salgının yayılmasını mutlaka engelliyelim.Rabbim bu salgından bir an önce kurtulmamızı nasip etsin.Hepinize sağlıklı günler dilerim.
  • sabahattin9 Mayıs 2021 . 00:59

   Bu marketler yakında arabada satmaya başlayacak ya birileri dur desin buna ya
  • Cöle6 Mayıs 2021 . 13:32

   Bazen bu yöneticilerin yaptıklarından bişey anlamıyorum. Sözde il hıfzızsa kurulu diye bişey var. Bu kurul bu hastalığın yayılmasında problemleri görüp çözüm bulması gerekiyor ama nerdeee. Vatandaş bunlardan bin kat iyi gözlemliyor. Hastalık başlayalıdan buyana marketlerdeki aktüel ürün satışları, halk otobüslerinde ki yoğunluk, pazar yerlerindeki denetimsizlik, hala açıkta fındık fıstık kayısı satılabiyor, İzzet baysaldaki gereksiz yoğunluk vb.
  • Kemal Ercan6 Mayıs 2021 . 11:19

   Bu habere ve bütün yorumlara samimiyetle katılıyorum.Vatandaşların en çok rağbet gösterdiği Zincir marketler olarak migros Bim,A101 ve Şok'ta HES kodu uygulamasının hiç vakit kaybetmeden uygulanması gerekiyor.
  • Osman Çakar6 Mayıs 2021 . 10:22

   Çok yerinde ve doğru bir karar olur marketlerde HES kodu sorulması.İl hıfzıssıhha kurulunun bu konuyu değerlendirmesi gerekir.
  • Mehmet Gündoğdu 6 Mayıs 2021 . 09:44

   Özdilek alışveriş merkezinde her defasında HES kodu sorgulaması yapılıyor.
  • Bolulu6 Mayıs 2021 . 04:19

   Zaten önlem deyil ilk önce kapalı alanlar kapatılması lazım kapalı alanları kapatmadıgın süre önleyemessin daha cok hastalık bulaşır
  • dede6 Mayıs 2021 . 02:31

   millet aç fakir yokluk var geçinemiyor diye yaygara koparanlar...aaaa
  • HÜSEYİN ÖZBEK6 Mayıs 2021 . 01:36

   Çok doğru hiç bir markette denetim yok millet bir-bir üzerinde evde sıkılan ailecek markete gezmeye gidiyor
  • Kamil6 Mayıs 2021 . 00:54

   Dün migrosa girdim oldukça kalabalıktı. Birkaç birşey aldım kasaya yöneldiğimde her kasiyerin önünde 8-10 kişiyi kuyrukta görünce aldıklarımı nasıl geri bıraktığım gibi giriş kapısından kaçar adım kendimi dışarı attım. Kasa önünde bir koronalı hasta olmuş olsa oradaki herkese bulaştırması kaçınılmaz bir sonuç olur.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak