“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Demek ceza yok ki, değişen bir şey de yok!

Demek ceza yok ki, değişen bir şey de yok!
  1 Mayıs 2021

  Demek ceza yok ki, değişen bir şey de yok! ...

         Demek ceza yok ki, değişen bir şey de yok! 
       Umursayan yok 

         Kaldırımda yaya trafiğini, ve yolda araç trafiğini saygısızca keserek mal indiren yine aynı malum market. Burası Bahçelievler Şemsi Ahmet Paşa Caddesi Bahçelievler Polus Merkezi’ne 50 metre mesafede kamyoncu kaldırımı ve yolu dikine kesmiş polisi bile umursamadığına göre, demek ki bunların dokunulmazlığı olmalı. Bolu'nun hemen her yerinde trafik adeta onların emrine göre işliyor. Bu kadarına da pes dedirten görüntüler nedense hep bu zincir market önlerinde yaşanıyor!
            Bolu’da özellikle zincir marketlerin önlerinde bu görüntülere sıkça raslanıyor. Yaya ve araç trafiğini tehlikeye düşürerek kafasına göre kamyonu çekip mal indiren kamyonlara adeta ceza muafiyeti uygulanıyor olmalı ki, hepsi kamyonu istediği yere park ederek rahatça işini görüyor.
           Bu fotoğraf, bugün Bahçelievler Mahallesi’nde Polis Merkezi’ne 50 metre mesafede Şemsi Ahmet Paşa Caddesi’nde çekildi 
            A101 Market önünde mal indiren bu kamyon, hem kaldırımı yaya trafiğine kesmiş, hem de yolu araç trafiğine kesmiş vaziyette, büyük bir sorumsuzluk ve saygısızlık örneği sergiliyor.
            Vatandaş ister istemez soruyor; “Marketlerin önlerine mal indirenler, canları nasıl isterse kazalara davetiye çıkarır bir şekilde park edebiliyor. Polis bunlara bir kez ceza yazmış olsa, bunlar bir daha aynı sorumsuzluğu yapamazlar. Bunlar sürekli aynı şekilde umarsızca hareket etmeye devam ettiklerine göre, polis tarafından bunlara bir takım imtiyazlar sağlanmış olmalı. Trafik kurallarını bu kadar rahatça katletmelerine göz yumulmasına başka bir olasılık düşünemiyoruz ”

  • ihtiyaçlı5 Mayıs 2021 . 11:56

   kamuran bey birde şu sosyal hizmet merkezine baksanız taşınalı bir ay oldu yeni yerinde hiç bir tabela yok. ramazan gününde muhtaç vatandaşlar araya sora bulamıyor. önünde direk var biraydır bayrak bile yok. insan bir tabela asar önünden 10 de fa geçen bile bulamıyor.
  • Vatandas 3 Mayıs 2021 . 08:34

   Tüm A101 ve BİM’ler bu prensiple çalışıyor, sadece Bolu da değil sorun. 15 dk malzemeyi indirip gidiyor abartmayın bu kadar...
  • Toraman Toklu2 Mayıs 2021 . 22:09

   Ey A101 imajını zedeleme, bir mekanik forklift ve bir transpaletle bu işi çok kolay ve ucuza çözebilirsin.
  • güçlülerin hukuku2 Mayıs 2021 . 18:15

   polis ancak nerde garip guraba var ona ceza yazar. tepesine çöker. Az bir kodoman olsun ceza falan yazamaz, Ülkede hukukun üstünlüğü değil üstünlerin hukuku geçerli.
  • Merkeşlerli 2 Mayıs 2021 . 16:06

   Cevabı : Devlet kurumlarında çalışanların DENETLENMEMESİ , Liyakatsızlık , particilik vsvsvsvsvsvs.
  • haklı2 Mayıs 2021 . 12:35

   yav kardeşim iyi güzel de bu kurumsal market yöneticisi arkadaşlar bu mal kabulleri vatandaşın evlerine çekildiği akşam saatlerinde yapamıyorlarmı. tiğniyet ferklı ama öyle olmaz, yok öyle hem ayranım dökülmesin ,hem gözüm seğrimesin
  • Abalı 2 Mayıs 2021 . 10:27

   Polisin park ceza yazdığı bir yer varsa o da pazartesi pazarına gelen köylülerin araçlarına. vur abalıya tozmasın hesabı..
  • Bolulu2 Mayıs 2021 . 08:57

   Napacaklar o kadar market ürünlerini helikopterle mi indirecekler marketlere.??
  • KAVUK2 Mayıs 2021 . 08:34

   külah...
  • Vatandaş2 Mayıs 2021 . 00:09

   Hal pazarının yanında bulunan emniyet müdürlüğü binasının etrafında pazar tezgahları açılmış kaldırımın üstünde ve de yolun ortasına taşacak şekilde. Bir araç geçecek yol kalmamış, nerde trafik polisleri nerde zabıta memurları? Vali Bey'in bu konuya el atmasını talep ediyorum. Saygılarımla.
  • Köroğlu2 Mayıs 2021 . 00:06

   Şehir içinde kurallara aykırı hareket edenlere cezai işlem uygulayacak bir polis göremiyoruz??? Park ihlali yapan binlerce araç var bir tane ceza kesilmiyor, yaya'ya bir kere yol vermemişsin hooppp ceza, niye gündem şimdi o. Bakan ne derse göstermelik bütün trafik şube ona yoğunlaşıyor, park ihlalleri kimin umrunda !!!
  • Hasan 1 Mayıs 2021 . 21:11

   Abi bu akşam iftara yakın Aktaş mahallesi taşhancılar caddesi üzerinde ki A101 in önünde aynı şey oldu. A101 e mal getiren kamyon

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak