“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Sanayi Sitesi'ndeki iş yerleri tamamen kapatılacak !

Sanayi Sitesi'ndeki iş yerleri tamamen kapatılacak !
  1 Mayıs 2021

  Sanayi Sitesi'ndeki iş yerleri tamamen kapatılacak ! Bolu İl ...

       Sanayi Sitesi'ndeki iş yerleri tamamen kapatılacak !     

       Bolu İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nin kararıyla sanayi sitesine gelen müşterilerin ve esnafların yarattığı aşırı yoğunluk nedeniyle tam kapanma günlerinde Küçük Sanayi Sitesi'ndeki işyerlerinin tamamen kapatılmasına karar verildi.

        Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi, 17 Mayıs’a kadar devam edecek tam kapanma döneminde vaka sayılarının azaltılması için sanayi sitesi esnafıyla yeni bir karar aldı. Gelen esnafların aşırı yoğunluğa neden olduğu gerekçesiyle tam kapanma döneminde sanayi sitesindeki işyerlerinin kapatılmasına karar verildi.

         İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi tarafından alınan kararda, “Vakaların çok fazla olması, sanayi sitesine gelen esnafın da aşırı olması ve salgının hızla önüne geçilerek esasen mağdur esnafın da bir an önce iş yerlerini açabilmeleri amacıyla Küçük Sanayi Sitesinin tam kapanma günlerinde tamamen kapatılması, Sanayi Sitesi Yönetimi Kurulunun danışmanlığında üretim, imalat, tedarik, ulaştırma, lojistik ve tarım sektörlerinin kesintisiz çalışabilmesi için ihtiyacı olan esnaf ile buluşturulmak suretiyle ihtiyaçların giderilmesi oda başkanlıkları tarafından talep edildiği, görülmüştür. Meclisimizin 2021-28 nolu karar ekinde yer alan Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesinin 47’inci maddesinin iptaline, gerek şehir içinde ve gerekse Küçük Sanayi Sitesinde bulunan (2021-28 nolu kararımızın diğer maddelerinde muaf olduğu belirtilen işletmelerin dışındaki) iş yerlerinin, tam kapanma günlerinde (haksız rekabete yol açmayacak şekilde) sektör temsilcilerinin de talepleri doğrultusunda 02.05.2021 tarihinden itibaren tamamen kısıtlanmasına” denildi.

   

  • Murat sanayi esnafi6 Mayıs 2021 . 08:48

   Evet ahmet beye katiliyorum birde bu kapama icisleri bakanliginin karari arkadaslar sanayi sitileri kapanma suruclerinde kapanir der bu gune kadar calisildi sakin olun yonetimler bak ellerine bir yetki almislar en azindan bazi magduriyetler gideriliyor gordugum kadari ile birkac esnaf buna uymuyor ama onlarin yuzunden gelecek kisitlamalardada sanarim acilmayacak su an acik olan esnafa hakkimi helal etmiyorum benim hem bugun hemde gelecekte ekmegimi caliyor onlarin aileside bunlari okuyordur
  • SANAYI ESNAFI6 Mayıs 2021 . 08:34

   arkadaslar sanayi siteleri normalde tum turkiye genelinde 1 yildir kapali yonetimlerin buyuk cabasi ile cok sukur bu gune kadar her kisitlamada calistik demekki bu sefer olmadiki adam basbar agiriyor gelmeyin acmayin diye onlarinda is yeri var goruyorum yine esnaf calisabilsun diye tum cabalarini harciyorlar geceleri gunduzleri yok ama esnaf anlamiyor allah razi olsun metin baskandan zafer baskandan yine esnafa bir ekmek vermeye calisiyorlar ama gozu ac kapali olanin hakkini yiyen esnaflar va
  • neco5 Mayıs 2021 . 18:51

   sayın vatandaş tepkiler anlamsız olamaz bak antalyada üreticiler tepki gösterdi tüm türkiyede semt pazarları cumartesi günleri açık yani hiçbirşeye tepki göstermezsek bizi yönetenlerin yanlış yada dogru tüm kararlarına koşulsuz uymak zorunda kalırız.
  • Bolu lu 4 Mayıs 2021 . 12:07

   Ulan virüsssss varrrr saksıyı çalıştırın
  • Vatandas 3 Mayıs 2021 . 08:01

   Sanki bi tek Bolu da sanayi kapandı, tüm Türkiye de kapandı, tepkiler anlamsız...
  • Ahmet esnaf3 Mayıs 2021 . 00:18

   Arkadaslar normalde kapanma sureclerinde tum turkiyede sanayiler kapatirken birtek bolu sanayi acik tutuldu sanayi acik olsaydi su 15 gunluk surecte halk gidecek yer bulamayinca buraya akin edecekti bunun vebalini kim cekecek hem sadece sanayi degil galeriler pazar yeri heryer kapandi keske vurus bir an once bitsede bir ay kapansak onumuzu heb beraber net bir sekilde gorsek yarinimizi goremiyoruz hergun yuzlerce kidi vefat ediyor sabir lutfen
  • Merkeşlerli 2 Mayıs 2021 . 16:08

   Bu yapılan saçma sapan uygulamalarin faturalarını esnaf olarak önünüze koyacağız
  • Eşref ORHAN2 Mayıs 2021 . 11:08

   Esnafın iş yerini kapatmak esnafa darbedir.Esnaf kazancı ile evine sofra kuruyor.Öte yandan dün Adana'da ve Giresun'da oynanan maçlarda lebalep seyirciler vardı.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
  • Kamil Sucu2 Mayıs 2021 . 10:36

   Kara defterinize yazın... Tarih 2021 günlerden 1 Mayıs... iki esnaf yurttaş "geçinemiyoruz" diyerek kendi canlarına kıydılar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak