“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

    İYİ’LER, İYİ’DİR…..

    İYİ’LER, İYİ’DİR…..
  29 Nisan 2021

  İYİ’LER, İYİ’DİR….. Bir çoğumuz aynı halet-i ruhiye içindeyiz. Kızıyoruz, ...

          İYİ’LER, İYİ’DİR…..
          Bir çoğumuz aynı halet-i ruhiye içindeyiz. 
          Kızıyoruz, sinirleniyoruz, öfkeleniyoruz ama sesimiz ses getirmez oldu. Beni anlayanları ben de anlıyorum. Birbirini anlayanlar olarak az da sayılmayız ama bu monopolize düzen içinde ayakta kalmaya çalışmak çok da kolay değil. 
         Sosyal medya ile bağımlı hale gelmiş yeni dünya düzenimizde, hepimiz klavyelerimizi konuşturuyoruz. Ben de bütün milli duygularımla, hem ulusal basını hem yerel basınımızı yakından takip eden bir insanım. Basında çıkan bir haberin, ya da paylaşılan bir postun altına yapılan yorumları okuyunca TÜRKİYE‘Yİ BÜTÜN GERÇEKLERİ ile görmek mümkün. İnsanlar, içlerinde ki bütün duygu ve düşüncelerini oraya yansıtıyor. 
         Geçenlerde Bolu basınında Bolu’muzun sevilen esnaflarından YAMANER ailesinin, hastane için aldıkları cihaz haber yapıldı. Bence fevkalade yerinde, hayırseverler için örnek olabilecek, okuyan insanların bile ‘ALLAH RAZI OLSUN’ diyecekleri; içimizi ısıtan sıcacık bir haberdi. Tertemiz insanların, iyi niyetli hayırseverlerin bu güzel yardımının şehrimize duyurulmasının altına yapılan yorumları okuyunca gördüm ki, herkes kemale ermiş. Herkes din uzmanı olmuş, Herkes nefsinden sıyrılmış, bir başkasının nefsine müdahale eder olmuş. Yok efendim, hayır gizli kalmalıymış… Bir elin verdiğini, öteki el duymamalıymış…. Yüce dinimizde ki bu güzel söz, karşınızda ki insanı rencide etmemek için söylenmiş, yoksula yapılan yardımın açığa çıkarılmaması için önerilmiş bir tavsiyedir. Tenkit edecekseniz eğer, yoksul evlerine götürülen yardımlarda fotoğraf çeken şaklaban siyasetçileri tenkit edin…. Çok seviyorsanız eğer dini tavsiyelerde bulunmayı,  Aile Bakanı Derya Hanım’ı, küçücük bir çocuğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda milyonların karşısında rencide ettiği için ikaz edin. Allah kimseyi ‘Stockholm Sendromu’na sokmasın ya da diğer tabiriyle celladına aşık etmesin….
        Mübarek Ramazan Ayı vesilesi ile fazlaca hayırseverin, insanları ve çocukları utandırmadan ellerini ceplerine attıklarını biliyorum. Bu vesile ile çok güzel evlatlar yetiştiren Ahmet Yamaner’e ve tüm hayırsever hemşehrilerime teşekkür ediyorum. 
         Beni İsviçre’nin Cenevre şehrinde, muhteşem bir brainstormingin içine alan (beyin fırtınası) dünyanın her yerine iyilik hareketleri ile ulaşabilecek kadar güçlü, hemşehrim canım İnci Hanım’ın başkanlığını yaptığı İsviçre Türk Derneği ile buluşturan tevafuk için müteşekkirim.
      İsviçre Türk Derneği olarak ; 
      Bolu Gerede Seyit Mehmet Dayıoğlu Ortaokulu'na, 
      Bolu Gerede Sağlık Meslek Lisesi'ne,
      Ordu Fatsa Büyükata İlköğretim Okulu'na,
      Bolu Sosyal Bilimler Lisesi'ne
      Bursa, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne
      Denizli Acıpayam Yeşilyuva Ortaokulu'na,
      Ordu Fatsa Toki Ortaokulu'na, kütüphanelerinde gençlerimizin okumaları için yüzlerce kitap aldık. İsviçre-Türk Derneği vesilesi ile şehrimize, ülkemize, eğitime, okuyana, elimizin değmesi müthiş bir huzur….
       Bolu‘muz,  İZZET BAYSAL gibi Ulvi bir insanın şehri…. Ne zaman adını ağzıma alsam gözlerim doluyor, o yüzden kendisi ile ilgili duygularımı bir türlü kaleme alamıyor, çok ağlıyorum. O’nunla aynı şehrin çocukları olmak bile bir erdem…..
  İyilik herkese iyi gelir….
         Ister Hacı Bektaş Veli söylemiş olsun, ister Tolstoy, ‘Dili, dini, rengi ne olursa olsun İYİLER İYİDİR…’
        En iyi dileklerimle…SEVGİLER….

        Filiz Sarıkaya Yılmaz
   

  • Kötüler de kötüdür 6 Mayıs 2021 . 02:17

   Kötüler de kötüdür hayri bey. Milletin hakkını nasıl gasp ettin, üniversite böyle dibe vurduysa bu senin eserindir. Sen Atilla hocanın tırnağı bile olamazsın. Onun odasına girince ayağı kalkar gelir bizimle otururdu. Sen de makamında şöyle bir göz atardın. Cahilliğini bilgisizliğini nasıl gizliycen diye uğraşırdın. Hey gidi günle be, seni de rektör olarak gördük ya daha ne diyeyim, Bu dünyada her şey olabilir. Fetöcülerle buluşmaların, oğlun okulun so
  • Aladağ1 Mayıs 2021 . 11:02

   Filiz Hocam, biz geride kalanlar her sabah bir abukluğa uyanıyoruz burada. Her geçen gün daha da saçma şeylerle uğraşıyoruz. Şehirlerimiz betona teslim edildi, güzelim ülkemizin her köşesi talan ediliyor, tahrip ediliyor. Mevcut iktidar adeta bir gulyabani gibi üstümüze çöküyor. Her geçen gün boynumuzdaki ilmeği iyice sıkıyor. Siz gidenler ise biz kalanlar için hayırsevercilik oynuyorsunuz. Öyle hayırseverlikle bu ülkede bir şeyler maalesef değişmez. Böyle ancak
  • Seyfettin Tekçe1 Mayıs 2021 . 10:31

   Gurbetin verdiği özlemle iyilerin iyi olduğunu anlatan yazınızı zevkle okudum. İyilik bulaşıcıdır, umarım iyiler çoğalır. 1 Mayıs emek bayramı kutlu olsun.
  • KÖYLÜ1 Mayıs 2021 . 09:52

   SİZLER GİBİ AYDIN İNSANLARIN DAHA ÇOK OLMASI DİLEKLERİMLE...ESEN KALIN.
  • Cemil30 Nisan 2021 . 11:00

   Öncelikle Yamaner ailesine teşekkür ediyorum..yazınıza gelince.,amacınız yardımı sunmak değil,din’e ve inançlı insanlara saldırmak..60 yaşına Bolu’da yaşamış biriyim,Ülkemizi ve Bolu halkımızı hiç bu kadar lüks ve rafah içinde görmedim..elbette yoksul insanlar her zaman oluyor,(keşke olmasa.!.). Sanki Tayyip öncesi Türkiye refah içinde yüzüyordu..sıkıntı hükümette değil, onların dini kimliklerinde...!.Ateist olsa.,Atatürk heykellerini yıkar,Tayyip hey
  • Mehmet Gündoğdu 30 Nisan 2021 . 09:51

   Çok güzel bir konuyu ele almışsın Filiz Sarıkaya Yılmaz. Yerden göğe kadar haklısın, insanlar inşaallah ders alırlar bu yazıdan. Toplum için yapılan bağış ve yardımlar niçin gizli yapılsın ? Fertlere yapılanlar elbette bunun dışında, insanlar bu farkı neden ayıramaz.
  • AHMET BOZBAY./ DENİZLİ.30 Nisan 2021 . 08:13

   BÖLÜNÜN HAYIR SEVER ROL MODELİ ÏYÏLİK SEVER İNSAN MERHUM İZZET BAYSAL RUHU ŞAD. MEKANI CENNET OLSUN.
  • Müşerref özdilek 30 Nisan 2021 . 03:37

   Döktürmüşsün yine güzel ve hakikatleri canım kardeşim bayılıyorum kaleminden düşenlere sözlere .Bolumuzun övülecek iftar edilecek büyükleri her ikisinde gururla gösterilecek isimler teşekkürler

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak