“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Bolu Belediyesi'ne müfettiş

Bolu Belediyesi'ne müfettiş
  17 Nisan 2021

  Bolu’ya müfettiş Skandal ve gaflarıyla gündemden düşmeyen CHP’li Tanju ...

         Bolu’ya müfettiş

         Skandal ve gaflarıyla gündemden düşmeyen CHP’li Tanju Özcan’ın yönettiği Bolu Belediyesi’nde mülkiye müfettişi Nisan başından bu yana inceleme yapıyor. İhalelerde yolsuzluk yapıldığı iddialarıyla 31 Mart 2019’dan bu yana ruhsatsız işletilen kum ve mıcır ocağı inceleniyor.

             CHP’li Bolu Belediyesi’nde İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişinin Nisan başından bu yana inceleme yaptığı öğrenildi. 15 günlük incelemesini tamamlayan müfettişin 100’e yakın personelin bilgisine başvurduğu öne sürüldü. İnceleme özellikle belediyenin ruhsatsız şekilde işlettiği kum ve mıcır ocağına yoğunlaştı. Kaçak faaliyet yürütülen ocakta elde edilen kum ve mıcırın, belediye iştiraki Bolu’yu Seviyorum A.Ş. üzerinden oluşturulan bayiliklerce piyasaya satıldığı iddia ediliyor.

         Çevreyi kirletiyor

           Mülkiyeti hazineye ait olan araziden çıkarılan toprağın şehir şebeke suyu ile yıkandığı ve su giderinin de Bolu’da yaşayan vatandaşların su faturalarına “kayıp-kaçak bedeli” olarak yansıtıldığı da incelenen iddialar arasında. Faturasız şekilde satıldığı öne sürülen kumun yıkanmasından sonra arıtma işlemi yapılmayan kirli suyun önce Kuruçay Deresi’ne, oradan da Büyüksu Deresi’ne karışarak çevre kirliliğine neden olduğu belirtiliyor. Mülkiye müfettişi bu konuyu da inceliyor.

          Bir Bayi FETÖ şüphelisinin

          Kaçak maden ocağından çıkarılan kumun 6 bayi ile piyasa fiyatının yarı fiyatına satıldığı öne sürülüyor. Bu bayilerden birinin FETÖ’nün Bolu’daki çatı yapılanmasına ilişkin davada yargılanan ve 6 yıl 3 ay hapis cezası alan A.O.’ya ait olduğu kaydedildi. Bir bayinin ise CHP Bolu Merkez ilçe başkan yardımcısına ait olduğu iddia edildi. Mülkiye müfettişinin belediyenin düzenlediği bazı ihalelerde yolsuzluk yapıldığı gibi 12 konuyu daha incelediği belirtildi.

         Haber: Yeni Şafak

  • Vatandas25 Nisan 2021 . 11:55

   Altay denen rumuzlu zat. Mufettisleri rahatsiz etme.Onlar calissinlar.Onlar gorusecegi kisileri bilirler ve cagirirlar.Gorgusuz adam.Telefona mufettis cagrilmaz. Zaten sen hangi sifatinla telefonda mufettisle gorusmek istiyorsun.
  • Altay23 Nisan 2021 . 16:00

   Müfettiş bey ile görüşmek isteyenleri niye görüşmesini engelliyor oradaki sekreter.ve belediyeyi aradigim8z zaman müfettiş beyi istiyoruz cevap ise mufettis bey bir ay önce gittiğini söylüyorlar.acaba neden çünkü halkin çoğunluğu şikayetçi oldugu icinmi ?
  • Mehmet21 Nisan 2021 . 14:12

   Bakalım millet olarak ne zaman siyasilerin hiçbirinin birbirinden bir farkı olmadığını, bu ülkede siyasetin rant için, menfaat için yapıldığını farkedeceğiz. Siyaseti hayatınızdan çıkarın. Aile, iş arkadaşları, okul ortamı, sosyal her türlü ortamda siyaset 1. gündem olmaktan çıkmalı.
  • Bolulu21 Nisan 2021 . 13:09

   Sayelerinde Cumhuriyet çocukları olarak CHP ye küstük. Ama sanırım daha iyi oldu, Oylar boşa. Hak eden bir parti,karakter yok, hepsi aynı. Din iman her şey P Vitamini bu memlekette.
  • bolulu21 Nisan 2021 . 09:18

   Unutmayın ki 15 Temmuz öncesi Tanju Bey'in babası FETÖ okullarında müdürlük yapıyordu. Arkasını sağlama almış. AKP den de Alaaddin Abisi var kim tutar seni Tanju Bey yürüüü bildiğin yolda.
  • Metin mert19 Nisan 2021 . 21:20

   Eski başkan....Bolu yu parsel parsel satdı...Yolu satdı...arşivi yaktılar... HER tarafta sorun yok...Şimdi bu işlerle sorun çıkarmaya çalışıyorlar... Yok artık.
  • Bolu19 Nisan 2021 . 14:21

   Başkan şimdilik çok iyi çalışıyor ama ileride akp liler gibi şımarırsa bilemem.ben memnunum şahsen
  • Bolulu19 Nisan 2021 . 10:35

   Bu maden ocağı 2019 da mı açılmış 2019 öncesi neden denetlenmiyor AKP belediyeleri neden denetlenmiyor Ortada yanlış varsa bunu savunmuyorum Alaaddin Yılmaz döneminde yapılan yanlışlar devam ettirilmemeli Ama hukuk da yalnızca CHP Li belediyelere uygulanmamalı
  • Bolulu19 Nisan 2021 . 09:02

   Danıştay; eski Belediye başkanının her yaptığını onadı. Bu ülkede Adalet, hukuk, eşitlik hak getire. Bizden dediler, bütün haksızlıkları örttüler.Siyasetçilere bir şey olmaz, olan dürüst vatandaşa olur. Tüm devlet mekanizmaları kilit. Kuvvetler ayrılığı yok. Kimi kime şikayet edeceksin. Sadece zaman ve para kaybı.
  • haluk18 Nisan 2021 . 22:49

   Hakkı Fidanın taksisinde taksicilik yapan bazı CHP li lere de akrabalığı olan kişiyi ismini açıklamıyorum ne sifatla veya ne üstün beceri ve yeteneyi vardı da Belediyiye aldınız işi verdiniz Allatin yılmazı eleşdiriyordunuz sizin yaptığınz ne oluyor o zaman ey gazeteçiler konuyu araşdırın kişinin ismi bende sakıl
  • Göçmen18 Nisan 2021 . 15:00

   AKP nin yaptığı pislikleri tanjuya sıvarmaya çalışıyorsunuz yalanlarınıza kendinizde inanmazsınız
  • BOLULU18 Nisan 2021 . 14:21

   Ne skıntı ne sıkıntı mllet neler yapıyor. laf olsun torba dolsun.
  • Metin Çelik18 Nisan 2021 . 13:29

   Çıkınlar Mahallesinin E5 Karayolu üzerindeki SHELL Birlik Akaryakıt istasyonuna sınır. ESKİ MEZARLIĞI'nı Alaattin Döneminde Metrekaresini 5,72 Kuruşa Satıp MEZARLIĞA Özel İmar vererek 9 Katlı Bina Yapımına inşaat Ruhsatı veren , İnşaat Ruhsatını Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Yatay Mimari Hukukuna uymayan ve mesleği Hukukçu olan Belediye Başkanı olunca kendisini İLAH Sanan bu insanlar Bilmeliler ki ER YA DA GEÇ Mezarlığı Satmanın Hesabını vereceksin
  • Metin Çelik18 Nisan 2021 . 13:22

   Yıllarımız CHP nin değerlerini savunmakla geçti gitti. Karşılık beklemedik. Herhangi bir organizasyonunda ismimizi yazdırmadık. Lakin, Esasen CHP nin hiç bir değerinin Savunucusu olmayan birisi çıkıyor bir kaç dönem Milletvekili oluyor sonra Belediye Başkanı oluyor. Bununla da kalmıyor eski Başkanın suça yönelik davranış biçimleri ile sorgulanıyor CHP Ye bundan daha büyük zarar verilebilir mi. Sn KILIÇTAROĞLU'na sesleniyorum Kardeşim Neden CHP Ye zarar veren
  • kör oğlu torunu18 Nisan 2021 . 11:50

   yenimi akıllandınız
  • Hüseyin Hortumcu18 Nisan 2021 . 11:35

   Bu hortum isleri Boluda benden sorulur ama bunlar benden mi öğrendiler bu hortum işini çok başarılılar ben sınıfta kaldım. Olmaz bu memlekette hortumculuk benim olmaz mesleğimi elinden alamazsiniz
  • Cöle18 Nisan 2021 . 09:38

   Anladınızmı şimdi dijital saatler yanlış ölçüyor fırfırını. Adam içme suyuyla taş yıkayıp kayıp kaçak su var deyip suçuda dijital saatlere bağlıyor. Sonrada neymiş efendim suyu yüzde yirmibeş pahalı satacakmış. Yıka Tanju yıka benim paramla sen taş yıka. Helal olsun. Gerçekten helal olsun...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak