“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Göstermelik bir “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” etkinliği!     

Göstermelik bir “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” etkinliği!     
  30 Mart 2021

  Göstermelik bir “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” etkinliği! İçişleri Bakanlığı’nca trafikte ...

  Göstermelik bir “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” etkinliği!     Göstermelik bir “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” etkinliği!     

         Göstermelik bir “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” etkinliği!      

         İçişleri Bakanlığı’nca trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik hayata geçirilen ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ uygulaması kapsamında Bolu’da yaya geçitlerine kırmızı çizgi çekilerek ve her yaya geçidinin başına iki polis konularak sürücüler uyarıldı.

         Sürücüleri uyarmaları için Bolu’daki her yaya geçidinin başına iki polis konuldu ama en çok yayanın geçtiği Belediye önündeki yaya geçidi unutuldu. Mahalle aralarındaki yaya geçitlerinin başına bile ikişer polis memuru konurken, hafriyat kamyonlarının ve birçok aracın vızır vızır geçiş yaptığı, Bolu’da yayaların en yoğun şekilde kullandığı Belediye Meydanı’ndaki yaya geçidi boyanmadığı gibi, bu noktaya polis memuru da konulmadı.

           Bu görüntüler ışığında, İçişleri Bakanlığı’nın yayaların geçiş üstünlüğü ile ilgili bütün illerde yaptırdığı etkinliğin, Bolu’da ne kadar da göstermelik olduğu ortaya çıkmış oldu.

         Etkinliğe Bolu Valisi, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İl Jandarma Komutanı Ömer Ersever, Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, trafik polisleri, jandarma trafik görevlileri, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

         İçişleri Bakanlığınca yurt genelinde trafikte yaya önceliği bilincini oluşturmak ve yaya geçidi kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan “kırmızı çizgi” etkinliği Bolu’da da yapıldı. Etkinlik kapsamında Bolu Valisi öğrencilerle birlikte yaya geçidini kırmızıya boyadı.

          İçişleri Bakanlığı’nca yurt genelinde başlatılan ‘Kırmızı çizgimizi çekiyoruz’ projesi kapsamında kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara ilk geçiş hakkı verilme farkındalığının oluşturulması hedefleniyor.

  • Murat4 Nisan 2021 . 15:26

   Ne yazıkki sokaklar hala köstebek yuvası gibi eğri büğrü bi intizam düzen yok. Elimde olsa bolu nun tüm sokaklarını asfaltlarım.
  • öneri31 Mart 2021 . 15:23

   bide şu konu hakkında bi bilgilendirme niteliğinde yazı hazırlanabilir : trafik ışıklarının dibindeki yaya geçitleri konusunda geçiş önceliği, yayalar diyorki burda yaya geçidi var öncelik yayalarda (kendilerine kırmızı yanmasına araçlara yeşil yanmasına rağmen) yaw ben araçla gidiyorum kırmızı yanmış bekliyorum yeşil ışığım yandı yoluma dewam edecem doğal olarak neymiş efemdim (bana yeşil yansa bile) orda yaya geçidi warmış önce yaya salına salına geçecekmiş.
  • sedat31 Mart 2021 . 15:04

   yaw o ayrıda bazı yerlerde yaya geçidini öyle bi yere yapmışlarki tammm virajın dibine, virajdan döner dönmez zank diye yayageçidi yawww dursan arkadan gelenler virajı döner dönmez sana çarpacak durmasan wayyyyy yaya geçidi var burda durmadı olacak kazaya dawetiye çıkaracak mesela kent meydanındaki arka yolda yaya geçitleri öyle bikaç tane var teklikeli noktalara yapılan yaya geçidi onların değerlendirilip kaldırılması lazım
  • MALATYALI HAKLI31 Mart 2021 . 12:54

   Saniye de 2 vatandaşın yaya olarak geçtiği bir geçitte 3 çözüm yolu var; 1- Yayalar araçlara yol verecek 2- Trafik lambası 3- Araç trafiğine kapatılacak... Gerisi abesle iştigal...
  • MALATYALI31 Mart 2021 . 11:26

   bahsedilen yaya geçidi akşama kadar yoğun olan bir yer olduğundan araçlar hangi bir insana yayaya yol versin ki 2 saniyede bir insan geçiyor o yaya geçidinden
  • Muzaffer31 Mart 2021 . 10:18

   Merkez durakları yaya gecidi silinmiş ezecekler adamı
  • Hakkı 31 Mart 2021 . 09:18

   Fotoğraftaki yer yaya geçidinden çok, yayaların içinden araç geçişi olarak değerlendirilirse çok daha doğru olur. Zira İzzet Baysal caddesinde yayaların içinden geçen bisiklet yolu üzerinde vızır vızır işleyen bisiklet motosiklet ve otomobil ve kamyonetleri görün önce. Bunlar yayalar için çok daha büyük tehlike arz ediyor.
  • Eğitim şart30 Mart 2021 . 22:12

   Kırmızı çizgiyle değil saygıyla olur bazı şeyler. Kurumların ve özellikle belediyenin aracları önce uysun kurallara.
  • musluk cu 30 Mart 2021 . 20:25

   akşam aymış sabah çaymıştır

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak