“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Bolu Halkevi Kongresi yapıldı

Bolu Halkevi Kongresi yapıldı
  28 Mart 2021

  Bolu Halkevi Kongresi yapıldı Bolu Halkevi Kongresi cumartesi günü ...

        Bolu Halkevi Kongresi yapıldı
         Bolu Halkevi Kongresi cumartesi günü kendi binasında yapılırken, Halkevi Bolu İl Başkanlığı'na Şeref Özkurede tekrar seçildi.

          Bolu Halkevi Kongresi bugün kendi binasında gerçekleşti. Kongreye katılan sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, sendikalar ve siyasi partilerden temsilciler dayanışmanın ve birlikte mücadelenin önemine vurgu yaptı.

        DİVANIN BAŞKANLIĞINI FEVZİ ENGİN YÜRÜTTÜ
        Türkiye tarihinde emperyalizme ve faşizme karşı direnen ve mücadelede hayatını kaybeden veya katledilen insanlar için saygı duruşunda bulunuldu. Kongrede, divan kuruluna Saffet Kara, Ayhan Şentürk, Fevzi Engin seçildi. Divanın başkanlığını ise Fevzi Engin yürüttü.

       İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN FESHİNE KARŞI DİRENEN KADINLARA TEŞEKKÜR
         Bolu’da öldürülen devrimcilerin anıldığı kongrede açıklamalarda bulunan Şeref Özkurede; İstanbul Sözleşmesi’nin feshine karşı direnen kadınlara teşekkürlerini iletirken katledilen kadınların anısına kongreye katılan kadınlara karanfil dağıttı.

         SAĞLIK EMEKÇİLERİNDEN GENÇLERE, KADINLARDAN İŞÇİLERE…
         Sunulan faaliyet raporunda sağlık emekçilerinden gençlere, kadınlardan işçilere tüm mücadele alanlarında Halkevi’nin var olduğu belirtildi. Yeni dönemin ise sol sosyalist muhalif kesimlerle daha birlikte, daha ortak, daha dayanışmacı bir süreç olması temennileri yapıldı.

        AKP’Lİ BELEDİYENİN YAPAMADIĞINI CHP’Lİ BELEDİYE YAPTI
        Şeref Özkurede konuşmasında, önceki dönemden kalan hukuksuz borcun, yeni dönemde CHP’li belediye tarafından alınmasına tepki gösterdi. Özkurede, “AKP’li belediyenin yapamadığını CHP’li belediye yaptı” diyerek Bolu Belediyesi’ne sitem etti.

         Halkevi Bolu Yönetimine seçilen isimler ise şöyle:

  Şeref Özkurede

  Figen Cantimur Çakır

  Fevzi Engin

  Soykan Çelikbaş

  Sinan Cantürk

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak