“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Cadde de mor fularla yürümek YASAK !!!  

Cadde de mor fularla yürümek YASAK !!!  
  27 Mart 2021

  Cadde de mor fularla yürümek YASAK !!! Bolu Kadın ...

  Cadde de mor fularla yürümek YASAK !!!  Cadde de mor fularla yürümek YASAK !!!  Cadde de mor fularla yürümek YASAK !!!  Cadde de mor fularla yürümek YASAK !!!  

         Cadde de mor fularla yürümek YASAK !!!     

         Bolu Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesi’nin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile feshedilmesine karşı, kollarında mor fular ile yürümek isterken polisin müdahalesi ile gergin anlar yaşandı.

        Valilik, kaınlar için eylem yasağı getirdi

         Bolu kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesi’nin Erdoğan tarafından feshedilmesine karşı 27 Mart Cumartesi Günü saat 17.30’a eylem çağrısı yaptı. Ancak Bolu Valiliği tarafından kadınların eylem çağrısı sonrası Bolu’da 4 Nisan tarihine kadar eylem ve etkinliklere yasak getirdi.

         Polis, ”Cadde de mor fularla yürümek yasak!”

         Yasak sonrası Bolu Kadın Platformu üyesi kadınlar mor fularlarıyla İzzet Baysal Caddesi’nde yurttaşlık hakkı olan, yürüme haklarını kullanmak isterken polisin engeli ile karşılaştı. Cadde boyunca mor florlarıyla yürüyen kadınlar polis tarafından engellenmeye çalışıldı. Gerekçe olarak caddede mor fularla yürümenin yasak olduğunu öne süren güvenlik güçleri, yolu kapatarak yürüyüşü engellemeye çalıştı. Grubun içinde çocukların olması nedeniyle polis çocukların sokağa çıkma yasağının saat 14.00 sonrası kalktığını bahane ederek çocuklu ailelere cezai işlem uygulamaya çalışırken, caddede onlarca çocuk ailesi ile yürümeye devam etti. Kadın Platformu üyesi kadınlar, polisin diğer ailelere tepki göstermemesi üzerine gerginlik arttı.

         Vatandaş darp edilip, gözaltına alınmakla tehdit edildi      

         Kadınların tepkisi üzerine caddede yürüyen bir aileye saldıran güvenlik güçleri, eşi ve çocukları ile yolda yürüyen adamı gözaltına almakla tehdit edip darp etti. Polislerin tehdit ve müdahalesi üzerine ağlamaya başlayan çocuğu sakinleştirmeye çalışan kadın, eşini gözaltına almaya çalışan polislere tepki gösterdi. Kadınların yürümesine engel olan ve gözaltına almakla tehdit eden polisin keyfi cezai işlem uygulamaya çalışması, çevredeki vatandaşların tepkisi çekti.

        Cadde de tek başına mor fularla yürümek yasak !
        Öte yandan kolunda mor fularla yürümek isteyen kadına da polis müdahale etti. Caddede mor fularla yürümenin yasak olduğunu öne süren 15 polis, tek başına yürüyen kadının yolunu kapatarak, yürümesine engel oldu.  

         Fotoğraf çekmek de YASAK !!!

         Cadde de onlarca polisin yol keserek olağanüstü hal görüntüleri yaratması üzerine ortada bir olay olduğu için herkes cep telefonları ile fotoğraf ya da video kaydı yapmak istedi. Fotoğraflarının çekilmesinden de rahatsız olan polis memurları fotoğraf çekenlere de kimlik sorgulaması yaparak, vatandaşın fotoğraf, ya da video çekme özgürlüğüne müdahale etmeye kalktı.  

  • Bir vatandaş31 Mart 2021 . 18:01

   İstanbul sözleşmesi yürürlükte iken ne faydasını gördünüz ki, üstüne üstlük despot, maganda şahsiyetlerin sayısı gün be gün artmaktadır. Medya denetimi şart, aile eğitimi dini ve ahlaki eğiti ve kanuni düzenlemelere ihtiyaç var.
  • NEJDET UÇAK31 Mart 2021 . 15:21

   her sey bıttı.mor mu kaldı.bu nasıl ANLAYIS
  • memett29 Mart 2021 . 10:13

   cehennemin dibine yürüsünler lut kavmi kadınları.Burasu BOLU anca gidersiniz valimize polisimize teşekkürler.
  • Nurettin28 Mart 2021 . 14:14

   Demokrasimi,Oklokrasimi,Mobokrasimi,Meritokrasimi. Netür bir yönetim,İnsanlar yürüyünce yollarmı aşınıyor acaba.
  • ersan türk28 Mart 2021 . 10:52

   he kardes demi daha aya cikacaz :))
  • Bolu1428 Mart 2021 . 04:56

   Hak aramak ve adalet istemek en doğal durumdur.Bunu yaparken kendilerinin yaptığı yanlışıda belirtmek gerek .bir yandan kadın haklarını savun diğer yandan kendi partindeki olan tacizlere gözünü kapa işte bu iki yüzlülüğe insan itiraz ediyor
  • Aydın Aydın27 Mart 2021 . 20:47

   Bu iktidar döneminde hak, hukuk ve adalet diye bir şey kalmadı. Sürekli halkın değerlerine saldırıyorlar. Doğayı yok ediyorlar. Lüks ve gösteriş içinde yaşıyorlar. Halkın dini duygularını sömürüyorlar. Eminim sonları çok çok kötü olacak. Haksızlıkların ve adaletsizliklerin hesabı bir bir sorulacak.
  • Ersan Türk 27 Mart 2021 . 20:37

   Sorumsuzluk... Dünya corona virüsü covid ile uğraşıyor... Vaka sayıları uçmuş... Bunlarda eylem peşinde... Dünya ne ile uğraşıyor biz ne ile uğraşıyoruz....
  • Demedi demeyin27 Mart 2021 . 19:53

   İktidarlar yaptıkları zalimliklerin bedelini öderler. Ya seçim kaybederler, ya da iktidardan bir şekilde indirilirler. Halk her şekilde iktidarı eline alır. En alttakiler ezilir. Üsttekiler ya saf değiştirir, ya da inkar eder. Suçu alttakilere atarlar. ''Ben öyle bir emir vermedim'' der kurtulurlar. Dikkat... Halkın emniyetini sağlamakla görevli kişiler... Bu tuzağa düşmeyin. En alttasınız, sonra ''biz ezildik'' diye bağırmayın... Hesap s
  • Soner Sertoğlu27 Mart 2021 . 19:44

   Nasıl bir ülke olduk? Her gün bir kadın cinayeti oluyor. Kadınlar buna tepkilerini dile getirmek için medeni bir şekilde eylem yapmak istiyorlar ama bu kez de karşılarına valilik ve polis çıkıyor. Ne olacak yürüseler? Seslerini dile getirmelerinden neden korkuyorsunuz? Bu yasakçı zihniyet neden? Bu çağda hala yasak, yasak, yasak... Bu yasaklarla düşünce hakkını dile getirmeyi engelleyenleri kınıyorum.
  • Mehtap Kayalı27 Mart 2021 . 17:32

   Yasaklara hayır... Ülkenin başka sorunları mı kalmadı. Her taraf göçmen dolu. Polisimiz onlarla ilgilensin. Vali onlarla ilgilensin.
  • Gocabolulu27 Mart 2021 . 17:05

   Yasak, yasak, yasak... İktidar aleyhine gösteri, konuşmak yasak. 12 Eylül ruhu anayasadan çıksın yeni anayasa yapalım diyenler bu yasaklar 12 Eylül ruhunu yansıtmıyor mu?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak