“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Bolu'da vaka sayısında sıçrama yaşanıyor

Bolu'da vaka sayısında sıçrama yaşanıyor
  24 Şubat 2021

  Bolu'da vaka sayısında sıçrama yaşanıyor Vaka sayısı patlayan Bolu'nun ...

  Bolu'da vaka sayısında sıçrama yaşanıyor

       Bolu'da vaka sayısında sıçrama yaşanıyor     

       Vaka sayısı patlayan Bolu'nun da aralarında bulunduğu 10 ilde alarm durumuna geçildi! Uzmanlar 15 günlük sokağa çıkma yasağı öneriyor.

         Türkiye'de koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken, özellikle 10 ildeki vaka artışları dikkat çekiyor. Uzmanlar Ordu, Giresun, Samsun, Tokat, Bolu, Sakarya, Ardahan, Adıyaman, Erzurum, Kırklareli için 15 günlük sokağa çıkma yasağı ve bölgesel karantina önerisinde bulunuyor.

        Koronavirüs vaka sayısı yükselmeye devam ederken özellikle bazı bölgelerde sıçrama yaptı. En büyük sıçrama Ordu'da yaşanırken, onu yine Karadeniz illeri takip etti. Vaka sayısı sıçrama yapan bölgelerde 15 günlük sokağa çıkma yasağı talepleri daha yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

        İŞTE SIÇRAMA YAPAN İLK 10 ŞEHİR

        Sağlık Bakanlığı'nın bir hafta arayla yayınladığı vaka tablosuna göre Ordu en büyük sıçramayı yaparak 100 binde 228 ile salgının en yoğun yaşandığı il haline geldi. Ordu'yu, Giresun, Samsun, Tokat, Bolu, Sakarya, Ardahan, Adıyaman, Erzurum, Kırklareli takip etti.

         Karadeniz'de vaka sayısı patlayan 10 ilde alarm durumuna geçildi! Uzmanlar 15 gün sokağa çıkma yasağı öneriyor

          15 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ÖNERİSİ

           Karadeniz Bölgesi'nde görev yapan uzmanlar bölge için en az 2 haftalık tam kapanmanın şart olduğunu ifade ediyorlar. KTÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın vakalardaki sıçrayışa dikkat çekip, "Bölgedeki bu durumun devamı veya bunu kırmanın mutlaka bir yolunun bulunması gerekiyor. Bunlardan bir tanesi olarak en azından 15 günlük tam kapanmayı önermek istiyorum" dedi.

        "BÖLGESEL KARANTİNA DÜŞÜNÜLEBİLİR"

          Trabzon Tabip Odası Başkanı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi öğretim üyesi Dr. Yaşar Kibar Güven de, "Vaka sayısı yüksek ve diğer illere göre oran yukarıda olan bu 4 ilin arasındaki ilişkiler sınırlandırılmalı, daha kati tedbirler alınması lazım. Gerekirse 'bölgesel karantina' da düşünülebilir" dedi.

        EN DÜŞÜK GÜNEYDOĞU BÖLGESİ İLLER

       İİllerin toplam nüfusları 100 bine bölündükten sonra çıkan sayıyı bu ortalama değerlerle çarpılınca haftalık vaka sayılarına ulaşılıyor. Her 100 bin kişiye düşen vaka sayılarında da Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki iller ön plana çıkıyor.Hakkari - 3,21Şırnak - 3,91Muş - 8,51Batman - 8,71Iğdır - 10,43

        ANKARA VE İSTANBUL'DA SON DURUM NE?

       5,7 milyon kişinin yaşadığı Ankara'da ortalama vaka sayısı 100 bin kişide 35,39 olarak tespit edildi. Ankara'da vaka sayısı bir önceki haftaya göre fazla bir değişim göstermedi.- İstanbul'da ise artış görülüyor. İstanbul'da geçen hafta her 100 bin kişiye düşen vaka sayısı 60,19 olurken, bu hafta bu oran 68,23'e yükseldi.Vaka sayısı patlayan 10 ilde alarm durumuna geçildi! Uzmanlar 15 günlük sokağa çıkma yasağı öneriyor

  • Kamil25 Şubat 2021 . 23:55

   Durmak yok mitinge devam,bu hastalıkların bu kadar artmasının tek sebebi akp dir.
  • TURHAN25 Şubat 2021 . 15:07

   İKİ BÜYÜK ŞEHRİN ORTASINDA BULUNAN BOLU MUZ CUMARTESİ PAZAR GELEN ZİYARETCİLER VE AKRABA ZİYARETLERİ ALIŞVERİŞ ÇOKLUĞU SAYESİNDE DAHADA ÇOĞALABİLİR. İNŞALLAH YETKİLİLER TEDBİR ALIRLAR.
  • Mehmet Gündoğdu 25 Şubat 2021 . 10:12

   Yukarıdaki haftalık rakamlara kesinlikle inanmıyorum. Bolu'da bir haftada ne değişti de rakamlar neredeyse yüzde yüze yakın arttı. Sağlıklı bilgiler değil bunlar.
  • GÜNGÖRMÜŞ25 Şubat 2021 . 09:11

   65 YAŞ ÜSTÜNÜ EVE HAPSETMEKLE OLMUYOR TEDBİR OLACAKSA ELBİRLİK OLACAK TIKLIM TIKLIM'LA .LEBALEB'LERLE OLMUYOR . ÇARE AŞI'DA
  • kara24 Şubat 2021 . 23:47

   Durmak yok.Labaleb kongrelere devam.Maksat kötülük olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak