“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Bolu çiftçisinin bir Fatih'i var   

Bolu çiftçisinin bir Fatih'i var   
  16 Şubat 2021

  Bolu çiftçisinin bir Fatih'i var Tarım ve Orman Bakan ...

        Bolu çiftçisinin bir Fatih'i var   

       Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin’in 2020 yılının son günlerinde Bolu çiftçisi için kullanılmak üzere çıkardığı ek ödenekle dane mısır, yağlık ayçiçeği ve arpa tohumu alınarak çiftçilere dağıtılmaya başlandı.  

        Bakan yardımcısı Fatih Metin, Ülke genelinde arz açığı olan dane mısır, yağlık ayçiçeği ve arpa tohumu alımında Bolu çiftçisinin sıkıntı yaşamaması için yılsonunda 900 bin liralık ek ödenek çıkartmıştı.  Metin’in çıkarttığı ek ödenekle Tarım İl Müdürlüğü tarafından ilk etapta 80 ton arpa tohumu alınarak çiftçilere dağıtıldı.  

        BOLU ÇİFTÇİSİ SORUN YAŞAMAYACAK  

        Konuyla ilgili Tarım İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada tohum dağıtımlarının devam edileceği belirtilerek; “Bakan Yardımcımız Fatih Metin’in, Bolulu çiftçilerimiz için kullanılmak üzere İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne gönderdiği ödenek, ülkemizde arz açığı olan dane mısır, yağlık ayçiçeği ve arpa tohumu alımı yapılacak ve %50 hibe destekli olarak çiftçilerimize dağıtılacaktır. İlk etapta 4.000 dekar alan için 80 ton arpa tohumu alınarak üreticilerimize dağıtımına başlanmıştır. Yazlık ekim sezonu bitmeden dağıtımlar tamamlanacaktır. Bununla birlikte 3.500 dekar alan için 500 torba dane mısır ve 8.000 dekar alan için ise 400 torba yağlık ayçiçeği tohumları, mart ayı içerisinde alınarak yoğun ekim yapılan Merkez ve Göynük ilçelerimizdeki üreticilerimize dağıtılacaktır. Amacımız üreticilerimizin en büyük girdilerinden olan tohumu uygun fiyata tedarik etmek ve üretimimizi arttırmak olup yeni projelerimiz yıl içerisinde devam edecektir” ifadelerine yer verildi.  

  • Aladağlı 18 Şubat 2021 . 23:22

   Bir toz duman savruluyor ama dene nereye gidiyor belli değil
  • Aydin Ercelik18 Şubat 2021 . 15:27

   Sayin Bakan Yardimcimiza cok tesekkur ederiz.
  • Bolulu17 Şubat 2021 . 14:47

   Hahahhahahh güldürdün.
  • Recai.17 Şubat 2021 . 12:15

   Ya ne böyyük ve muhterem adammış, öve öve bitiremediniz.
  • BOZOK17 Şubat 2021 . 11:52

   Fatih diye yazılır, Adam diye okunur.
  • Öz Bolu 17 Şubat 2021 . 10:35

   Kendi hesabından mı yapmış ? Devletin hesabından mı ? Üst düzey Akp lilerin pek çoğu birden fazla yerden maaş veya gelir elde ederken hatta vergisini bile devlete ödetirken böylesi haberler komik oluyor.
  • Bolulu17 Şubat 2021 . 10:14

   Dünyada ekili araziye düşen Traktör sayısı en fazla Türkiye. Sonuç 3 dönüm arazisi olan kendini çifçi sayıyor. Traktörlerde hava atma aracı, statü göstergesi. Sonuç verimsiz tarım. Aladağ çok haklısın. tarım Konyada,Antalyada, Adanada, Tarkyada yapılıyor. Gerisi Hobi bahçesi. Bakan hava atsın dursun. Sanırsın Boluya köy bağışladı. Siyaset ne diyelim. Oradan ses gelsin işte. tıngır mıngır. :)))))
  • ÜretenBolu17 Şubat 2021 . 09:03

   Fatih beye teşekkürler birde şu seçimden önce getireceğim dediği fabrika yatırımlarını getirse bolu için güzel olacak saygılar.
  • Aladağ 16 Şubat 2021 . 23:09

   Bolulu hemşehrim, 5 10 dönümde çiftçilik oynamayla olacak işler değil bunlar. Devlet tabiki çiftçiyi, tarımı, hayvancılığı desteklemeli ama önce bu ülkede tarım ve hayvancılıkta devrim yapılmalı. Çiftçi dediğin büyük arazilerle uğraşmalı, hayvancı dediğin de büyük sürülerle. Öyle 10 20 dönümde hobi çiftçiliği ile olmaz bu iş. Bu dönüşümü yapacak hükümet de zor bulunur bu ülkede.
  • Metin Çelik16 Şubat 2021 . 19:15

   Sn Bakan Yardımcısının çalışmaları Tamam ama Bence Kendisini Yanlış Yönlendiriyorlar Nedeni Şu. AYÇİÇEĞİ YAĞI nın en ucuz olduğu ülke RUSYA ve bizde marka marka ürün ürettiğini zannedenler tamamen toplumu yanıltıyorlar Kullandığımız Ayçiçeği Yağının Tamamı ülkemize Rusyadan girmektedir Bolu Ya da başka Yerlere AYÇİÇEĞİ ekmenin hiçbir kazancı olmayacaktır üreticiye asla kazandırmayacaktır
  • Bolulu16 Şubat 2021 . 13:54

   Kimin bütçesini kime dağıtıyorsun. Onun yerine Çifçiden alınan vergiyi alma. İlaç,mazot,tohum,elektrik,sulama giderleri, ekipmanlar,traktör vb. gibi. Tarımla alakalı hiçbir vergiyi alma.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak