“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Kar Goygoycusu Güzide Muhaliflerimiz ve Basınımız!

Kar Goygoycusu Güzide Muhaliflerimiz ve Basınımız!
  16 Şubat 2021

  Kar Goygoycusu Güzide Muhaliflerimiz ve Basınımız! İnanın, bu şehirde ...

         Kar Goygoycusu Güzide Muhaliflerimiz ve Basınımız!

         İnanın, bu şehirde yaşayan ve hayati meseleleri olup tedavi göreceği kuruma gitme mecburiyeti olan vatandaşlarımız bile sizin kadar serzenişte bulunmadılar. Yaklaşık 1 haftadır memlekette meteorolojik uyarılar yapılıyordu; Son yılların en kuvvetli kar yağışını göreceğiz! Hatta, İstanbul için 1985 Kışının benzerini yaşayacak alarmı veriliyordu. Küresel ısınma, bahar tadında yaşanan Ocak ve Şubat başı ve de gözle görünen kuraklık korkuları karşısında hepimizin dileği kışı yaşamak ve kara doymaktı.

         Ve nihayet Bolu’da kar yağışı 14 Şubat 2021 Pazar günü öğleden sonra kendisini göstermeye başladı. Bolu’da yaklaşık 4500 civarında sokak ve cadde olduğunu düşünüyorum. Bolu Belediyesi’nin 25 civarında karla mücadelede kullanılan aracı var. Her ne kadar ülkenin, adı karla anılan en önemli şehirlerinden birsi olsak da, yılda 3-4 günü geçmeyen 1 veya 2 kar yağışının dışında, ciddi bir kar mücadelesini gerektirecek bir durumu yok. Yani bir Toronto, bir Moskova değiliz. Yaklaşık 24 saattir aralıksız yağan bir kar var ve karın kendini hissettirdiği an itibarıyla da karla mücadele eden bir Belediye var. Tabii ’ki öncelik sırasına göre bir iş planı yapılması kaçınılmaz bir durum. Sağlık, İtfaiye, Güvenlik, birimlerinin hizmetlerinin sekteye uğramaması için öncelikli hizmet alması daha sonra merkez dışında bulunan mahallelerin merkeze ulaşımları sağlanması gerektiğini unutmamız gerekiyor.

         Heyhat, güzide muhalefetimiz ve basınımızın bir bölümü altın bulmuş misali sosyal medyadan bindiriyor. Zannedersiniz ki Bolu büyük bir felaket yaşıyor. Her zaman her yerde yaşanabilen bir durumu anlık bir fırsata çevirme peşindeler. Bolu Pazarı’ndan kar manzaraları paylaşılıyor. Halbuki Bolu Pazarı’nın asıl problemi senede 2 defa yağan kar yağışında ki durumu değil, her geçen gün filesinde büyüyen deliktir.

         Şurada yağıp yağacağı 2-3 günlük bir karın şok dalganın arkasından etkisi düşecektir. Merak etmeyin, Bolu Belediyesi her sokağına girer. Felaket tellallığını seviyoruz. En başta yazdığım gibi hayati sağlık sorunları olanlar, çok daha zor durumda olup maddi sıkıntıları olan vatandaşlarımız bile bu kadar serzenişte bulunmuyorlar. E bir zahmet kapımızın önünü de biz kendimiz temizleyelim.

         Cumhur Bandakçıoğlu 

        Not: Bu arada değil 1985, 2017 yılında yaşanan havalimanlarının kapandığı kışın yarısı bile yaşanmıyor İstanbul’da

        Fotoğraflar: New York ve Bolu'dan, tek fark bizdeki gibi bir muhalefet ve basın yok.

  • Ayhan21 Şubat 2021 . 23:46

   Kesinlikle bolu belediyesi bu kar yagisinda maalesef sınıfta kaldı Sokaklar ve kaldırımlar tali yol çıkışları çok kötü durumda kaldı Bana göre yeterli temizlik maalesef yapılmadı Kar yağışı belli idi daha erken tedbir alınabilir di
  • Cöle19 Şubat 2021 . 09:09

   Cumhur beyburda Bi yanlış anlaşılma var sanırım. Halk belediye bütün karı kaldırıp taşışın bir yere döksün demiyor. Sabahleyin mesaiye iki saat erken başlayıpta yolları araç gidecek kadar, kaldırımlarda insan yürüyecek kadar açıversin diyor ki sabahın sekizinde yarı belimize kadar ıslanıpta akşama kadar öyle durmayalım diyor...
  • haymanalı17 Şubat 2021 . 14:10

   cumhur bey 1 haftadır tüm basın kuruluşları meteoroloji şiddetli kar yağışı olacağı metrekareye ne kadar kar düşeceğini kaç santim kar yağacağı yüksekliğine kadar bildirdiler bu veriler çercevesinde hiç bir planlama yapılmadığını gördük. ani bir kar yağışı dediğiniz gibi olmadı.
  • Cumhur Bandakçıoğlu17 Şubat 2021 . 11:01

   Öncelikle, buraya mesaj gönderen herkese teşekkür ederim. Eleştiri tabi ki çok önemli. Eleştirileri okumak, dinlemek önemli. Eleştiri hakarete dönüşmediği sürece sorun yok. Bu konuda hiçbir kuşkunuz olmasın. Evet doğrudur, A. Yılmaz döneminde ciddi eleştirilerim oldu. İyi olan işleri de yazdım. Hepsi arşivimde mevcut. Lakin Kar ile yaşanan durum dünyanın her yerinde yaşanan türden. Ani bastıran kar da bu durum her yerde yaşanıyor. 4500 civarında sokak var. Eli
  • Yalçın17 Şubat 2021 . 03:47

   1 haftadır memlekette yapmayı planladiginiz ayı heykeliyle aniliyorsunuz iş mi yapiyorsunuz. Ana caddelere bile girmediniz D100 karayollarının sorumluluk bölgesi zaten onunla ovunmeyim
  • bolulu16 Şubat 2021 . 22:11

   Bu goy goycular eski dönemi bir baksalar. Belediye ana arterleri bile açmıyordu. Tabi nema ihale almaları için goy goy yapmaları lazım.
  • Mustafa Albayrak.16 Şubat 2021 . 20:48

   cumhur.1985-2017 arası onlların bir CUMHUR'u yoktu.İyi miras almışsın.
  • Haymanalı16 Şubat 2021 . 20:31

   Halkın yaptığı eleştirilere lütfen kulak verin. Olaylardan ders çıkarınki bir daha aynı hatalar yapılmasın.
  • Mahmut16 Şubat 2021 . 18:16

   Vallah bu sene karda yolda kaldık diyen adam yalan söyler ana yollarin hepsi açıktı belediye çalışmıyor demeyin şuan. Bir tane bile kapalı yol yok ....
  • Bir vatandaş16 Şubat 2021 . 17:13

   16 şubat 2021 tarihinde ankara da bir semt pazarına uğradım, inanın pazarda bazı sebze meyve fiyatları boluda ki semt pazarlarındaki fiyatların yarısı örneğin elma,armut, dometes 3, 3,5. Portakal mandalina 4 TL balık hamsi 20 uskumru 15 vs. Kim bizim pazar fiyatlarına çeki düzen verecek lütfen sesimizi dursunlar.
  • Ender Balcı 16 Şubat 2021 . 16:27

   Dünyanın her yerinde şiddetli kar yapışı kısa süreli sorunlar yaratır . İlla ki her şehirde bir sokak veya caddede kardan tıkalı fotoğraf çekilebilir . Buradan her hangi bir belediye yada başkanına muhalefet ancak vasatlığın bir göstergesi olur. Yıllarca her kar yağışında felaket - kara kış - beyaz esaret - beyaz kriz vs yakınmalarla gelinen susuzluk ve kuraklığa belki de bu toplu geri zekalı yorumlar neden oldu, Allah’ın gücüne gitti kim bilir. Doğuda 6 ay 5 mt karda üste başta yok okula giden , ekmek peşinde koşan halk hiç şikayet etmedi yıllardır . Öğrenciler ve basın valilere okullar tatil olsun diye bağrışmadı . Bir ülke halkının sağ duyusu ve rasyonelliği ile ilerleyebilir , nitelik düştükçe Çomar pespaye vasatlık yayıldıkça yaşanan kar felaketi değil kaybolan akıl ve feraset yoksunluğudur .
  • Veysel TEZEL16 Şubat 2021 . 14:15

   Almanyada kar yagdigi zaman sabahleyin herkes evini onundeki kaldirimin kar temizligini tapar tuz serper haus barklar yani kapicilar yapar .Dusup yaralansan mahkemeye dava acabilirsiniz.
  • Cemil16 Şubat 2021 . 14:09

   Sayın Cumhur bey,belediye akp'de iken,en küçük bir aksaklığı bile kaleme alıyor,Bolu dışından,yurtdışından yazdırıyordunuz..Belediye chp.li sizde içinde olunca en küçük bir eleştiriye bile tahammülünüz yok.(haklı veya haksız.!.).
  • metin Karademir16 Şubat 2021 . 13:27

   Utanamsalar, Belediye Balkonlar daki karları da temizlesin derler.
  • Bolulu16 Şubat 2021 . 12:17

   Avrupa gibi herkes kapısının sitesinin önünü açsa sorun olmaz. Belediye ana caddeleri temizlese yeter. Pazar yerinin tek sorunu Stadyumun taşınması. O alanın sadece Pazar ve araç parkı için ayrılması yeterli. Bu adım bile Gölyüzü, ihsaniye ve karamanlı daki trafik sorununu çözer. AY'nin betona gömdüğü katlı parktan bile daha faydalı olur.
  • Toklu16 Şubat 2021 . 12:01

   Bolu Belediyesi bu kar yağışında sınıfta kalmıştır. Ara caddeler de dahil ana caddelerde de doğru dürüst bir temizleme işlemi göremedik. Bir çok yere daha bıçak hiç değmemiş. İnşallah Cumhur Bey'in dediği gibi bu kar yağışı 2-3 gün sürer de daha fazla rezillik yaşanmaz. Cumhur Bey'den bir ricam var, bize bir akıl versin. Kapımızın önündeki ara sokak tabir edilen yolu nasıl ve hangi ekipmanlarla temizleyeceğiz? Arabamızın önüne greyder bıçağ
  • İsveçli16 Şubat 2021 . 11:17

   Bırakın yağsın 3 gün evden çıkmayın. Çok arayacaksınız bu karları. Burada bile artık yağmıyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak