2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Yenilenen Uğur Mumcu Parkı hizmete açıldı

Yenilenen Uğur Mumcu Parkı hizmete açıldı
  25 Ocak 2021

  Yenilenen Uğur Mumcu Parkı hizmete açıldı Bolu Belediyesi tarafından ...

  Yenilenen Uğur Mumcu Parkı hizmete açıldı

         Yenilenen Uğur Mumcu Parkı hizmete açıldı

          Bolu Belediyesi tarafından yenilenen Uğur Mumcu Parkı ve gençlik merkezinin açılış töreni gerçekleşti. Araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 28. yıldönümü sebebiyle anma töreni ve Uğur Mumcu Parkı’nın açılışı yapıldı.

        Programa Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir,  Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Raşit Aydın, Bolu Barosu Başkanı Sabri Erhendekçi, CHP’li Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

        Anma Töreni düzenlendi 

        24 Ocak 1993 tarihinde katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu aramızdan ayrılışının 28. yıldönümünde isminin verildiği ve Bolu Belediyesi tarafından yenilenerek modern bir görünüme kavuşturulan Uğur Mumcu Parkı’nda bir anma töreni düzenlendi. Törende konuşma yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Raşit Aydın; “Bugün burada 24 Ocak 1993 yılında aracına konulan bir bomba ile aramızdan ayrılan araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’yu anmak üzere toplandık. Demokrasiyi, adaleti, özgürlüğü, savunan ve bu uğurda can vermiş bütün aydın kayıplarımızı sonsuz bir şükran, özlem saygıyla anıyoruz. Katledilen bu insanların ortak özellikleri doğruları söylemekten korkmayan, cumhuriyete, Atatürk ve devrimlerine gönülden bağlı olan cesur insanlar olmalarıdır. Sizleri unutmuyoruz, unutturmayacağız. Taleplerimizi yerine getiren, parkı yeniden düzenleyerek  bakımsızlıktan kurtaran Sayın Tanju Özcan’a ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Parka bir de Uğur  Mumcu Anıtı dikilmesini istiyoruz. Çağdaş Türkiye’nin temsilcisi usta gazeteci Uğur Mumcu ve katledilen diğer aydınlarımızı rahmet minnet ve özlemle anıyoruz” dedi.

        “Kalemi hiç bükülmedi. Doğru bildiği yolda demokrasi, özgürlük peşinde koşarken katledildi. Fikirleri öldürülmedi”

          Uğur Mumcu’nun ölümünün ardından binlerce Uğur Mumcu doğduğunu ifade eden Bolu  Baro Başkanı Sabri Erhendekçi “Bir demokrasi aşığı, devrimci, insan hakları savunucu, gazeteci yazar her şeyden önemlisi bir insan susturulmak istendi. Bugün dahi dönüp tekrar tekrar okuduğumda, dinlediğimde her seferinde yeni şeyler öğreniyorum ve ne kadar büyük bir gazeteci olduğunu, ne kadar önemli bir insan olduğunu keşfediyorum. Uğur Mumcu gibi cesur kalemlere daha çok ihtiyaç duyulduğu bu günlerde onun yokluğu içime doluyor. Kalemi hiç bükülmedi. Doğru bildiği yolda demokrasi, özgürlük peşinde koşarken katledildi. Fikirleri öldürülmedi. Genç kuşaklara örnek oldu” cümlelerini kullandı.

  • Erol bey28 Ocak 2021 . 10:58

   Zaten orda öyle bir park yok muydu? Açılışı mı ertelenmişti. On yıllardır var sanki o park orda. Yeni parkların açılışı da olur inş.
  • Metin Çelik27 Ocak 2021 . 02:09

   Biz bu parkı Yıllar önce Uğur Mumcunun öldürülmesinden kısa bir süre sonra galiba o dönemde açılışını yapmıştık. o kadar çok kalabalıktı ki. aynı park yıllar sonra betonlaşmış ve eskisine göre çok çirkin bir görüntüde tekrar açılış töreni yapılmış. hangi akla mantığa hizmet veriyorsunuz oranın zeminin beton olması o parktan faytalanacak olan çocukların düşmesine neden olacak eski hali ne kadar güzeldi ne kadar güzel ağaçlar vardı tam da iyi o
  • çiftçi26 Ocak 2021 . 11:37

   her açılışa bir tören olmasa olmaz hele şu pandemi döneminde bir yandan yasaklar,bir yanda törenler,bir yanda kaymalar,yasaklar garibana bu memlekette
  • Metin Çelik26 Ocak 2021 . 00:46

   Uğur Mumcu Parkının eski hali ne kadar güzeldi. vatan hainleri parkı ne hale getirdiler sonra da belediye hangi başkan döneminde yapılmışsa daha da kötü hale geldi. her yer beton oldu. yani park diye rezil bir hale geldi ve o bakım masrafları betonlaşmaya kimbilir ne kadar tüyü bitmemiş yetimin hakkı yedirildi şimdi akp ya da chp ya da mhp ne farkı kaldı birbirlerinden bunlar ya iş bilmez akılsızlıklar yapmaktalar ya da anlam veremiyorum orada betonun ne işi var Yazık

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak