2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

     İmaj... 

     İmaj... 
  15 Ocak 2021

  İmaj... Bu yazı gençler yani hayatın başlangıcındaki fertler için ...

       İmaj... 

  Bu yazı gençler yani hayatın başlangıcındaki fertler için yazılmıştır. Politik bir amacı yoktur. Öküz altında buzağı arayanlar tarafından okunmaması salık olunur. 

       GİYİM 

  İçinde yaşadığı toplumun gelenek, görenek ve değer yargılarına göre giyinmeyen insanlar saygın bir konuma yükselemezler. Kitlelerde ortak bir kanaat oluşur. Bunun dışına çıkanlar yadırganır ve dışlanır. 

  Gençler nasıl giyinmeliyim diye tereddüde düştüklerinde kaymakam, belediye başkanı, öğretmen, müftü, imam, hekim, hukukçu nasıl giyiniyor diye etrafına bir göz atmalıdır.  

  Aşırı dar, aşırı frapan, aşırı dekolte giyim şekli sizi her zaman zor durumda bırakır.  

       KİŞİSEL TEMİZLİK 

  Dişi sararmış, burun kılları fışkıran, ter kokan, ense kılları yoğunlaşmış, çok uzun ve yağlı saçlı, aşırı makyajlı, uykulu suratlı insanlarla kimse yakın olmak istemez. Selam dahi vermez. 

  Kediler bile sabah olduğunda ön ayaklarıyla bedenlerini temizlerler. Teknolojinin ileri olduğu bir çağdayız. Günlük olarak tüm bedenin temizlemeyen insanlar artık kabul görmemektedir. 

      BESLENME 

  ABD'nin ürünü olan, fast-food olarak ifade edilen şeyler belki lezzetli, güzel görünümlü olabilir ama bunlar bünye için sağlıklı, yararlı değildir. Gıda boyaları, ilaçlar, hormonlar, tatlandırıcılarla dolu pizza, hamburger, tost, poğaça gibi şeyler sizi orta yaşta hastalıklı, bunamış, halsiz ve ihtiyarlamış hale dönüştürür. 

      TÜTÜN 

  21. yüzyılda tütün ürünlerini sadece geri ülkelerin insanları kullanmaktadır. Sigara, nargile, elektronik sigara gibi ürünlerin sağlığın düşmanı olduğu kanıtlanmıştır. Bunlara yaklaşmayınız.  

       BİLGİSAYAR OYUNLARI 

  Dünyanın önde gelen dijital oyun üreticileri ağırlıklı olarak yeşil rengin tonlarıyla dolu oyunlar üretmektedir. Bunlara bulaşanlar tıpkı uyuşturucu bağımlısı gibi esir olmaktadırlar. Sanal oyunlar yaşını başını almış insanları bile eve hapseder olmuştur. 

       10 BİN SAAT 

  Bilim insanları bir konuda uzman olmak için 10 bin saat emek sarf etmek gerektiğini kanıtlamışlardır. Yani iyi bir marangoz, elektrikçi, yazılımcı, hekim, öğretmen olmak için 10 bin saat yani yaklaşık 4-5 yıl çıraklık, kalfalık yapmak gerektiğini belirlemişlerdir. 

       Atalarımız:  

  "Harmanda yüzü olmayanın sofrada gözü olmaz." 

  "Emeksiz yemek olmaz." diyerek bizlere ışık tutmuşlardır. 

  Sürekli okumayan, yazmayan, fikirlere kafa yormayan insanlar hayatta başarıyı yakalayamazlar.   

  Ali Özdemir 

  http://devrekmetal.meb.k12.tr

  0505 220 83 85 

  15.01.2021 

   

   

  • Şaban20 Ocak 2021 . 12:43

   Sn."harbici" adlı yorumcu, yazarın yazdığı özdeyişin doğrusunu yazdığınız için teşekkürler.
  • Bir vatandaş19 Ocak 2021 . 11:33

   Güncel konulara temas etmiş iken, toplumsal savurganlık, bana necilik. Çevre hassasiyeti, tembellik ve yozlaşmaya da değinelim lütfen zira zaman su gibi akıp gitmektedir. İnsanoğlu Dünyamızı ve hatta uzayı dahi kirletmeye devam ediyor küresel ısınma kuraklığı ve felaketleri beraberinde getirmektedir. Tedbir bizden takdir allahtan olduğunu unutmamak lazım. Fabrika yaptırıyoruz iyi güzel fakat bacasına uygun filtre taktırdı mı, atık suyunu veya zararlı attığını n
  • KÖPRÜ16 Ocak 2021 . 10:39

   Tebrikler örnek insan...
  • Harbici16 Ocak 2021 . 10:39

   Tarlada izi olmayanın Harmanda güzü olmaz. Harmanda güzü olmayanın Sofrada yüzü olmaz.
  • ORHAN 15 Ocak 2021 . 17:35

   Hocam çok güzel bir sunum ama harman da gözü olmayanın sofrada yüzü olmaz olmalıydı saygılar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak