2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

  30 MİLYON…..?

  30 MİLYON…..?
  14 Ocak 2021

  30 MİLYON…..? Gözünüzün önüne getiriniz, en büyük kağıt paramız ...

        30 MİLYON…..?

        Gözünüzün önüne getiriniz, en büyük kağıt paramız olan 200 lirada kaç tanesi 30 milyon eder. Eski para ile ne kadar biliyor musunuz….?

      Daha doğrusu liranın bir kabahati yok…..

      Gençliğimizde İstanbul’da Beşiktaş maçlarına giderdik. O zamanların kıymetli parası ile, ancak İsmet Paşa Stadı'nda duhuliye bileti alarak BİR liraya (20 ekmek bedeli) maçları seyrederdik. Bu fiyatlar senelerce hiç değişmedi. Ve o zamanlarda takımdan sorumlu kaptandı. Hemen her oyuncu bir teknik direktördü. Kaptan takımı çalıştırır, hazırlar ve maçlara kesinlikle hakkı olan oyuncu çıkartılırdı. Torpil diye bir şey asla düşünülemez (şimdiki gibi).

      Beyefendi teknik direktörmüş ve sıkı durun, Klüpten 30 milyon alacakmış, öyle anlaşmışlar. Bu milyonlar gazete kağıdı mı…? Yaptığın iş ne…? Oyuncu oynamasın-sen hiçsin….. Birkaç ay teknik direktörlük kursuna gitmek, bilahare milyonlarla oynamak demek mi…?

       Türk Devleti bugünkü durumuna, topraklarını şehit kanları ile suladıktan sonra geldi…. Öyle har vurup harman savurmayalım. Sonra da kalkıp enflasyondan hiç söz etmeyelim. Zaten Türk futbolu bu yıllarda çok çok geri kalmıştır. Biz eski maç delileri olarak gerçekten futbol seyrederdik, kalbimizin çalıştığını anlamazdık. Bütün oyuncular ölümüne maç yaparlardı. Şimdikiler düştüğü yerden kalkamıyorlar…. Zaten yerli futbolcu yok artık, hepsi yabancı. Bugün bir Beşiktaşlı, Fenerli ve Galatasaraylı takımını sayabilir mi..? Biz eskiden bırak büyük takımları. Beykoz’un, Emniyet’in-Vefa’nın, İstanbulspor’un vesaire takımlarını ezbere bilirdik.

       Soruyorum sizlere: Bir Metin Oktay var mı, bir Lefter var mı, bir Beşiktaşlı Recep var mı, bir Vedii, Faruk var mı…. Kim var, Arda. Büyük Atatürk ne demiş. (Ben sporcunun ahlaklısını severim)

       O halde bana göre kulüplerden Teknik Direktörlüğü kaldıracaksın. Bu kadar parayı kendi çocuklarımıza ver…. Bak ne Metin’ler çıkacak.

        Atatürk adı stadlardan silindikçe, futbol meraklıları maçlara gitmez oldular. Oyuncu- seyirci bütünleşmesi olmazsa maçın değeri hiç olmaz. O halde ehven fiyatlarla seyirciyi futbola koşturalım. Ne imiş şimdiki uygulama Pasolig…. Ben paramla maça giremedikten sonra neye yarar. Kısacası Futbola, maçlara, klüplere bayağı bir değişiklik gerek, önce anlayış, takım sevdalığı, vatan sevgisi, birlik-beraberlik.

          Dumlu Demircioğlu

  • Şaban20 Ocak 2021 . 12:35

   Sn.Dumlu bey, güzel, doğru dürüst bir yazı, emeğinize, vicdanınıza, yüreğinize sağlık olsun. Sizin gibi doğru dürüst insanların hala var olduğunu görmek bizlere umut veriyor, sağolun
  • TURİST 14 Ocak 2021 . 16:23

   SAYIN DUMLU BEY ÇOK ÇOK DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ'DA TEKNİK DİREKTÖRLER O ÇUVAL DOLUSU PARALARI KULÜPLERDEN ZORLA ALMIYORLARKİ VESSELAM...DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE GELİŞMİŞ ÜLKE YOKTURKİ YATANA ÇOK PARA ÇALIŞANA AZ PARA VERMEZLER
  • bolulu14 Ocak 2021 . 11:59

   o kadar güzel yazmışsınız ki dumlu amca sizin elinizden öpüyorum
  • Paşaköylü transportcu14 Ocak 2021 . 11:39

   Aynen dediğiniz gibi. Amatör ruhu kalmadı .

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak