Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

İYİ Parti 1 fireyle muhalefet !

İYİ Parti 1 fireyle muhalefet !
  12 Ocak 2021

  İYİ Parti 1 fireyle muhalefet ! Bolu Belediye Meclisi ...

       İYİ Parti 1 fireyle muhalefet !

        Bolu Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısına, İYİ Parti Meclis üyelerinden bir eksik olsa da muhalefeti ile damga vurgu. Sosyal Konut Projesi için Meclis’ten borçlanma yetkisi isteyen Bolu Belediyesinin bu teklifine Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Meclis üyeleri çekimser kalırken, İYİ Partili 4 meclis üyesinden 3'ü ret oyu kullandı.

        Dar gelirli aileler için yapılması düşünülen sosyal konut projesi Bolu Belediye Meclisinde tartışıldı. Proje için Meclis’ten borçlanma yetkisi isteyen Başkan Tanju Özcan, İYİ Partili üyelerden Ahmet Yılmaz'ın dışında ret oyları ile karşılaştı.

        Başkan'a ret oyları ile soğuk duş ! 

        Bolu Belediyesi tarafından Dağkent Mahallesi'nde yapılması planlanan dar gelirli aileler için sosyal konut projesi Bolu Belediye Meclisinde tartışıldı. Projenin hayata geçebilmesi için Belediye Başkanı Tanju Özcan, Meclis’ten 130 milyona kadar borçlanma yetkisi istedi. Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapora yönelik söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban, mevcut yerin sosyal konut projesi için uygun olmadığını belirterek, Belediyenin borçlanmasına karşı olduklarını dile getirdi. Konuşmaların ardından geçilen oylamada Başkan Özcan büyük bir sürprizle karşılaşarak adeta soğuk duş etkisi yaptı. 

        ‘Dün dündür, bugün bugündür’

        Yapılan oylamada Cumhuriyet Halk Partili (CHP) üyeler ile İYİ Partili Ahmet Yılmaz kabul oyu verirken, Ak Partili ve MHP’li üyeler çekimser kaldı. İYİ Partili Mansur Şen, Hasan Hakan Alparslan ve Suat Orhan ret oyu verdi. Millet İttifakında yer alan ve bugüne kadar birlikte hareket ettikleri İYİ Partili Meclis üyelerinin ret oyları karşısında Başkan Özcan adeta soğuk duş etkisi yaşarken, şaşkınlığını saklayamadı. Mansur Şen ret oyunun gerekçesi olarak yaptığı açıklamada, projenin finansmanından önce projenin yeri ve toplumsal durumunun araştırılması gerektiğini belirterek, yerin uygun olup olmadığı, projenin detaylarının neler olduğu konusunda ortada net bir durum olmadığı için ret oyu kullandıklarını dile getirdi. Başkan Özcan ise Şen’in açıklamasının ardından yaptığı konuşmada; “Ben Mansur Bey’in konuşmasından şunu anlıyorum. Rahmetli Demirel’in bir sözü vardır; ‘Dün dündür, bugün bugündür’ rahmetli çok haklıymış” ifadelerine yer verdi.    

  • Metin Çelik14 Ocak 2021 . 01:22

   İyi Partili Meclis üyelerini kutluyorum. özellikle Mansur Şen abimizin açıklamalarının ne kadar yerinde ve doğru olduğuna vurgu yapmak isterim. Elbette Dün dündür . Bugün bugündür . Ne o her istediğini Yapamama endişesi rahatsız etti değil mi Rahmetli Demireli neden örnek veriyorsun asıl ortaklığa birlikte yönetime ve ortak akıla ihanet eden sensin. Yüzün var mı İyi Partililerin gözünün içine bakmaya . insan biraz rahatsız olmalı . iyi Partililer , ve diğer p
  • Adamın dibi13 Ocak 2021 . 18:18

   4 tane villalık arsalar kiminmiş? O bölgeye yapılacak sosyal/toplu konutları hangi açıdan villacıları rahatsız edecekmiş? Açıklanması gerekir... NOKTA
  • Bolu13 Ocak 2021 . 00:56

   İyide arkadaş dar gelirli vatandaşın taa dağkentte ne işi var.merkeze nasıl gelecek nasıl gidecek durumu iyi olması lazım bu işte bir iş var.
  • Yılmaz Yücel13 Ocak 2021 . 00:42

   Dağ kent binalarının planına uygun nasıl evler yapacaksınız . ABC D Mİ OLACAK .ZOR.
  • Timur 12 Ocak 2021 . 23:46

   AKP LİLER MHP LİLERE , CHP DE İYİ PARTİYE SAYGI DUYMAK ZORUNDA...GÖRMEMEZLİK,TAKMAMAZLIK BİR YERDE PATLAR...
  • Necdet YILDI12 Ocak 2021 . 23:04

   Menfaat yok olunca ittifak kalmadı yakışmadı bu iyi partili arkadaşlara insanlar Duruşları ile anılır kol kırılır yen icinde kalır teşekkürler AHMET YILMAZ
  • Gerçek12 Ocak 2021 . 21:24

   Mansur bey en doğrusunu yapmış.Hayırdır Tanju efendi senin her söylediğini kabul etmek zorunda mı herkes.bir hain arıyorsan yanındaki goygoy culara bak.rasimle fıfıs İsmail ile yol yürü sen böyle devam et.
  • Aladağdan12 Ocak 2021 . 20:36

   Tebrikler mansur bey dün dündür sözününde hiç alakası yok tanju bey
  • Bolulu12 Ocak 2021 . 18:38

   HAZIRLIK OLSUN BU YOL GORUNMUŞ .

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak