Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Sadece Belediyenin kasasını hortumlattıkların mı Gazeteci? 

Sadece Belediyenin kasasını hortumlattıkların mı Gazeteci? 
  12 Ocak 2021

  Sadece Belediyenin kasasını hortumlattıkların mı Gazeteci? Belediye Başkanı Tanju ...

         Sadece Belediyenin kasasını hortumlattıkların mı Gazeteci? 
           Belediye Başkanı Tanju Özcan yandaş basına verdiği demeçte; “köstebek avına falan çıktığından” söz ediyordu. Kendisini bu derece rahatsız eden haber ne ola ki diye kısa bir sörf ile bahse konu habere ulaştık. 
           Haberde geçtiğimiz hafta 1 gün süre ile suların kesilmesine neden olan boru değiştirme ile ilgili bolusonhaber.com internet sitesinin ortaya attığı iddialar yer almış. 
            Belgeleriyle ortaya atılan iddialar belli ki Tanju Bey’i pek çok rahatsız etmiş ve kızdırmış olmalı ki, belediye içinde köstebeklerin olduğundan falan söz etmeye başlamış. 
             İddialarla ilgili herhangi bir yalanlamada bulunmamış. Bu haberi yapan internet sitesini gazeteci olarak tanımadığından söz eden açıklamalarını, aynı kulvarda yer alan belediyenin kasasını hortumlattığı yandaş internet sitesine yaparak, sadece hortumcuları gazeteci olarak gördüğünü adeta düpedüz itiraf etmiş.  
           Demek ki Tanju Özcan’a göre; sadece belediyenin kasasını hortumlattıkları yandaşlar Gazeteci(!) oluyor.  
         

            Bolu Son Haber’in haberi ve açıklamaları aynen şöyle; 

           Tanju Özcan'ın Başı Çok Ağrıyacak. Bu Borular 1 Milyon 650 Bin TL

         Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediyesinin il genelinde yapmış olduğu su kesintisi ile ilgili ayrıntılar...

       Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediyesinin il genelinde yapmış olduğu su kesintisi ile ilgili ayrıntılar netleşmeye başladı.

        31 Mart yerel seçimlerinden hemen sonra 12 Nisan 2019 tarihinde Gölköyde bulunan ve temiz su arıtma tesisini besleyen su istasyonunda meydana gelen arıza uzun saatler şehrimizde su kesintisine neden olmuş ancak aynı bölgede başka bir arıza meyda gelmemişti.

        Aradan geçen onca zaman Bolu Belediyesi bir ihaleye çıkmazken 23.09.2020 tarihinde 2020/491788 EKAP sayılı 21/b yani kapalı zarf usulü ile ihaleye çıkıldı.

         Buraya kadar her şey yolunda görünüyor olabilir ancak 21/B kapalı zarf usulü ihaleye sadece kurumun zarf verdiği firmalar katılıp fiyat verebiliyor ve kapalı zarf usulü ihale yalnızca "Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya yapım tekniği açısından özellik arz eden veya yapı veya can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından ivedilikle yapılması gerekliliği idarece belirlenen hallerde veyahut idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması." yani anlaşılacağı üzere acil bir durum söz konusu olduğunda sadece bu ihale yöntemine başvurulması gerekirken Bolu Belediyesi durup durup 1.5 yıl sonra acil bir iş olduğu gerekçesi ile bu ihaleye çıkıyor.

        İhalede bir diğer kafa karışıklığı ise süre ve işin fiyatında, işin süresi 90 gün içerisinde tamamlanması gerekiyor şeklinde yazılmış ve 15 Ekim 2020 de başlayıp, 15 Ocak 2021 de bitmesi planlanmış yani bu şartlara göre bu tarihlerde Boluda tamamen ya da kısmen suların kesik olması gerekiyordu oysa ki işi alan firma bir gün içinde tüm işleri tamamlayarak teslim etti. O halde ihalede 90 gün süre tanınmasına gerek var mıydı?

         Çalışma sonrasında belediye tarafından paylaşılan fotoğraflarda bir kaç tane metal borunun değiştirildiği görülürken bu boruların değiştirilmesi işi için 1 milyon 650 bin TL+%18 KDV ödenmiş olması ve Bolu Belediyesinin ihalelerine İzmirlilerin fazladan ilgisi çok düşündürücü?

         Bolunun su sorunu sona erse de bu ihale Başkan Özcan'ın başını daha çok ağrıtacağa benziyor.

   

         Kamuoyu açıklaması

         Bugün yayınlamış olduğumuz "Tanju Özcan'ın Başı Çok Ağrıyacak. Bu Borular 1 milyon 650 bin TL" başlıklı haberimizden bir çıktı alan Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci oturumu başlangıcında meclis kürsüsünden "basında bazı haberler var öncelikle bunlara açıklık getirelim gerçi ben onları basın olarak görmüyorum" ve "içeriden kim bilgi sızdırıyorsa" vb. açıklamalarda bulunmuş ve konu hakkında açıklama yapmak hasıl olunmuştur.

  1- Belediye Başkanı Tanju Özcan para ödemediği hiç bir basın yayın organını basın olarak görmemektedir.

  Bolu Son Haber sitesi daha önceleri de defalarca kez açıkladığımız üzere satılık değildir.

  2- Haber içeriğinde yer alan resmi ihale bilgileri sadece Boluluların değil www.ekap.kik.gov.tr adresinden tüm dünyanın ulaşabileceği halka açık bilgilerdir.

  Kaldı ki ilgili ihaleden Belediye İş Merkezi Yapım İhalesini incelerken haberimiz olmuş ve bazı vatandaşlarımızın sosyal medyadaki yorumlarındaki "yeni yapılsa anca 1 milyon 650 bin TL edebilecek" bir yerdeki 1 milyon 650 bin TL'lik tadilat çalışması dikkatimizi çekmiş ve söz konusu ihale süresi dolduğu için haber yapma ve siz değerli hemşerilerimizi bilgi sahibi etme gereği hasıl olunmuştur.

  3- Belediye Başkanı Tanju Özcan bazı basın yayın organlarına rutin olarak her ay "Belediyeden Personel Çıkarılacağı" şeklinde haberler yaptırmaktadır. Bunun için basın mensuplarına ciddi paralar ödendiği her kesimin malumudur ancak! Yapmış olduğumuz haber üzerinden yine para vermeden "personel çıkartacağım" şeklinde intibalar peşine düşmek ancak kendisinden beklenen bir hareket olabilir.

  4- Bolu Son Haber halen peşinde olduğu bir çok konu hakkında yine siz değerli hemşehrilerini bilgilendirmeye devam edecektir.

  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

   

  BAŞKAN ÖZCAN KÖSTEBEK AVINDA

  11 Ocak 2021

   

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye içerisinden basına asılsız haberler servis eden bir personellerinin olduğunu ve tespiti yapılır yapılmaz işine son verileceğini söyledi.

  www.gazetebolu.com internet sitesinin haberine göre, Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. Toplantısı’nda konuştu. Özcan, “Önüne gelen, gazeteci olmayanlar internet haber sitesi açıyor. Amaçları belediyeden para koparmaya çalışmak. Belediye içerisinden bir personelimiz asılsız bilgileri bu kişilerle paylaşıyor. Bu haberleri yapanlara sesleniyorum. Kaynağınızın gerizekalı olduğunu bilin. Bu kişiyi en kısa sürede tespit edeceğiz ve işine son vereceğiz” dedi.

   

  • Bolulu 17 Ocak 2021 . 02:01

   Hangi yardımcın kiminlen meyhanede içki iciyorsa ona iyi bak o da gazeteci kafayı bulunca bülbül gibi not alıyor ertesi gün haber yapıyor önce bu gazetecileri uzaklaştır dikkat et belediyeyide soyarlar hırsız bunlar böylesi birde adamım diye geziyorlar herkeş kamuran gibi adam olsun tanju sagına soluna iyi bak ne gelirse yakınından gelir uyuma uyan balıga gidem
  • Eski Tüfek 12 Ocak 2021 . 18:48

   Bak ,Tanju abisinin sen particilige başlatıgında ağzın süt kokuyordu,biz eski particiyiz,ismimi yazmaktan korkmamda birbirilerine düşmüş muhabbeti olmasın diye yazmıyorum sen beni çok iyi tanırsın .Sümer sever arkadaşın yazdığından devam edeyim ,Sen daha bu işe başladığında biz Sümer mahallesinde bu işin kavga dövüşünü yapıyorduk ,Mahallede kahvesi olsun berberi olsun her yerde senin yüzünden herkes bize şikayet ediyor mahallenin tersini sen çok daha iyi bilirsin.
  • Bolulu12 Ocak 2021 . 18:43

   Cami işi tesadüfen olmuş orada kotu bir niyet yok. Uzaylılar gelmiş bir ışın tabancası cami yeri gok gitmiş abisi.
  • bolulu 12 Ocak 2021 . 18:14

   boruyu da mı ONURLU dan aldın yoksa ARSA yı aldığın gibi. CAMİ yerini de hiç ettin Tnacu abisinin ayıp ediyon valla
  • sümer mah sever12 Ocak 2021 . 17:04

   başkan özellikle yardımcılarından isa özcan dışında kimse bir işe yaramıyor rasim özdemir feridun yılmaz kendi partilerinden olanlara hallederiz ama ak partiden olanların işleri hallediliyor onlarada ögretmissin ne olursa olsun chp liler o verir siz vermeyenlerin işini halledi n politikası uyguluyorsunuz bakacagız görecegiz özellikle sümer mahallesinde tepkiyi göreceksin bu dedigimi unutma
  • Misafir12 Ocak 2021 . 13:51

   Sayin başkan uzaga gitmeyin etrafınız köstebek, ekibinizin yanına yanasilmiyor sorun çözmek için hepsi bu koltukta nasıl ve kaç sene otururum derdinde araba verdiginiz çalışanlarınız ailecek kullanır, eşler çocuklar,özel şoförler bu kadar zenginmiyiz,birimlerin basta zabıta olmak üzere suratları bi karış bu daha ne kadar devam edecek cevap arıyorum. Bu zamana kadar hiç bu kadar siyaset yasanan bir belediye Boluda gormedim.malasef belli bir
  • HAYAT12 Ocak 2021 . 10:07

   SAYIN ÖZCAN, ÇEVRENİZİ YİYİCİLERE SARDIRMAYIN. TAŞ, BETON İŞİNİ BIRAKIN. YEŞİLİ SÜREKLİ KAYBEDİYORUZ. ETRAFINIZI SARMIŞ MİMAR ve İNŞAATÇILARA RANT VERMEYİN. GEÇMİŞ DÖNEMLE YÜZLEŞİN, YÜZLEŞTİRİN. ANKARA GİBİ. ÇOCUKLARIMIZ, TORUNLARIMIZ BETON KEMİRMESİN. OT SEVİCİ OLDUK BİLİYOR MUSUNUZ? UNUTMADAN İŞ YERİNİZE HER GÜN FARKLI SOKAKLARDAN GİDİN. BÖYLELİKLE İNSANLIĞA DOKUNMUŞ OLURSUNUZ. BELEDİYE BARINAĞINA İLGİ GÖSTERİN. İŞİN SEVDALISINA
  • Bolulu12 Ocak 2021 . 09:44

   Hadi hayırlısı.
  • Cöle12 Ocak 2021 . 08:55

   İşten çıkaracak birilerini arıyor yine. Yerine geçecekler baskı yapıyor...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak