2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Fatih Metin Bolu'ya yağdırıyor

Fatih Metin Bolu'ya yağdırıyor
  1 Aralık 2020

  Fatih Metin Bolu'ya yağdırıyor Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı ...

       Fatih Metin Bolu'ya yağdırıyor       

       Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin Bolu'ya hizmet yağdırmaya devam ediyor. Metin, Bolulu çiftçilere gönderdiği 35 ton macar fiği ve yem bezelyesine ek olarak, 50 ton daha yem bitkisi gönderildiğini bildirdi.

        Metin, yaptığı yazılı açıklamada, çiftçilerin yem bitkisi ihtiyacı için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gönderilen macar fiği ve yem bezelyesinin bedelinin yüzde 75'inin bakanlık tarafından hibe olarak karşılandığını çiftçilerin sadece yüzde 25'lik bir ödeme yaptığını anımsattı. Geçen haftalarda bakanlık tarafından gönderilen 35 ton macar fiği ve yem bezelyesinin Tarım İl Müdürlüğü tarafından çiftçilere dağıtılmasının ardından talebin artması üzerine 50 ton yem bitkisi gönderildiğini kaydeden Metin, Tarım İl Müdürlüğü'ne teslim edilen bitki tohumlarının dağıtımına başlandığını belirtti.

       "Bolu tarımı hak ettiği yere gelecek"

        Metin, Bolulu çiftçilerin ihtiyaçları ve isteklerinin kendileri için emir sayıldığına da değindiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi, "Onların taleplerini ve ihtiyaçlarını elimizden geldiğince en kısa sürede yerine getirmeye çalışıyoruz. Geçen haftalarda gönderdiğimiz 35 ton bakanlık hibeli yem bitkisine gelen talep üzere ek olarak 50 ton daha çiftçilerimize dağıtılmak üzere Tarım İl Müdürlüğümüze teslim edilmiştir. Devletimizin desteği, bizlerin gayretiyle Bolu tarımı hak ettiği yere gelecek. Çiftçilerimiz isteyecek biz yapacağız ve Bolu'yu hep birlikte kalkındıracağız."

  • Mustafa Çiçek3 Aralık 2020 . 00:07

   Bolu Ve ilçelerindeki en büyük sorun, ÇKS. Çünkü ekilen arazilerin %80 vefat edenlerin üzerinden intikal olmadığı için destekleme alamıyoruz. Buna bir çözüm bulunması lazım. Sayın Bakan yardımcımızdan bu konu hakkında yardım bekliyoruz. 1200 dekar yer ekiyorum 165 dekar cks var. Diğer yerler hep vefat edenlerin üzerine kayıtlı. (Il ve ilçe tarım müdürlükleri kontrolünde beyan esaslı bir çözüm bulunmasını istiyoruz). Rabbim yardımcınız olsun inşallah.
  • Koylu2 Aralık 2020 . 14:52

   Teşekkür ler 20 yil sonra da olsa boluyada bi seyler düşmüş
  • koroglu1 Aralık 2020 . 21:14

   mazot ilaç elektrik gübre indirimi düşük faizli kredi destegi ve patatese taban fiyat verilmesi
  • diger1 Aralık 2020 . 18:14

   çiftçi ekmekten,üretmekten para kazanamiyorki,milletin.agzina bir parmak bal sûrmektir bu, önemli.olan ürünün para etmesi çiftçinin para kazanması gemilere olan mazot indirimi çiftçiyede yapılsın

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak