2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Ve nihayet çadırlar sökülmeye başlandı

Ve nihayet çadırlar sökülmeye başlandı
  27 Kasım 2020

  Ve nihayet çadırlar sökülmeye başlandı “Hangi akla hizmet açıldı ...

       Ve nihayet çadırlar sökülmeye başlandı       

        “Hangi akla hizmet açıldı burası?”, “Nasıl bir rezilliktir bu!” başlıkları ile 23 Kasım’da yaptığımız haber Bolu’da büyük yankı buldu. Birçok kişi haberle ilgili çekinmeden tepkilerini dile getirerek, eleştirilerini ifade ederken, yetkililer kısa bir süre de olsa bunlara kulak tıkadılar ve bu rezilliği devam ettirdiler.
         Ancak Bolu’da hastaneler Korona vakaları ile dolup taşmaya başlayınca, Bolu esnafını baltalamaktan başka hiçbir anlamı olmayan, “Hamsi Günleri” adı altında Boluspor’un ismi kullanılarak açılan Kızılay Parkı’ndaki bu rezilliğe son vermekten başka çıkar yol bulamadılar ve nihayet çadırlar sökülmeye başlandı. 
            23 Kasım tarihli haberimiz;        
           Hangi akla hizmet açıldı burası?

          Korona (Covit 19) yasakları kapsamında Bolu’da esnafın dükkanını kapattırılırken, Kızılay Parkı’na seyyarlara açtırılan, her türlü hijyenden uzak, çadır pazarında insan kaynıyor.
         Bolu Valiliği'nin karşısında, Vali evinin yanı başında hangi akla hizmet açıldığı belli olmayan, insanların elini yıkayacak suyun bile olmadığı, her türlü hijyenden uzak olan bu pazarda gıda maddelerinin satışına nasıl izin veriliyor? 
         Lokantalar kahvehaneler, dükkanlar kapalı, burada her şey serbest! Yeme içme, ne hijyen, ne maske, ne mesafe, hak getire...!  
        "Lokantaların kapatıldığı, sadece paket servis hizmeti verildiği şu günlerde, yetkililer bu rezilliğe nasıl göz yumuyor? Anlamak mümkün değil" diyen vatandaşlar; "Kızılay Meydanı'nda vergi vermeden tezgah açanları, maskesiz satış yapanları, hemen yanı başınızdaki her türlü hijyenden uzak olan bu tezgahları nasıl görmezden geliyorsunuz? Bu nasıl bir vurdum duymazlıktır? Korona virüs yok sayılıyor. Açılışlar yapılıyor. Millet bir birini ezecek, Bolu esnafına yazık değil mi? Cadde de gariban insanlara bir maske için ceza yazılıyor. Bu mu yöneticilik herşeyi kontrol edeceksiniz. Bolu'da denetlenmeyen restoran, kafe kalmadı" diyerek yetkilileri göreve çağırdılar.  
   

  • Özata1 Aralık 2020 . 10:19

   Bozuk zihniyetin ürünü olsa gerek, bir gün merakımdan oradan geçerken müzik denilmeyecek bir argoya sahip sözleri işitince oradan derhal uzaklaştım. Bir gün sonra sokakta oynayan çocukların dilinde aynı abes sözler dökülmekte belli ki bu zihniyet yarının yetişkin bireylerin şarapçı olması için inceden inceye insanların bilinçaltına sızmaya çalışmadıkları ne malum. Böyle esnaflık nerede görülmüş, yetkililer her türlü organizasyona izin verdiklerinde lü
  • Merkeşlerli28 Kasım 2020 . 10:27

   Hangi akla açıldığını bilmeyenmi var? Bolusporun adına piliç eklettiren, elde kamerayla gezerken birden başkan yardımcısı olan iki ekürinin işi. Ama goygoycu basında yer bulmadı! Bence bu 10 15 sene evveline kadar kaale alınmayan güç bela geçinen kendi içlerinde takılan alaaddinden sonra adeta "KARUN"laşan ya da biyerlerde köşe kapan, aynı taktikle bu başkanda da ilerleyen basın mensubu adı altındaki kişiler İRDELENMELİ. Alaaddin bunları acayip tüylendirdi. Devlet
  • Mehmet Gündoğdu 28 Kasım 2020 . 09:32

   Zaten 19-29 Kasım tarihleri arasında 10 günlük Bolu 1. Hamsi Günleri Festivali diye açılmıştı. Nur topu gibi bir de HAMSI FESTİVALİMİZ oldu.
  • Gocabolulu 28 Kasım 2020 . 03:56

   Korona virüsü günlerde saçma sapan bir hamsi günleri uydurulmuştu. Bir daha böyle saçma sapan işlere kalkışmadan önce iyi düşünürler inşallah.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak