2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Yaylalardaki kaçak çitler yıkıldı

Yaylalardaki kaçak çitler yıkıldı
  25 Kasım 2020

  Yaylalardaki kaçak çitler yıkıldı Bolu'da yaylalardaki hazineye ait meraların ...

  Yaylalardaki kaçak çitler yıkıldıYaylalardaki kaçak çitler yıkıldı

        Yaylalardaki kaçak çitler yıkıldı

         Bolu'da yaylalardaki hazineye ait meraların çevresine kaçak olarak çekilmiş olan tel örgü ve çitler kepçeyle yıkıldı.
        Alınan bilgiye göre, Bolu'da merkeze bağlı köylerin yaylalarında bulunan hazineye ait meraların etraflarının hiç bir belgeye dayanmaksızın gelişigüzel tel örgülerle kapatıldığı şikayeti üzerine, Bolu Valiliği inceleme başlattı.

         İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı yaklaşık 30 kişilik ekiple birlikte, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde şikayetin yapıldığı Karamanlar Yaylası'na gitti. Ekiplerin daha önce tespit ettikleri yaylada kaçak olarak bahçelerin etrafına çevrilen çitler kepçeyle tek tek yıkıldı. Yıkımın Paşaköy, Civril, Kızılağıl, Kılıçarslan, Karamanlı, Kürkçüler ve Ağaççılar yaylalarında devam edeceği öğrenildi. 

  • Hacı ahmet1 Aralık 2020 . 10:45

   Bu işin mutlaka bir çözümü olmalı, çözümsüzlük çözüm değildir. Yayla evleri ve bahçelerinde her türlü abartının olması yanlışsa yaylasında dedesinden babasından devam edegelen bahçe ve bostanın evcil hayvanlardan ve yabani hayvanlardan korumak ve buralara yapılan emek ve çabanın heder olmaması için mutlaka bir çözüm olmalı..
  • easy26 Kasım 2020 . 20:31

   köylüye ait olan yaylalar hayvancilik icin müsaade edilmelidir gerisi hava sorarsan parasizliktan aglarlar yaylalarda villalar altlarin 250,450 binn liralik otomobiller bence dörtdivan yaylalarinada el atilmasini istirham ediyorun sayin valimiz Ahmet ÜMIT ten
  • muhsin efe26 Kasım 2020 . 20:08

   muhtarlardan bu yıkılan yayla evlerinin paraları tahsil edilmelidir, çünki ya sattılar parayle ya da başka çıkarları uğruna ses çkarmadılar.
  • Ibrahim ozturk26 Kasım 2020 . 17:52

   Herkes bilib bilmeden konusuyor ben insaat demircisiym dort divan yaylalalarinda bir villalaar var bolu sehir merkinde oyle villa yok
  • Bolu 1425 Kasım 2020 . 21:27

   Ne demek devletin arazisine kendi tapulu arazisi gıbı kaçak yayla evi yap haķ ,hukuk ara.birde şu Abant tabiat parkında olan mudurnu köy yaylalarına el atsalar çok iyi olur. Adamlar kendı yeri olmadığı halde kacak yapi yapiyör.ustelik kimseden ses çıkmıyor. Bu evler icin kaç kisi önceden hapiste yetti.bunlara haksızlık degilmi.Sayin valimiz ve tarim il müdürlüğü çevre ve şhrclkmudrlg bekte geçmeli en agiŕ cezalar verilmeli gerekirse hapis cezası
  • HÜSEYİN İŞBİLİR25 Kasım 2020 . 20:15

   Y.K. B ALMIŞLARSA BELEDİYEYE BEYANDA BULUNMUŞLARSA YAYLA EVİ İSE YIKAMAZLAR.
  • Yaylalı25 Kasım 2020 . 18:18

   Karamanlar yaylasında 2 bina yı yıktılar. 3 tane binayada içini boşaltın diye süre verdiler. Editör bey
  • 57'li Kıbrıscıklı25 Kasım 2020 . 14:05

   Bir evvelki haberdeki '' ORMANCI '' rumuzlu arkadaşıma katılıyorum. Yine göstermelik bir tane yıktılar. At yaylası havada kalır.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Satılık Daireler - Nejat Mühendislik

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak