“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Niçin köyleri boşalttınız...?

Niçin köyleri boşalttınız...?
  21 Kasım 2020

  NİÇİN KÖYLERİ BOŞALTTINIZ....? Hiç mi düşünmediniz ki köyler boşalırsa, ...

            NİÇİN KÖYLERİ BOŞALTTINIZ....? 

             Hiç mi düşünmediniz ki köyler boşalırsa, bu millet acaba ne yer, ne içer....? Kimler nerelerde üretim yapar... Hiç mi düşünmediniz. Üstelik TARIM-DİN TOPLUMU denilerek, kimine göre aşağılama ve kimine göre de yüceltme, saygı duyulan toplum anlayışı ile siz, din toplumunu da alaşağı ettiniz, ne istediniz köylü yerleşim alanlarından....?

           Hangi akla uyarak köyleri mahalle yaptınız, neden....?

           Büyük şehir yasasını niçin ortaya çıkarıp uyguladınız? Ve görülüyorki insanları şehirlere toplarsanız, ilk evvela CORANA VİRUS salgını ve daha sonrada diğer salgınlar hiç durmadan devam edecektir.

           Siz zannediyor musunuz ki İstanbul'da sadece corana var...? Ve daha ne salgınlar ve adi hastalıklar var... bir araştırsanız..?

           Hele de KANAL İSTANBUL'U yaparsanız... bir 2-3 milyonda oralara toplandı mı, al sana İstanbul'un 20 milyon nufüsunu.... Ne olacak biliyor musunuz...? İnsanlar birbirini yiyecekler... Zaten şimdi bile İstanbul'da halk, soygunluk, hırsızlık, cinayetin binlercesi yaşanıyor. Ve ben İstanbul Emniyeti'ne hayret ediyorum ki, bu kadar olaylarla nasıl baş edebiliyor. Allah yardımcıları olsun.

          Anadolu halkından ne istediniz...? Niçin oralara YATIRIMLAR yapmadınız. Sermaye ve büyük iş insanlarını niçin Anadolu'ya göndermediniz? Dolayısıyla nufüsü yerinde kalkındırarak, refahı sağlamadınız...?

         Dizlerinin dibinde oturduğunuz büyükleriniz, vakti zamanında Anadolu'nun çok çeşitli yerlerinde fabrikalar, yatırımlar yaptılar. Mesela AĞRI ET-BALIK, Ağrı ŞEKER fabrikası gibi... Daha niceleri .? 

          Ve üstelik Anadolu'daki çoğu fabrikaları gözden çıkarttınız..? Zararın neresinde dönülürse kardır... Gelin şu İstanbul nüfusunu Anadolu'da yatırımlar yaparak dağıtın ki, yoksa önümüzdeki yıllarda daha nice nice salgınlar olacak...?

           Başından beri, koruyucu hekimliğe önem vermeyen sağlık teşkilatı, şimdi güç durumda. Yetişmiş Tıpçılar küratif hekimliği biliyorlar, maalesef.

           Bu memlekette birde Veteriner Hekimliği mesleği var. Milyonlarca havada, suda , karada, yaşayan hayvanlarla ilgileniyorlar. Hiçbir zaman böyle güç durumlara düşmediler, çünkü koruyucu hekimliği ihdas edip, kendi aşı ve serumlarını kendileri yaptılar. Unutulmasın ki BCG aşısını bulan ve yapan üç kişiden biri (GUERIN) veteriner hekimdi.

          Şimdi avuç açmış dışardan gelecek aşıyı bekliyorsunuz, ben şahsen utanırım ne oldu bize Cumhuriyet kuruluşu olan veteriner ve tıp laboratuvarlarına. Nerelerde kaldılar bu bilim insanları...? YAZIK..:! 

            Dumlu DEMİRCİOĞLU

  • murat selamet29 Kasım 2020 . 00:36

   70li-80li yıllarda millet köylerden almanyaya işçi yazılmaya başladı, şehirlere hatta istanbula göç etmeye başladı neden çünki millet karnını zor doyuruyordu, çoluk çocuğuna daha iyi bakmak geleceğini güvence altına almak için çıktı herkes köyünden kötümü yaptılar. köyden zamanında çıkanlara bak birde köyde kalanlara sigorta yok-emekli maaşı yok ölene kadar çalışmak zorunda yada oğlunun damadının eline bakmak zorunda kalmış köyde kalanlar
  • ahmet26 Kasım 2020 . 11:01

   Yapılmış olan yorumu biz 1990 lı yıllarda yapmıştık, geç kalmış bir yorum. Neden özelleştirmeler karşı durmadınız, neden terör hortlamadan terörün kökünün kurutulması için kaleminizi ve aklınızı yormadınız. Dış güçlerin vatanımız üzerinde oynamakta oldukları oyunların bozulması için kafanızı yormanız gerekir.
  • Asım ŞAİR22 Kasım 2020 . 11:56

   Bir çok değerlerimizi yitirdiğimiz gibi, kuruluşundan 2011 yılına kadar hizmet etmiş, bir çok salgın hastalığa, çare bulmuş, aşı üretmiş Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsünü kapatanlar şimdi Kapitalist Ülkelerce üretilen aşının dünyaya adil dağıtılmasını istiyor. Sen bindiğin dalı kestin. Düştüğün yerden kalkman zor olacak..
  • eğitimci21 Kasım 2020 . 21:36

   Dumlu bey,bahsettiğiniz mevzular toplumca serzeniş de bulunduğumuz ortak dertlerimizdir.1924 yılın da yapılan göç mubadelesi ile 13 Mart 1950 tarih ve 5596 sayılı kanunla Türkiye fulbright Eğitim Komisyonu(Viliam Fulbright Kanunu) ülkenin geleceğini ipotek almak için her alanda beyin gücü yetiştirerek gelişmemize katkıda bulunacağına köstek olmaktadır.Kanun md.5 okursanız fark edersiniz
  • Derbeder21 Kasım 2020 . 17:15

   Köyleri, kitleleri kapitalist düzenin içine çekip hapsederek bağımlı hale getirmek ve köleleştirmek için boşalttılar. Bir de köy okulları kapatarak sistemin 12 yıllık köle eğitim bandından çıkardıktan sonra 19 yaşında mesleksiz sap gibi ortada kalakalan itaat eden robotlar haline getirmek için. Ķöyde kendi kendine yeten insan köleleştirilemez çünkü Sıra geldi sahte virüsü aşılıyoruz sahtekarlığıyla kölelerini çiplemeye. Ayrıca iktidar için öğretmen

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak