“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Onlarınki şiirlerle süren bir aşk hikayesi

Onlarınki şiirlerle süren bir aşk hikayesi
  19 Kasım 2020

  ONLARINKİ ŞİİRLERLE SÜREN BİR AŞK HİKAYESİ Giymiş üzerine o güzel ...

  Onlarınki şiirlerle süren bir aşk hikayesiOnlarınki şiirlerle süren bir aşk hikayesiOnlarınki şiirlerle süren bir aşk hikayesiOnlarınki şiirlerle süren bir aşk hikayesi

  ONLARINKİ ŞİİRLERLE SÜREN BİR AŞK HİKAYESİ
          Giymiş üzerine o güzel sarı kırmızı
          Bende sandım onu seher yıldızı
          Benim aklımı alan gönül hırsızı
          O da abimin baldızının sevimli tek kızı

          Bu satırlar, Bolu'da (Şair Dede) olarak tanınan Musa Kırdar'ın (74), elli yıllık eşi Aysel Kırdar (67) için yazmış olduğu 440 şiirinin birinden alınmış bir paragraf.

          Şiire olan merakının 1962 yılında başladığını  belirten Musa Kırdar "Gençlik yıllarımda 5-10 kuruşa satılan tek yapraklı destanları alıp okurdum. Bunda ne var ? Ben daha iyisini yazarım diyerek, 1962 yılında şiir yazmaya başladım. Değişik konularda yazdığım şiirlerin sayısı, iki binin üzerinde" diyerek sözü 50 yıllık eşine yazdığı şiirlere getiriyor.

         En güzel şiirlerini çok sevdiği 50 yıllık eşi Aysel için yazdığını söyleyen Kırdar, "Abimin baldızının kızı olan Aysel'i görünce, adeta çarpıldım. Onun gönlünü yapabilmek için, şiirler yazmaya başladım. Bu güne kadar 440 adet şiir yazdığım 50 yıllık eşimi çok seviyorum ve bu sevgimi de şiirlerle anlatmaya çalışıyorum" diyor.

          Musa Kırdar'ın, gönlünü kendisi için yazdığı şiirlerle aldığını söyleyen Aysel Kırdar ise, "Musa, benim için yazdığı şiirlerle, gönlümü kazanmayı başardı. Yazdığı şiirleri okurken, çok mutlu oluyorum" dedi. 
           Üç kız bir oğlan ve 6 torun sahibi olan Kırdar çifti, hala daha genç aşıklar gibi el ele, göz göze şiirler okuyarak, mutluluklarını şiirlerle yaşayarak pekiştiriyorlar.

       Metin FERAH 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak